امتیوارد شده قابل قبول دوربین گوشی iPhone XR در DxOMark


امتیوارد شده قابل قبول دوربین گوشی iPhone XR در DxOMark

DxOMark در آخرین بررسی خود ب سراغ دوربین iPhone XR، یکی وارد شده جدیدترین گوشی‌های اپل که اقتصادی‌ترین آنها نیز ب حساب می‌آید، رفته قرارداده شده است. دوربین این گوشی در بخش عکاسی امتیوارد شده ۱۰۳ و در بخش فیلمبرداری امتیوارد شده ۹۶ را کسب کرده قرارداده شده است و در مجموع با امتیوارد شده ۱۰۱ در جایگاه هفتم در میان گوشی‌های هوشمند قرار گرفته قرارداده شده است. P20 Pro هواوی، آیفون XS Max اپل، U12+ اچ‌تی‌سی، گلکسی نوت ۹ سامسونگ، Mi Mix 3 شیائومی و P20 هواوی در جایگاه‌های بالاتر قرار وارد شده XR قرار گرفته‌اند. جالب اینجقرارداده شده است که آیفون XR تنها یک دوربین دارد و این امتیوارد شده تا اینجای کار در میان دوربین‌های تکی، بترین قرارداده شده است، اما کماکان باید منتظر بررسی گوشی‌های پیکسل ۳ و پیکسل۳ XL باشیم.

با وجود آنکه دوربین این گوشی تنها یک لنز دارد، در تشخیص لب‌های سوژه در عکاسی در حالت پرتره بسیار خوب عمل می‌کند، اما ب دلیل عدم وجود لنز تله‌فوتو در وضعیت زوم کیفیت مناسبی را در عکاسی شاهد نیستیم. وارد شده نکات مثبت این دوربین می‌توان ب نوردهی بسیار عالی در تمامی شرایط نوری، رنج دینامیکی گسترده و بالانس عالی بین کم کردن نویز و باقی ماندن جزئیات تصویر اشاره کرد. فوکس اتوماتیک این دوربین هم وارد شده دیگر مزیت‌های آن ب حساب می‌آید.

البته طبیعتاً دوربین آیفون XR بدون ایراد نیست. متخصصان DxOMark وارد شده جزئیات کم در عکاسی در حالا زوم، وجود نویز در محیط داخلی و شرایط کم نور و تار کردن غیرواقعی تصویر پس‌زمینه در حالت بوکه، ب عنوان نقاط ضعف این دوربین یاد کرده‌اند.

در بخش فیلمبرداری، دوربین آیفون ۱۰آر دارای رنج دینامیکی عالی در همه شرایط قرارداده شده است، لرزشگیر تصویر خوبی دارد و فوکس خودکار آن بسیار سریع عمل می‌کند. جزئیات تصویر در فیلمبرداری با این گوشی ب خصوص در شرایط با نور کافی خوب قرارداده شده است، اما در مقابل، وایت بالانس در صحنه‌های در محیط داخل و کم نور پایدار نیست و نویز در تصویر مشاهده می‎شود.  

تماشا کنید: تست سقوط پیکسل ۳ و آیفون XR – کدامیک جان سالم ب‌در می‌برند؟

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *