ایران شیوع آنفلوآنزای H5N6 در کشور را ب سوارد شدهمان‌ بداشت جهانی اعلام کرد

۱۷ بمن ۱۳۹۶

مقرن خبری دانلود آهنگ جدید دانلودستان هوا و حیات وحش ایران (دانلود آهنگ جدید دانلودستان): سوارد شدهمان بداشت جهانی امور دام اعلام کرد که روز گذشته مسئولان کشاورزی ایران گزارش داده‌اند آنفلوآنزای پرندگان موسوم ب H5N6 در منطقه شمال کشور شیوع پیدا کرده قرارداده شده است.

ب گزارش رویترز، سوارد شدهمان بداشت جهانی دام اعلام کرد ایران گزارش داده قرارداده شده است که در منطقه شمال این کشور ویروس آنفلوآنزای پرندگان نوع H5N6 ب شدت شیوع پیدا کرده و بیشتر گله‌های اردک را گرفتار کرده قرارداده شده است.

این سوارد شدهمان بداشت جهانی دام در پاریس فرانسه واقع شده و درباره سلامت حیوانات در کشورهای مختلف بررسی می‌کند که کشورهای عضو موظف هستند گزارش ابتلا ب بیماری های حاد را ب این سوارد شدهمان اعلام کنند.

این گزارش حاکی قرارداده شده است، ویروس آنلفوانزای پرندگان ۱۳۰۰ اردک را در پارک ملی بوجاق مبتلا کرده، همه آنها ب واسطه بیماری مرده‌اند یا توسط مسئولان کشته شده‌اند. در این گزارش اشاره شده قرارداده شده است که این پرندگان ب خاطر فصل زمستان ب این مکان مهاجرت کرده بودند.

دو روز قبل سوارد شدهمان دامپزشکی کل کشور در اطلاعیه ای که بر روی پرتال رسمی این سوارد شدهمان منتشر شده قرارداده شده است، اعلام نمود سروتیپ جدید آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان H5N6 در بندر کیاشهر مشاهده و وارد شده طریق پرندگان وحشی مهاجر وارد کشور شده قرارداده شده است. (گزارش کامل)

-۲۵

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *