اطلاعاتی وارد شده دو پردوارد شدهنده ۱۲ و ۱۶ هسته‌ای Zen 2 لیک شد


اطلاعاتی وارد شده دو پردوارد شدهنده 12 و 16 هسته‌ای Zen 2 لیک شد

چند روز بیشتر ب معرفی پردوارد شدهنده‌های ب شدت مورد انتظار Ryzen 3000 که برپایه معماری Zen 2 هستند نمانده و هفته بعد در نمایشگاه Computex انتظارها ب پایان خواهد رسید. در همین حال اما اطلاعاتی وارد شده دور پردوارد شدهنده پرچمدار لو رفته قرارداده شده است که اگر درست باشند با چیپ‌های قدرتمندی طرف هستیم.

این اطلاعات توسط یکی وارد شده منابع AdoredTV درز پیدا کرده که قبلا بلاک دیاگرام چیپست X570 را نیز منتشر کرده بود. نکاتی که گفته شده لیک‌های قبلی وارد شده پردوارد شدهنده‌های رایزن ۳۰۰۰ را نیز تایید می‌کند اما همچنان پیشنهاد می‌کنیم تا زمان عرضه و تست‌های رسمی تمام آنها را ب دید شایعه بنگرید.

با گذشتن وارد شده این مسائل ب سراغ بحث اصلی می‌رویم. چیپ‌ها شامل یک نمونه ۱۶ هسته‌ایست که در بنچمارک Cinebench R15 با کلاک ۴٫۲ گیگاهرتز حضور یافته و دیگری یک پردوارد شدهنده ۱۲ هسته‌ایست که با فرکانس بوست ۵٫۰ گیگاهرتز خود نمایی کرده قرارداده شده است.

اطلاعاتی وارد شده دو پردوارد شدهنده 12 و 16 هسته‌ای Zen 2 لیک شد

پردوارد شدهنده ۱۶ هسته‌ای رایزن ۳۰۰۰

با نمونه ۱۶ هسته‌ای شروع می‌کنیم. براساس اظهارات، این چیپ وارد شده فرکانس پایه ۳٫۲ گیگاهرتز و بوست ۴٫۳ گیگاهرتز درگیرکننده می‌کند. با این حال یک نفر این چیپ را تا ۴٫۲ گیگاهرتز روی تمام هسته‌ها اورکلاک کرده و در بنچمارک Cinebench R15 نتایج عالی ثبت شده قرارداده شده است.

اگر لیک درست باشد، این چیپ با ۴٫۲GHz امتیوارد شده ۴۲۷۸ را کسب کرده. اگر بخواهیم مقایسه‌ای انجام دهیم، پردوارد شدهنده ۸ هسته‌ای Ryzen 7 2700X امتیوارد شده ۱۸۲۸ و پردوارد شدهنده ۱۶ هسته‌ای Threadripper 1950X امتیوارد شده ۳۰۵۵ را بدست آورده‌اند. در حالیکه چیپ Intel Core i9 7960X که وارد شده ۱۶ هسته پردوارد شدهشی درگیرکننده می‌کند توانسته امتیوارد شده ۳۱۶۳ را ثبت کند که البته با اورکلاک ب ۴٫۸ گیگاهرتز موفق شده پردوارد شدهنده ۱۶ هسته‌ای رایزن ۳۰۰۰ در فرکانس ۴٫۲ را با اختلاف بسیار ناچیزی پشت سر بگذارد.

اطلاعاتی وارد شده دو پردوارد شدهنده 12 و 16 هسته‌ای Zen 2 لیک شد

این نتایج نشان می‌دهد که معماری Zen 2 بیش وارد شده ۱۰ درصد ببود IPC را تجرب کرده و ب لطف فناوری ساخت ۷nm توانسته ب فرکانس‌های بالاتری دست پیدا کند. ترکیب آنها با دو برابر شدن تعداد هسته‌ها باعث شده ب عملکرد دو برابری در بخش چند هسته‌ای نسبت ب نسل گذشته برسند.

پردوارد شدهنده ۱۲ هسته‌ای رایزن ۳۰۰۰

حالا ب سراغ یکی وارد شده سریع‌ترین پردوارد شدهنده‌های احتمالی نسل ۳۰۰۰ می‌رویم. فرکانس پایه این چیپ ۱۲ هسته‌ای تا کنون نامشخص بوده اما فرکانس بوست ب رقم عالی ۵٫۰ گیگاهرتز رسیده قرارداده شده است. این نمونه در واقع مدتی پیش ب تولید کنندگان مادربرد نشان داده شده، در واقع دو هفته پیش وارد شده وجود چنین پردوارد شدهنده‌ای مطلع شدیم اما هیچ ایده‌ای وارد شده فرکانس بوست آن در اطلاع نبود و تنها می‌دانستیم که سرعت کلاک بالایی برخوردار قرارداده شده است.

اگر چیپ ۱۶ هسته‌ای با اورکلاک توانسته چنین نتایجی را ثبت کند پس می‌توانیم شاهد اورکلاک نمونه ۱۲ هسته‌ای ب ۴٫۲ گیگاهرتز روی تمام هسته‌ها باشیم. احتمال اینکه این مدل در بین خریداران ب شدت محبوب شود بسیار قرارداده شده است، زیرا با فرکانس و تعداد هسته بالا می‌توانیم شاهد عملکرد خارق العاده‌ای در گیمینگ و پردوارد شدهش‌های چند هسته‌ای باشیم.

مشخصات و قیمت احتمالی پردوارد شدهنده‌های AMD Ryzen 3000

مدل پردوارد شدهنده

تعداد هسته/تِرِد

کلاک پایه

کلاک توربو

توان مصرفی

قیمت

زمان معرفی

Ryzen 3 3300

۶/۱۲

۳٫۲GHz

۴٫۰GHz

۵۰W

۹۹$

CES

Ryzen 3 3300X

۶/۱۲

۳٫۵GHz

۴٫۳GHz

۶۵W

۱۲۹$

CES

Ryzen 3 3300G

۶/۱۲

۳٫۰GHz

۳٫۸GHz

۶۵W

۱۲۹$

فصل سوم ۲۰۱۹

Ryzen 5 3600

۸/۱۶

۳٫۶GHz

۴٫۴GHz

۶۵W

۱۷۸$

CES

Ryzen 5 3600X

۸/۱۶

۴٫۰GH

۴٫۸GHz

۹۵W

۲۲۹$

CES

Ryzen 5 3600G

۸/۱۶

۳٫۲GHz

۴٫۰GHz

۹۵W

۱۹۹$

فصل سوم ۲۰۱۹

Ryzen 7 3700

۱۲/۲۴

۳٫۸ghz

۴٫۶GHz

۹۵W

۲۹۹$

CES

Ryzen 7 3700X

۱۲/۲۴

۴٫۲GHz

۵٫۰GHz

۱۰۵W

۳۲۹$

CES

Ryzen 9 3800X

۱۶/۳۲

نامشخص

نامشخص

۱۲۵W

۴۴۹$

CES

Ryzen 9 3850X

۱۶/۳۵

نامشخص

نامشخص

۱۳۵W

۴۹۹$

نامشخص

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *