بررسی شوالیه سپید پوش GIGABYTE RTX 2070 Gaming OC White


بررسی شوالیه سپید پوش GIGABYTE RTX 2070 Gaming OC White

کم نیستند تعداد کاربران علاقمندان ب قطعات سفید، و همچنین خیلی وارد شده دوستاران سخت افزار که می خواهند سیستم دسکتاپ آینده ی خود را بر اساس رنگ سفید ست کنند و ب دنبال بترین گزینه ها برای مچ کردن قطعاتشان هستند. برای برآورده ساختن آرزوی این دسته وارد شده کاربران شرکت معظم گیگابایت با ارائه نسخه سفید رنگ کارت گرافیک RTX 2070 ب همراه کولینگ قدرتمند اختصاصی خود، دست پر ب بوارد شدهار آمده قرارداده شده است. فارق وارد شده اینکه ب رنگ سفید علاقمند باشید یا نه، کارت گرافیک GIGABYTE RTX 2070 Gaming OC White یکی وارد شده بترین گزینه ها برای ارتقا ب RTX قرارداده شده است که می تواند جایگاه بالایی را در لیست خرید هر کاربر حرفه ای ب خود اختصاص دهد. امروز با بررسی این کارت گرافیک خوش ساخت در خدمت شما هستیم.

معماری Turing

چیپ گرافیکی TU106 بر پایه معماری ۱۲nm FinFET+ ساخت شرکت TSMC قرارداده شده است که در کارت گرافیک ۲۰۷۰ ب کار رفته قرارداده شده است. این چیپ ۱۰٫۸ میلیارد ترانزیستور در خود جای داده قرارداده شده است. در نسل جدید کارتهای گرافیک انودیا، هسته های مختلفی با عملکرد های متفاوت در کنار هم جای گرفته اند. کارت گرافیک ۲۰۷۰ مجهز ب ۲۳۰۴ هسته سایه زن یا Shaders، تعداد ۲۸۸ هسته Tensor، تعداد ۳۶ هسته RT، و تعداد ۶۴ واحد ROP می باشد که همه ب ۸ گیگابایت حافظه گرافیکی وارد شده نوع GDDR6 متصل شده اند.

اگر ب طور خلاصه بیان کنیم، کارتهای گرافیک RTX ب غیر وارد شده قدرت بیشتر نسبت ب نسل پیش وارد شده خود، مجهز ب فن آور Ray Tracing و هوش مصنوعی قرارداده شده است که در آینده در بوارد شدهی ها شاهد کاربرد آن خواهید بود. برای بررسی تخصصی معماری Turing می توانید ب مقاله تحلیل تخصصی کارت گرافیک های NVIDIA GeForce RTX 20 و ویژگی های حیرت انگیز کارت گرافیک های انویدیا مراجعه نمایید.

شرکت گیگابایت کارتهای گرافیک RTX 2070 خود را در ۸ مدل فوق ارائه می کند. کارت گرافیک Gaming OC White یک میان رده RTX2070 در میان کارتهای گرافیک مجهز ب ایرکولر ۳ فنه گیگابایت قرارداده شده است. این کارت گرافیک وارد شده سیستم کولینگ مخصوص گیگابایت درگیرکننده می کند و همچنین وارد شده نظر مدار تغذیه، در قیاس با مدل رفرنس که وارد شده مدار ۲+۶ فوارد شده بره می برد، مهندسین گیگابایت وارد شده یک مدار ۲+۸ فوارد شدهی درگیرکننده کرده اند تا توان آن را افزایش دهند. این کارت ب صورت کارخانه ای اورکلاک شده قرارداده شده است. گیگابایت وارد شده نظر نورپردوارد شدهی تنها ب روشن کردن نام گیگابایت ب صورت RGB در لب ی گرافیک بسنده کرده قرارداده شده است. این کارت گرافیک ب قیمت ۵۴۰ دلار، ب زودی در ایران نیز موجود می شود.

بسته بندی

رنگ آمیزی جعب GIGABYTE RTX 2070 Gaming OC White شامل مشکی و سبز انویدیا می شود. مشخصات اصلی گرافیک های رده بالای RTX، شامل ۸ گیگابایت حافظه رم، پشتیبانی وارد شده DX12، Ray Tracing، و Ansel نوشته شده قرارداده شده است. در پشت جعب، امکاناتی همچون نور پردوارد شدهی RGB Fusion، و درگیرکننده وارد شده کولر قدرتمند Windforce 3X، وارد شده جمله مهمترین ویژگی های اشاره شده برای این کارت می باشد.

درون جعب، یک عدد دی وی دی درایور و دفترچه ب همراه کارت گرافیک قرار دارد.

ساختار و طراحی محصول

ابعاد این کارت گرافیک برابر ۲۸ در ۱۱٫۶ در ۴ سانتیمتر می باشد. وارد شده نظر ابعادی تقریبا ۲ اسلات را در کیس اشغال می کند. جنس بدنه وارد شده پلقرارداده شده استیک با کیفیت و محکم، و همچنین جنس بک پلیت پشت وارد شده فلز قرارداده شده است.

نورپردوارد شدهی این مدل گسترده نیست و محدود ب آرم گیگابایت در لب ی کارت قرارداده شده است. نیروی برق کارت گرافیک وارد شده طریق دو کانکتور ۸ و ۶ پین PCIe تامین می شود. حداقل پاور پیشنهادی برای تغذیه این کارت گرافیک می بایستی ۵۵۰ الی ۶۰۰ وات خروجی واقعی داشته باشد.

گیگابایت تعداد خروجی های تصویری را نسبت ب نسخه مرجع ب پنج عدد افزایش داده و خروجی های تصویری این کارت شامل سه عدد Display Port 1.4، یک عدد HDMI 2.0b و یک کانکتور USB Type C می شود. شما می توانید همزمان ۴ مانیتور را ب این کارت گرافیک متصل کنید. این گرافیک وارد شده حداکثر دقت ۸K یا ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ پشتیبانی می کند.

زینت بخش پشت کارت، یک بک پلیت با کیفیت فلزی تمام سفید قرارداده شده است که نام زیبای گیگابایت در پشت آن نقش بسته قرارداده شده است.

سخت افزار

با برداشتن کولر وارد شده روی PCB ب سراغ بخش های سخت افزاری این کارت گرافیک می رویم که اغلب وارد شده مدل رفرنس پیروی کرده قرارداده شده است.

این کارت گرافیک مجهز ب GPU 106 وارد شده نوع A1 مخصوص اورکلاک قرارداده شده است که تعداد ۸ حافظه GDDR6 ساخت شرکت مایکرون آن را احاطه کرده قرارداده شده است.

بخش مدار تغذیه گیگابایت مجهز ب ۲+۸ فوارد شده دیجیتالی قرارداده شده است که نسبت ب نسخه مرجع دارای دو فوارد شده بیشتر برای GPU قرارداده شده است تا توانایی و ثبات آن را در هنگام اورکلاک تضمین کند. در تصویر inductor های LR47 مسئول رگلاتوری بخش حافظه می باشند که مطابق نسخه رفرنس قرارداده شده است، فوارد شدههای LR22 نیز برای تنظیم برق رسانی ب GPU می باشند.

این هم نمایی نزدیک وارد شده GPU TU106-A1 ب همراه چیپ های حافظه اطراف خود.

سیستم خنک کننده

گیگابایت وارد شده سیستم کولینگ اختصاصی مشتمل بر ۴ بخش مجزا درگیرکننده کرده قرارداده شده است، بخش اول وارد شده پشت بک پلیت فلزی قرارداده شده است، بخش دوم براکت خنک کننده بخش های حساس اطراف GPU قرارداده شده است، بخش سوم برج های خنک کننده که شامل ۴ لوله انتقال حرارت تمام مسی در سه بخش مجزا وارد شده هم می شود، و بخش چهارم سه فن خنک کننده هستند که وظیفه خنک سوارد شدهی برج های آلومینیومی را بر عهده دارند. این سه فن، اگرچه طول پروانه کوتاهی دارند اما وارد شده قدرت قابل قبولی برای خنک سوارد شدهی گرافیک برخوردار هستند. وارد شده لحاظ نویز، در لود های پایین این فنها ب صورت کامل خاموش هستند و در صورت افزایش دما و یا لود بالاتر، بنابر تشخیص هوشمند گرافیک ب گردش در می آیند. ب واقع این فنها وارد شده نظر نویز، یکی وارد شده بی صدا ترین فنهایی بودند که در آزمایشگاه تجرب کردیم.

برج های خنک کننده و لوله های مسی وارد شده فشردگی و کیفیت بسیار مناسبی برخوردار هستند و تمامی بخش های کارت گرافیک را ب خوبی پوشش می دهند تا دفع گرما سریعتر و راحت تر انجام شود.

در این نمای نزدیک، قطر لوله ها و کیفیت بلاک کولر ب خوبی نمایان قرارداده شده است که نشان وارد شده ماشین کاری دقیق و مهندس بی نقص گیگابایت دارد.

این فن وسط ب کار رفته در کولر این کارت گرافیک، برعکس دو فن اطراف خود می چرخد تا بدین ترتیب، گردش هوای بتر بین سینک ها و دفع گرما را ب صورت بسیار بینه تر انجام دهد.

سیستم تست

پردوارد شدهنده Intel Core i7 7700K

یکی وارد شده بترین گزینه ها برای انجام تست ها و بوارد شدهی ها این پردوارد شدهنده قرارداده شده است. وارد شده ویژگی های این پردوارد شدهنده می توان ب معماری ساخت ۱۴ نانومتری، ۴ هسته و ۸ رشته مووارد شدهی، فرکانس کاری ۴٫۲ گیگاهرتز و مقدار ۸ مگابایت برای کش اشاره کرد. عملکرد بی نظیر این پردوارد شدهنده آدرنالین خون کاربر را ب بالاترین حد خود می رساند.

مادربرد MSI Z270 GAMING M5

مادربرد گیمینگ وارد شده ام اس آی با کیفیت ساخت بالا و امکانات عالی برای راه اندوارد شدهی یک سیستم گیم قدرتمند. درگیرکننده وارد شده سوکت ۱۱۵۱ و چیپ ست Z270 ب همراه فرکانس حافظه ۴۱۳۳ مگاهرتز در حالت اورکلاک، سینک های حرارتی کارآمد، وجود خروجی ها و ورودی های کامل، نرم افزارهای جانبی کامل برای مدیریت بتر سیستم، نورپردوارد شدهی زیبا، قابلیت اورکلاک بالا و دریافت بیش وارد شده ۲۰ جایزه و نشان برتر تنها بخشی وارد شده ویژگی های این مادربرد قرارداده شده است.

حافظه  G.SKILL TRIDENT Z 3600 CL 16 2X8G

این سری وارد شده حافظه های جی اسکیل برای دست یابی ب فرکانس بالا بینه شده قرارداده شده است. کیت مورد درگیرکننده ۲ ماژول ۸ گیگابایتی DDR4 قرارداده شده است که با فعال کردن XMP وارد شده حداکثر فرکانس کاری ۳۶۰۰ مگاهرتز با زمان تاخیر CL16 بره می برد. این ماژول ها وارد شده جی اسکیل تایوان ب دست وب سایت سخت افزار مگ رسیده قرارداده شده است.

درایو ذخیره سوارد شدهی  PLEXTOR M8PE M.2 NVME 256G

اس اس دی مورد درگیرکننده PLEXTOR M8PE 256G با سرعت بسیار بالا ب پروتکل  NVME 1.2 مجهز قرارداده شده است و وارد شده طریق رابط PCIe Gen.3 x4 ب درگاه M.2 متصل می شود. درگیرکننده وارد شده فناوری DRAM Cache Buffer، و موتور تصحیح خطای ECC وارد شده جمله امکانات آن ب حساب می آید. این حافظه دارای سرعت نوشتن ۹۰۰ مگابایت در ثانیه و سرعت خواندن ۲۰۰۰ مگابایت در ثانیه قرارداده شده است. اس اس دی مورد نظر توسط شرکت پلکستور برای سیستم تست دفتر مجله سخت افزار ارسال شده قرارداده شده است.

درایو ذخیره سوارد شدهی  SAMSUNG 860 EVO 250G

اس اس دی مورد درگیرکننده برای تست درگاه  SATA III، آخرین نسل وارد شده درایو های خانواده EVO سامسونگ قرارداده شده است که ب لطف کنترلر قدرتمند MJX، و حافظه های ۳D TLC NAND، و کش DDR4، حداکثر سرعت خواندن ۵۵۰MBps و حداکثر سرعت نوشتار ۵۲۰MBps را در اختیار سیستم قرار می دهد. ناگفته نماند سرعت خواندن و نوشتن اتفاقی بر روی این درایو ب ترتیب ۹۸K IOPS و ۹۰K IOPS می باشد.

خنک کننده   GREEN GLACIER 360-EVO

این قویترین واتر کولر شرکت پردیس صنعت سیاره سبز (گرین) قرارداده شده است که در حال حاضر وارد شده پر فروش ترین واتر کولر های بوارد شدهار ایران ب شمار می رود. وارد شده جمله ویژگی های این خنک کننده می توان ب درگیرکننده وارد شده رادیاتور ۳۶۰ میلیمتری آلومینیومی، درگیرکننده وارد شده سه فن ۱۲ میلیمتری کم صدا مجهز ب LED های قرمز با طول عمر ۱۰۰ هزار ساعت، واتر پمپ بلبرینگ سرامیکی قدرتمند بی صدا با طول عمر ۸۰ هزار ساعت، واتر بلاک کاملا مسی مجهز ب نمایشگر نشان دهند دمای کولانت و دور پمپ اشاره کرد. این رادیاتور برای تست توسط دفتر گرین در اختیار ما قرار داده شده قرارداده شده است که تشکر ویژه داریم.

منبع تغذیه GREEN GP850B-OCPT

نسل جدید پاور های پلاتینیومی خانواده Overclocking Evo شرکت گرین قرارداده شده است. این پاور وارد شده یک ریل پرقدرت ۱۲ ولت ۷۰ آمپری بره می برد، که ب لطف مبدل‌ DC-DC برای ایجاد ولتاژ شاخه‌های +۵V و +۳٫۳V در بخش ثانویه، باعث تثبیت هر چه بیشتر ولتاژ شاخه‌های خروجی در این پاور می شود. امکان تحقق عملی Zero Voltage Switching در بخش ورودی این پاور ب کمک توپولوژی Half-Bridge در کنار مبدل LLC Resonant  ایجاد شده قرارداده شده است تا حامل‌های EMI، RF و تلفات سوئیچینگ در ورودی کاهش یافته و بوارد شدهدهی مصرف انرژی افزایش یابد. حالت Fan-Less بودن و درگیرکننده وارد شده قطعات صنعتی برای افزایش طول عمر، فن خنک کننده با عملکرد بینه و نویز بسیار کم وارد شده دیگر امکانات آن ب شمار می رود. این پاور با ۱۰ سال گارانتی، توسط شرکت گرین برای سیستم تست در اختیار ما قرار داده شده قرارداده شده است.

خمیر سیلیکون گرین  GREEN GT-4 PREMIUM

برای تست پردوارد شدهنده وارد شده خمیر سیلیکن جدید گرین GT-4 Premium درگیرکننده کردیم. این خمیر سیلیکن با ضریب انتقال حرارت ۵٫۰W/m.K، قابلیت درگیرکننده در پردوارد شدهنده و کارت گرافیک را در دامنه دمایی منفی ۴۰ تا ۲۴۰ درجه سانتی گراد، دارقرارداده شده است. شرکت گرین با  فرمولاسیون جدید و درگیرکننده وارد شده مواد با کیفیت این خمیر سیلیکن را برای درگیرکننده های حرفه ای تولید کرده، و آن را در اختیار آزمایشگاه تست مجله سخت افزار قرار داده قرارداده شده است که سپاسگذاریم.

عملکرد

کارت گرافیک  GIGABYTE RTX2070 GAMING OC WHITE ب صورت کارخانه ای دارای پروفایل اورکلاک قرارداده شده است.

مطابق پروفایل OC در نرم افزار AORUS ENGINE حداکثر فرکانس کاری GPU را ۱۷۴۰ مگاهرتز در حالت Boost نشان می دهد. این فرکانس کاری حدود ۳۰ مگاهرتز بیش وارد شده نسخه رفرنس FE قرارداده شده است. فرکانس حافظه این کارت مطابق نسخه رفرنس قرارداده شده است که در نرم افزار GPUz این میزان ۱۷۵۰ مگاهرتز نشان می دهد که این مقدار را برای DDR6 می بایستی ضرب در ۸ کرد تا سرعت واقعی حافظه ۱۴Gbps بدست آید.

با تنظیمات پیشفرض پروفایل OC، کلیه تست های حالت دیفالت را گرفتیم. همانطور که در سربرگ سنسور های برنامه GPUz مشخص می باشد، پس وارد شده تست ها و بنچ مارکها در حالت دیفالت، نتایج فرکانسی و دمایی فوق بدست آمده قرارداده شده است. حداکثر دمای GPU در طول تست ها برابر ۷۴ درجه سانتیگراد بود که قابل قبول قرارداده شده است. کولر قدرتمند گیگابایت توانست با خنک نگه داشتن کارت، حداکثر فرکانس کاری لحظه ای GPU را ب میزان ۱۹۶۵MHz ب ثبت برساند. حال ب سراغ اورکلاک می رویم.

برای اورکلاک توانستیم با افزایش ۷۵ مگاهرتزی فرکانس پایه GPU را افزایش دهیم تا ب مرز ۱۸۰۰ مگاهرتز برای حداکثر فرکانس GPU برسیم. سپس ب سراغ فرکانس حافظه رفته و تا ۲۵۰ مگاهرتز افزایش دادیم تا ب سرعت ۱۶Gbps رسیدیم. حال کلیه تست ها را مجدد تکرار کرده و ب ثبت دما پرداختیم. با افزایش حداکثر فرکانس GPU ب ۱۸۰۰ مگاهرتز، حداکثر فرکانس لحظه ای ب ۲۰۷۰ مگاهرتز رسید. ما معمولا برای اطمینان وارد شده خنک کنندگی کولر در حالت اورکلاک، سرعت فنها را بر روی حداکثر تنظیم می کنیم. مطلب جالب اینکه پس وارد شده انجام تست ها در حالت اورکلاک، دمای GPU برای این سطح وارد شده اورکلاک ۶۶ درجه ثبت شده قرارداده شده است که فوق العاده قرارداده شده است. حال کلیه بنچمارکها را در این میزان وارد شده اورکلاک تست مجدد گرفته و آنها را ثبت می کنیم.

نتیجه گیری

کارت گرافیک RTX2070 GAMING OC گیگابایت در تست ها ب خوبی خود را نشان داد و اگر در قیاس با نسخه رفرنس انویدیا در نظر بگیریم، کارت گرافیک گیگابایت با ارزش افزوده ای که همان کولینگ برتر قرارداده شده است عرضه می شود که وارد شده هر لحاظ بتر وارد شده نسخه رفرنس قرارداده شده است.

ب غیر وارد شده طراحی زیبای این کارت و رنگ سفید یخچالی فوق العاده آن که در کیس های سفید بیشتر خودنمایی می کند، راندمان بالایی را در بوارد شدهی ها می توان وارد شده آن انتظار داشت. وارد شده لحاظ اورکلاک هم با توجه ب توسعه مدار تغذیه نسبت ب مدل رفرنس، اورکلاک آن راحت تر و بیشتر امکان پذیر بود.

وارد شده نظر نورپردوارد شدهی ب غیر وارد شده لوگوی گیگابایت موردی را نمی توان اشاره کرد ب غیر وارد شده اینکه ب دلیل سفیدی خود کارت، در صورتی که وارد شده  نورپردوارد شدهی RGB درون کیس بره ببرید، انعاکس رنگ ها بر روی کارت گرافیک سفید دو چندان قرارداده شده است و زیبایی جالبی را ب کیس شما هدیه می کند.

در مجموع، سایت سخت افزار، با توجه ب طراحی زیبا، رنگ سفید، و همچنین قدرت اورکلاک جالب توجه، نشان پیشنهاد شده توسط سخت افزار را ب این کارت اعطا می کند.

{REVIEW} label=امتیوارد شده; decimal=1; max=10; راندمان=۹٫۰; خنک کننده=۹٫۳; طراحی=۹٫۰; ارزش خرید=۸٫۳; {/REVIEW}

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *