افزایش ۳۰ درصدی  قیمت گوشی ب دلیل کمبود ارز بوده قرارداده شده است


افزایش 30 درصدی  قیمت گوشی ب دلیل کمبود ارز بوده قرارداده شده است

پیش‌تر در خبرها اعلام شده بود که تعرفه‌های دو اپراتور همراه اول و ایرانسل دستخوش تغییراتی افزایشی شده قرارداده شده است. فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات هم امروز با تأیید این موضوع اعلام کرد که این دو اپراتور در حوزه اینترنت همراه و صدا افزایش قیمت داشتند، اما اپراتور رایتل تغییری در تعرفه خود نداشته قرارداده شده است. ب گفته او اپراتورها ب طور میانگین ۱۰ درصد افزایش داشته اند که این در چارچوب مصوبات تنظیم مقررات ارتباطات بوده قرارداده شده است.

معاون وزیر ارتباطات در خصوص بوارد شدهار گوشی‌های هوشمند و رابطه آن با نرخ ارز نیز توضیحاتی ارائه داده قرارداده شده است. فلاح جوشقانی گفت:

 براساس مصرف سال گذشته گوشی تلفن همراه در کشور، ماهانه دو میلیون و سالانه ۲۴ میلیون گوشی تلفن همراه در کشور فروخته شده، که برآورد قیمت آن ۲ تا ۳ میلیارد دلار قرارداده شده است؛ یعنی اگر قرار باشد بوارد شدهار همانند سال گذشته تامین شود، این هزینه را خواهد داشت. بخشی وارد شده مشکلی که در قیمت گوشی ب وجود آمده ب دلیل افزایش قیمت ارز می‌باشد، که اجتناب‌ناپذیر قرارداده شده است و یک گوشی ۲۰۰ دلاری که قبلا ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان در بوارد شدهار عرضه می‌شد، اکنون سه برابر شده قرارداده شده است.

او ضمن اشاره ب لیست افرادی که ارز دولتی برای واردات گوشی دریافت کرده و گرانتر فروخته بودند، اعلام کرد که این موضوع در حال بررسی قرارداده شده است. اما وارد شده آنجاییکه گوشی ب عنوان کالای ضروری شناخته نشده و اولویت سوم قرارداده شده است، غرضه گوشی ب شدت پایین آمده قرارداده شده است. طبق اطلاعات فلاح جوشقانی ۶۷ میلیون مشترک باند پهن تلفن همراه ب گوشی‌ای با قیمت بالای ۲۰۰-۳۰۰ دلار نیوارد شده دارند که گرانی و کمبود باعث شده قیمت این گوشی‌ها با افزایش ۳۰ درصدی همراه باشد.

بنابر اظهارات او فعالیت بسیاری وارد شده واردکنندگان گوشی متوقف شده و عده‌ای هم نتوانستند ارز تهیه کنند، که این موضوع باعث افزایش ۳۰ درصدی گوشی شده قرارداده شده است و ب قیمت واقعی بوارد شدهمیگردد. اما معاون وزیر ارتباطات معتقد قرارداده شده است تامین و تنظیم بوارد شدهار گوشی ب عهده این وزارتخانه نیست و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید پیگیر این موضوع باشد. او گفته قرارداده شده است که ب دلیل طرح رجیستری ب این موضوع درگیر شده‌اند، طرحی که ب ادعای او میزان قاچاق گوشی هوشمند را ب صفر رسانده قرارداده شده است. ب گفته او کمبودهایی که در بوارد شدهار وجود دارد ارتباطی ب رجیستری ندارد و رجیستری هزینه‌های قانونی را ب گوشی اضافه کرده قرارداده شده است.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *