آیا پاک کردن System Cache در گوشی های اندروید کار درستی قرارداده شده است؟


آیا پاک کردن System Cache در گوشی های اندروید کار درستی قرارداده شده است؟

برخی وارد شده گوشی های اندروید فایل های موقتی را برای چیزهایی مانند ب روز رسانی OS در یک پارتیشن Cache ذخیره می کنند. ممکن قرارداده شده است در سراسر وب آموزش پاک کردن System Cache را مشاهده کرده باشید اما سوال این قرارداده شده است که آیا این کار ایده خوبی قرارداده شده است؟ در ادامه توضیحاتی را در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

System Cache چیست و چه چیزهایی در آن ذخیره می شود؟

اندروید وارد شده system Cache برای ذخیره فایل های بروزرسانی سیستم درگیرکننده می کرد اما در نهایت وارد شده این روش فاصله گرفت و روش دیگری را برای ماجرا انتخاب کرد. ب همین بسایری وارد شده گوشی های جدید و مدرن وارد شده System Cache بره نمی برند. اگر شما دارای حافظه پنهانی سیستم یا همان System Cache هستید در واقع یک پارتیشن اولیه مجزا برای ذخیره سوارد شدهی در اختیار دارید. اما ب طور کلی System Cache بخشی وارد شده حافظه را اشغال می کند و اگر آن را پاک نکنیم برای دانلود فایل ها یا برنامه های مختلف دچار محدودیت خواهیم شد. وارد شده سوی دیگر System Cache داده هایی وارد شده برنامه های مختلف را ذخیره می کند. برای مثال برنامه اینستاگرام در داده ها و فایل هایی در حافظه کش دارد که برای سرعت اجرا و لود تصاویر قدیمی بوارد شده شده ب کار می رود. در نتیجه امکان حذف حافظه کش برنامه ها نیز ب صورت مجزا امکان پذیر خواهد بود.

آیا باید System Cache را پاک کنید؟

پاک کردن System Cache هیچ مشکلی ایجاد نمی کند اما ب احتمال زیاد کمک زیادی هم نخواهد کرد. در واقع فایل هایی که در System Cache ذخیره می شوند، ب دستگاه شما اجوارد شدهه می دهند تا بدون نیوارد شده ب بوارد شدهسوارد شدهی دائمی، ب اطلاعات رایج و بوارد شده شده دسترسی پیدا کند. اگر حافظه پنهان را پاک کنید، سیستم آن فایل های حذف شده را دوباره بارگذاری می کند. در نتیجه توصیه نمی کنیم که ب طور مداوم و مرتب و بدون هیچ دلیلی System Cache را پاک کنید. در مواردی ممکن قرارداده شده است که پاک کردن System Cache باعث خرابی فایل ها شود و مسائل را کمی پیچیده تر کند. اما ب طور کلی اگر واقعا نیوارد شده دارید تا این فضا را خالی کنید می توانید اینکار را انجام دهید و System Cache را ب طور کامل پاک کنید.

نحوه پاک کردن System Cache در گوشی های اندروید

پاک کردن System Cache

همانطور که ذکر شد، برخی وارد شده گوشی ها، پارتیشن حافظه پنهان سیستم (System Cache) را ندارند. اما گوشی هایی چون Samsung Galaxy، Google Pixel، گوشی های Oppo و سری Honor وارد شده قابلیت System Cache بره می برند که احتمالا روش دسترسی ب این قابلیت متفاوت خواهد بود. در ادامه نحوه پاک کردن System Cache را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

  • ابتدا باید دستگاه خود را در حالت بوارد شدهیابی مجدد قرار دهید و برای اینکار باید دستگاه خود را خاموش کنید، سپس کلید پاور+ ولوم پایین را فشار دهید تا دستگاه روشن شود اما شاهد صفحه جدیدی خواهید بود. اگر این روش انجام نشد احتمالا دکمه ها در دستگاه شما متفاوت طراحی شده اند که در صورت لزوم می توانید با جستجو، روش های مختلف را تست کنید.
  • در ادامه وارد شده شما خوقرارداده شده استه می شود که رمز عبور را وارد کنید. اگر چنین قرارداده شده است، رمز ورود قفل صفحه خود را وارد کنید تا وارد حالت بوارد شدهیابی شود.
  • سپس اگر قابلیت لمسی صفحه فعال قرارداده شده است می توانید گزینه های مختلف را انتخاب کنید در غیر این صورت می توانید وارد شده کلید های ولوم بالا پایین و کلید پاور برای انتخاب گزینه های مختلف درگیرکننده کنید. در اینجا باید ب دنبال گزینه Wipe cache باشید و آن را انتخاب نمایید. اما توجه داشته باشید که با انتخاب این گزینه هیچ راه برگشتی وجود نخواهد داشت. در نهایت پس وارد شده انتخاب این گزینه و پس وارد شده تایید، باید چند ثانیه صبر کنید تا پارتیشن پاک شود.

در نهایت پس وارد شده اتمام کار، وارد شده گزینه راه اندوارد شدهی مجدد در بوارد شدهیابی برای برگشتن ب سیستم عامل درگیرکننده کنید و با کلیک بر روی ریبوت سیستم عامل خود را مجددا راه اندوارد شدهی نمایید. خواهید دید که سیستم عامل شما مجددا ب حالت عادی اجرا خواهد شد. امیدواریم که این توضیحات برای شما عزیزان کاربردی بوده باشد. شما عزیزان می توانید نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *