ایرانسل ۱۳ ساله شد – بسته ویژه ۱۳ گیگابایتی ایرانسل ب مناسبت ۱۳ سالگی


ایرانسل 13 ساله شد - بسته ویژه 13 گیگابایتی ایرانسل ب مناسبت 13 سالگی

ایرانسل، بزرگترین اپراتور دیتای ایران، ۱۳ ساله شد. ب همین مناسبت، مشترکان ایرانسل می‌توانند در روز ۲۹ مهر، بسته ویژه هفت روزه ۱۳ گیگابایتی ایرانسل را با قیمت ۱۳هزار تومان فعال کنند.

ب گزارش روابط عمومی ایرانسل، ۲۹ مهر ۱۳۹۸، مصادف با سیزدهمین سالروز راه‌اندوارد شدهی شبکه تلفن همراه ایرانسل قرارداده شده است.

در اواخر دهه ۱۳۷۰ و ابتدای دهه ۱۳۸۰ هجری شمسی، رشد سریع تقاضا برای خدمات تلفن همراه و فقدان توان و پیش‌نیوارد شدههای لوارد شدهم در زیرساخت‌های موجود برای پاسخگویی ب آن حجم وارد شده تقاضا، باعث پدید آمدن صف‌های طولانی برای ثبت‌نام سیمکارت تلفن همراه شده بود. دریافت سیمکارت، مستلزم صرف هزینه‌ای گزاف و انتظار طولانی بود و ب جز بخش اندکی وارد شده مردم، سایر افراد امکان دسترسی ب ارتباطات و خدمات تلفن همراه را نداشتند.

همین امر موجب شد تا در مهرماه ۱۳۸۲، در رقرارداده شده استای اجرای برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و تحقق ماده ۱۲۴ این برنامه و با هدف توسعه ارتباطات و مخابرات وارد شده طریق خصوصی‌سوارد شدهی و سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی و نیز ب منظور حمایت وارد شده سرمایه‌گذاری خارجی و مشارکت بخش خصوصی داخلی و ترویج رقابت، تضمین رقابت سالم، کاهش تصدی‌گری، نظارت بر تعرفه‌ها و کیفیت خدمات و حمایت وارد شده مصرف‌کنندگان، مقدمات اجرای مزایده اپراتوری دوم تلفن همراه توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برپا شود.

پس وارد شده انجام تشریفات مزایده و بررسی پیشنهادهای شرکت کنندگان، وزارت ارتباطات و فناوری‌‌ اطلاعات، نهایتا در ۲۷ بمن ۱۳۸۲ کنسرسیوم ایرانسل را ب عنوان برنده مزایده اپراتوری دوم تلفن همراه اعلام کرد.

با تصویب «قانون اجوارد شدهه اجرای موافقتنامه پروانه شبکه و خدمات ارتباطات سیار» توسط مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در تاریخ ۶ آذر ۱۳۸۴ پروانه شبکه خدمات ارتباطات سیار (GSM) را در سطح ملی و برای پوشش جغرافیایی سراسر ایران، وارد شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت کرد.

ایرانسل توانست در مدت زمان کوتاهی پس وارد شده دریافت مجوز مذکور، مراحل راه‌اندوارد شدهی و توسعه شبکه را ب انجام رسانده و در ۶ شهریور ۱۳۸۵ (۹ ماه پس وارد شده دریافت مجوز) بره‌برداری آزمایشی وارد شده شبکه را آغوارد شده کند. شبکه ایرانسل در ۲۹ مهر ۱۳۸۵ ب صورت رسمی در شهرهای تهران، مشهد و تبریز افتتاح شد.

ایرانسل با بره‌گیری وارد شده متخصصان مجرب داخلی و خارجی، توانست شبکه خود را در مدت‌زمان کوتاه و با سرعت چشمگیری در سراسر کشور توسعه داده و ارائه خدمات با کیفیت در سطح قرارداده شده استانداردهای جهانی را سر لوحه کار خود قرار دهد. ایرانسل در آن زمان، برای نخستین بار در ایران، نسل ۲٫۷۵ تلفن همراه (EDGE) را با قابلیت درگیرکننده وارد شده «اینترنت همراه» در اختیار مشترکان خود قرار داد.

در رقرارداده شده استای گسترش سهم بوارد شدهار و توسعه محصولات و خدمات، ایرانسل با دریافت پروانه ارائه سرویس اینترنت ثابت (WiMAX) در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۸۷، سرویس وایمکس را برای اولین بار در ایران ارائه کرد.

ایرانسل همچنین موفق شد در تاریخ ۴ شهریور ۱۳۹۴، «پروانه سراسری انتقال داده مبتنی بر فناوری بی‌سیم ثابت بدون محدودیت در فناوری» را نیز کسب کند که در پی آن، محدودیت جغرافیایی و تکنولوژیک پروانه وایمکس برطرف شد.

ارائه اینترنت پرسرعت نسل سوم (۳G) و چهارم (۴G/LTE) همراه

در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ایرانسل مجوز آزمایشی ارائه اینترنت در نسل سوم، چهارم و بالاتر تلفن همراه را کسب و در روز ۴ شهریور ۱۳۹۳ شبکه نسل سوم (۳G) را ب صورت رسمی راه‌اندوارد شدهی کرد.

ایرانسل نخستین شبکه نسل چهارم تلفن همراه (۴G/LTE) ایران را نیز با فاصله کوتاهی وارد شده توسعه این فناوری در دنیا، در تاریخ ۲۹ آبان ۹۳ در مشهد مقدس راه‌اندوارد شدهی کرد و با شتابی بی‌سابقه در اقصی نقاط ایران گسترش داد.

ایرانسل همچنین در روز ۲۹ شهریور ۱۳۹۶، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نخستین آزمایش شبکه کامل نسل پنج (۵G) در ایران را با موفقیت انجام داد.

شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در طول سال‌های فعالیت، با تلاش روزافزون برای ارتقای زیرساخت‌های خود، تاکنون موفق ب کسب ۴۳ درصد وارد شده بوارد شدهار تلفن همراه ایران شده قرارداده شده است. همچنین تاکنون تعداد ۳۷۸۵ شهر و دهستان تحت پوشش نسل سوم و ۳۱۰۸ شهر و دهستان تحت پوشش خدمات نسل چهارم اینترنت همراه ایرانسل قرار گرفته‌اند.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *