آیا CPUهای AMD هم در حفره های امنیتی جدید مستعد حمله هستند؟


آیا CPUهای AMD هم در حفره های امنیتی جدید مستعد حمله هستند؟

در روزهای اخیر، باخبر شدیم که متخصصان امنیت IT آلمانی و هلندی، پی ب آسیب پذیری های امنیتی جدیدی در پردوارد شدهنده های Intel برده اند؛ ب گفته ی این متخصصان، بین ۷۰ تا ۷۵ درصد پردوارد شدهنده های این شرکت می توانند با این آسیب پذیری مورد حمله قرار گیرند.

وارد شده رفع بلا وارد شده سری AMD تا واکنش جدید Intel

هر چند که هنوز هیچ گزارشی وارد شده آسیب پذیری های فوق منتشر نشده قرارداده شده است، اما اینتل یک وصله نرم افزاری را منتشر کرده قرارداده شده است که می تواند در برخی وارد شده CPUها، جلوی این حفره را بگیرد. آسیب پذیری های فوق Fallout, RIDL و  ZombieLoad Attack  نام دارند که حالا AMD هم ب آنها واکنش نشان داده قرارداده شده است.

در ابتدا این فرضیه مطرح شده بود که شاید برخی وارد شده سیستم ها برای حفاظت در برابر این حفره های امنیتی جدید، ناچار ب وارد شده کار انداختن قابلیت Hyper Threading شوند. برخی دیگر وارد شده کاربران هم ب این باگ های امنیتی چندان اهمیت نداده چراکه در شرایط خاص و با در نظر گمیره آنکه کمتر کسی وارد شده چنین راهی ب یک کامپیوتر خانگی نفوذ می کند، وارد شده نصب وصله ها سربوارد شده می زنند.

در همین حال شرکت AMD اعلام کرده قرارداده شده است که آسیب پذیری های Fallout, RIDL و  ZombieLoad Attack را در پردوارد شدهنده های خود چک کرده و آنها وارد شده بابت چنین نفوذ های در امان هستند. شرکت AMD در بیانیه ای رسمی اعلام کرده قرارداده شده است که: ارزیابی متخصصان این شرکت وارد شده وضعیت حفره های یافت شده ی جدید، نشان می دهد که پردوارد شدهنده های ما تحت تاثیر این تهدیدات قرار نگرفته و مستعد چنین حملاتی نیستند. ای ام دی در بخش هایی وارد شده این اعلامیه ب درنظر گمیره ویژگی های امنیتی در حین طراحی اشاره کرده قرارداده شده است.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *