ارزش سهام شیائومی ب طور چشمگیری سقوط کرد


ارزش سهام شیائومی ب طور چشمگیری سقوط کرد

وارد شده جنب های رقابتی اصلی و مهم کمپانی های دنیای فناوری، ارزش مادی کلی آنهقرارداده شده است که با موفقیت و دستاوردهای مهم آنان ارتباط مستقیم دارد و وارد شده جنب ای، اعتبار یک کمپانی ب واسطه ارزش هر سهم آن سنجیده میشود. در سال ۲۰۱۸، اپل با افزایش ارزش سهام خود توانست لقب اولین شرکت تریلیون دلاری جهان را کسب کند اما طولی نکشید که که با افت ارزش سهام کوپرتینویی ها، این افتخار وارد شده دست رفت. در واقع اپل افت ارزش ۳۴ درصدی را نسبت ب بالاترین ارزش سهام خود که در سال میلادی گذشته اتفاق افتاد تجرب کرد. اصلی ترین دلیل این اتفاق بد برای اپل، فروش بسیار کمتر وارد شده حد انتظار جدیدترین نسل وارد شده آیفون های این شرکت بود که نتوانست انتظارات تحلیلگران و اپل را برآورده کند. در سه ماهه ابتدایی سال مالی جدید فروش آیفون ها در چین نیز پائین تر وارد شده حد تصور بود که منجر ب کاهش تولید این دستگاه ها شد. با اعلام رسمی این اتفاق وارد شده سوی تیم کوک، مدیرعامل اپل، چیزی حدود ۱۰ درصد دیگر ارزش سهام اپل پائین آمد تا اپل ب طور جدی برای احیای خود در بوارد شدهار جهانی خصوصا بوارد شدهار چین تلاش کند.

Xiaomi-huge-stock-market-collapse

حال ب نظر میرسد یکی وارد شده کمپانی هایی که اتفاقا شباهت زیادی ب اپل وارد شده جهات گوناگون دارد، حتی روند منفی اپل را نیز دنبال کرده قرارداده شده است. شیائومی که بین کاربران ب عنوان اپل آسیا شناخته میشود، افت ارزش سهام خود را ب طوری جدی تجرب کرده قرارداده شده است. طی سه روز اخیر، ارزش هر سهم این سوارد شدهنده بزرگ چینی ۱۷ درصد سقوط کرده قرارداده شده است و جمعا ۶٫۲ میلیارد دلار وارد شده ارزش کلی این کمپانی کقرارداده شده استه شده قرارداده شده است. ب عبارت دیگر، ارزش هم سهم کمپانی شیائومی در بوارد شدهار مبادلات تجاری هنگ کنگ ب ۹٫۹۷ دلار هنگ کنگ رسیده و این اولین باری قرارداده شده است که ارزش هر سهم این کمپانی ب زیر ۱۰ دلار هنگ کنگ میرسد.

دلیل این اتفاق نیز چندان بی شباهت با اتفاق مشاب برای اپل نیست. فروش گوشی های شیائومی کمتر چیزی که تحلیلگران پیش بینی میکرده اند بوده قرارداده شده است و ب دنبال آن درآمد کمپانی نیز ب حدی که تصور میشده، نرسیده قرارداده شده است. ضعف در اقتصاد چین و قدرتمندتر شدن رقبایی همچون هواوی باعث کاهش نسبی فروش گوشی های شیائومی شده قرارداده شده است. همچنین ۳٫۹ میلیون وارد شده سهام شیائومی که قبل وارد شده سال ۲۰۱۰ با مبلغ تنها ۲ سنت هنگ کنگ یا حتی کمتر خریداری شده اند، حالا برای مبادله آزاد هستند. ارزش شیائومی اکنون ۲۳۸ میلیارد دلار قرارداده شده است و بالاترین ارزش هر سهم این شرکت در جولای ۲۰۱۸ و مبلغ ۲۲٫۲۰ دلار هنگ کنگ بوده قرارداده شده است.

 

 

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *