افزایش زیرکانه میانگین قیمت آیفون‌ها، سال مالی ۲۰۱۹ اپل را دلچسب میکند


افزایش زیرکانه میانگین قیمت آیفون‌ها، سال مالی 2019 اپل را دلچسب میکند

سه شنب گذشته اپل در رویدادی جدیدترین نسل وارد شده آیفون های خود را در سه مدل رونمایی کرد که شامل یک مدل نسبتا ارزان قیمت و دو مدل رده بالا و گران قیمت بودند. حالا با این اتفاق تحلیلگران تمرکز خود را روی آیفون های جدید گذاشته اند و آنها و تاثیرشان روی اپل و آینده این کمپانی را وارد شده هر لحاظ مورد بررسی قرار میدهند. گزارش جدید موسسه تحقیقاتی Loup Ventures نتایج جالبی را در پی داشته قرارداده شده است که برای سرمایه گذاران و سهامداران کمپانی اپل خوشآیند قرارداده شده است اما خبر خوبی برای طرفداران و خریداران آیفون ها وجود ندارد.

بررسی قیمت نه نسخه مختلف وارد شده آیفون های جدید نشان میدهد قیمت میانگین فروش این دستگاه ها در سال ۲۰۱۸ برابر با ۷۴۵ دلار بوده که یک رکورد محسوب میشود و این فرصتی مناسب برای سال مالی ۲۰۱۹ شرکت اپل برای افزایش قیمت میانگین هر چه بیشتر آیفون ها قرارداده شده است. قیمت میانگین آیفون ها همواره یکی وارد شده فاکتورهای مهم برای سهامداران بوده قرارداده شده است پس با این اوصاف احتمال افزایش ارزش سهام اپل در سال آینده وجود دارد.

بر اساس محاسبات تحلیلگر Gene Munster، آیفون های اپل در حال حاضر با قیمتی بین ۴۴۹ تا ۱۴۴۹ دلار در بوارد شدهار وجود دارند که میانگین این شکاف قیمتی ۷۶۵ دلار قرارداده شده است که نسبت ب میانگین قیمت آیفون های سال گذشته که برابر با ۶۳۶ دلار (رنج قیمتی ۳۴۹ تا ۱۱۴۹ دلار) بود، افزایش ۲۰ درصدی را شامل شده قرارداده شده است. ب عبارت دیگر، عملکرد اپل در افزایش میانگین قیمت فروش آیفون ها بسیار زیرکانه بوده قرارداده شده است. Munster طی یادداشتی در گزارش خود گفته قرارداده شده است که: “اپل باری دیگر تسلط خود در قیمت گذاری را ب نمایش گذاشته قرارداده شده است.”

http://dionwlodestan.ir/wp-content/uploads/2018/09/4cast.png

حال تحلیلگران بر این باورند که سال مالی ۲۰۱۹ که وارد شده ماه آینده آغوارد شده میشود، آیفون XR نسبتا ارزان قیمت که البته تا ۲۶ اکتبر وارد بوارد شدهار نخواهد شد، شکافی ۳۸ درصدی وارد شده نظر میزان فروش با مدل های جدید رده بالا یعنی Xs و Xs Max ایجاد خواهد کرد. طبق پیش بینی ها، آیفون XR فروش بیشتری را نسبت ب دو مدل دیگر خواهد داشت و دو OLED ب ترتیب ۱۲ و ۹ درصد وارد شده میزان فروش آیفون ها را در سال مالی ۲۰۱۹ خواهد داشت. بنابراین سه آیفون جدید اپل در مجموع در سال مالی ۲۰۱۹ حدودا ۵۹ درصد وارد شده کل فروش آیفون ها را شامل میشوند. ب منظور مقایسه، سه آیفون جدید سال ۲۰۱۷ برای سال مالی ۲۰۱۸ حدودا ۵۴ درصد وارد شده سهم فروش آیفون ها را در اختیار داشتند.

نظر تحلیلگران وارد شده زمانی که آیفون های جدید رونمایی شده اند، در مورد مجموع فروش این دستگاه ها در سال مالی ۲۰۱۹ تغییری نکرده قرارداده شده است و همچنان معتقدند ۲۲۵ میلیون دستگاه وارد شده سه مدل جدید در سال آینده ب فروش برسند. اما در مورد مقدار فروش اپل واچ سری ۴ پیش بینی خود را افزایش داده اند وارد شده ۲۵ میلیون دستگاه، ب ۳۱ میلیون دستگاه تغییرش داده اند. ب عقیده آنها، دو اقدام اپل باعث پیشتوارد شدهی این کمپانی در صنعت گجت های پوشیدنی میشود که فاکتور اول، WatchKit قرارداده شده است که توسعه برنامه را برای اپل واچ ها ساده تر کرده و دوم، بروزرسانی شدید سخت افزاری ساعت های هوشمند این کمپانی قرارداده شده است.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *