با وجود ممنوعیت شکار پرندگان در کشور اما بازار فریدونکنار داغ است !

۲۴ آذر ۱۳۹۶

پایگاه خبری پاس کن ! محیط زیست و حیات وحش ایران (پاس کن !): نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس پایان کشتار و نسل کشی پرندگان مهاجر در فریدونکنار را مستلزم برخورد قاطع و قانونی با متخلفان دانست.

فریده اولاد قباد در گفت و گو با خانه ملت، از کشتار بی رحمانه و صید بی رویه پرندگان مهاجر در فریدونکنار انتقاد کرد و گفت: بر اساس آخرین بررسی های جامع ملی و بین الملی، ایران در صدر کشورهای رکوردار کشتار پرندگان مهاجر در دنیا قرار گرفته و این فاجعه زیست محیطی به شدت وجهه بین الملی کشور را خدشه دار و از سویی ضربه ای سهمگین به اکوسیستم طبیعی وارد می کند و خسارات های جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه کشتار پرندگان مهاجر در فریدونکنار باید با برخورد قاطع قانونی با متخلفان صید و عرضه غیرمجاز پرندگان هر چه سریع تر پایان یابد، تصریح کرد: هر چند سازمان حفاظت محیط زیست و دامپزشکی کشور شکار پرندگان وحشی را به دلیل انتشار بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و هرگونه نقل و انتقال و معامله پرندگان وحشی در سر تا سر کشور و همچنین معامله پرندگان وحشی را ممنوع کرده است اما متاسفانه بازار خرید و فروش پرندگان وحشی فریدونکار داغ است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه پرندگان مهاجر قربانی معیشت برخی می شوند، گفت: متاسفانه برخی به بهانه معیشت از شکار پرندگان مهاجر و شکارچیان حمایت می کنند و به صورت جدی نیاز است مسئولان محیط زیست و مسئولان قضایی فریدونکنار با متخلفان به صورت جدی برخورد کنند.

اولادقباد ادامه داد: علاوه بر اینکه متخلفان با شکار پرندگان مهاجر به اکوسیستم ضربه می زنند موجبات انتشار ویرس و بیماری هایی مانند آنفلوآنزای فوق پرندگان را در جامعه فراهم می کنند.

نایب رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست متولی حفاظت از حیات وحش و پرندگان است، تصریح کرد: این دستگاه باید با تعامل بین بخشی مسئولان و مردم فریدونکنار را نسبت به عواقب کشتار بی رحمانه پرندگان مهاجر آگاه کنند البته اگر برای برخورد با متخلفان و جلوگیری از صید بی رویه پرندگان مهاجر خلاء قانونی وجود دارد می طلبد دولت این موضوع را در قالب لایحه ای به مجلس ارائه کند.

۰
۰

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *