آموزش: چگونه بدون نرم‌افزار اضافه، یک پوشه نامرئی در دسکتاپ ویندوز ۱۰ بسوارد شدهیم؟برای مخفی کردن فولدرها در ویندوز راه‌های مختلفی وجود دارد. درگیرکننده وارد شده نرم افزارهای متفرقه رایج‌ترین روشی قرارداده شده است که کاربران برای این کار وارد شده آن درگیرکننده می‌کنند. اما ترفندی وجود دارد که بدون نیوارد شده ب نرم‌افزار اضافه می‌توانید یک پوشه نامرئی در دسکتاپ ویندوز ۱۰ ایجاد کنید. همراه ما باشید.

روش‌های ایمن‌تری برای ساخت یک پوشه نامرئی در دسکتاپ ویندوز ۱۰ وجود دارد اما این روش شاید وارد شده همه وارد شده روش‌های دیگر سریع‌تر باشد و نیوارد شدهی ب نرم‌افزار خاصی هم نیست. با ساخت یک پوشه وارد شده این طریق در دسکتاپ، هیچ ردی وارد شده پوشه ب جا نمی‌ماند و اسم و آیکون پوشه وارد شده دید همگان پنهان می‌ماند.

پوشه نامرئی در دسکتاپ ویندوز 10

برای ساخت پوشه نامرئی در دسکتاپ ویندوز ۱۰ ابتدا لوارد شدهم قرارداده شده است در یک نقطه خالی وارد شده صفحه دسکتاپ کلیک رقرارداده شده است کنید. وارد شده وارد شده طریق منو گزینه New و سپس گزینه Folder را انتخاب کنید. تا اینجا کار ساده ایجاد یک پوشه جدید را انجام داده‌ایم.

پوشه جدید در ویندوز 10

اگر می‌خواهید نام مشخصی را برای این پوشه پنهان ایجاد کنید هر چند ضرورتی برای این کار وجود ندارد. همان طور که گفته شد در نهایت اسم پوشه پنهان شما نمایش داده نمی‌شود. برای این کار روی پوشه کلیک رقرارداده شده است و سپس rename را انتخاب کنید، سپس همان طور که کلیک Alt روی کیبورد را نگه داشته، وارد شده قسمت Numpad (اعداد ماشین حساب کیبورد) عدد ۲۵۵ را تایپ کنید. با این کار شما کرکتری را تایپ می‌کنید که بر روی کیبورد با کد کرکتر ASCII وجود ندارد. ب همین دلیل بعد وارد شده این کار خواهید دید که پوشه بدون نام خواهد شد.

پوشه بدون نام در ویندوز 10

حال که اسم پوشه ما مخفی شده، وقت آن خود پوشه را نیز نامرئی کنیم. برای این کار روی پوشه کلیک رقرارداده شده است و گزینه Properties را انتخاب کنید.

تغییر آیکون پوشه

در پنجره ظاهر شده، ب تب Customize بروید و سپس
روی گزینه Change icon در بخش Folder icons کلیک کنید.

حال باید در پنجره فولدر آیکون ها، یک آیکون نامرئی را انتخاب کنید که یافتن آن کار سختی نیست. کافیست ب سمت پائین اسکرول کنید و همانند تصویر زیر، آیکون پنهان را انتخاب و سپس OK کنید. دوباره در پنجره قبلی نیز OK را انتخاب کنید.

آیکون فولدر ویندوز 10

کار ب پایان رسید و پوشه شما که در دسکتاپ ایجاد شده بود اکنون مخفی شده قرارداده شده است. اگر می‌پرسید چگونه خودمان این پوشه را راحت پیدا کنیم، کافیست نشان گر موس را در قسمت خالی و بزرگ دسکتاپ بکشید تا پوشه مشخص شود. امکان ساخت چنین پوشه‌ای در فایل اکسپلورر ویندوز ۱۰ نیز وجود دارد اما در این بخش معمولا پیش نمایشی وارد شده فایل‌های داخلی فولدر بر روی آیکون نشان داده می‌شود. ضمنا اگر می‌خواهید چند پوشه مخفی در دسکتاپ خود ایجاد کنید باید توجه داشته باشید که دوباره نمی‌توانید وارد شده Alt+255 درگیرکننده کنید چرا که ساخت دو پوشه با نام یکسان ممکن نیست بنابراین تعداد اعداد را در ساخت پوشه‌های مخفی بعدی افزایش دهید.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *