بستر USSD حذف نمی‌شود


بستر USSD حذف نمی‌شود

در اوایل بمن ماه سال گذشته بانک مرکزی در بخش نامه ای اعلام کرده بود که ب دلیل عدم امنیت کافی و ب منظور ارتقای سطح امنیت مبادلات کارتی و پیشگیری وارد شده سوء درگیرکننده احتمالی، بستر USSD وارد شده تاریخ ۱۵ بمن حذف خواهد شد. اما این تصمیم با اعتراض نمایندگان مجلس روبرو شد. نمایندگان مخالف معتقد بودند که بسیاری وارد شده کاربران تلفن همراه وارد شده طریق این کدهای دستوری سرویس هایی مانند پرداخت و شارژ اعتباری دریافت می کنند و اغلب مشترکان موبایل در مناطق محروم و روستایی و نیز مشترکان بی بضاعت و کسانی که گوشی هوشمند ندارند وارد شده این سرویس درگیرکننده می کنند و نباید بدون روش جایگزین، آن را قطع کرد.

بنابراین وارد شده آنجایی که اجرای فوری این بخشنامه و قطع سرویس در روند کاری و زندگی مردم اختلال ایجاد میکرد، قرار بر این شد که طی مدت ۴ ماه درگیرکننده وارد شده این سرویس امکان پذیر باشد تا راهکار های لوارد شدهم  برای انجام تدابیر مدنظر بانک مرکزی و ایجاد بسترهای امن برای انجام تراکنش های خرد بانکی بر بستر موبایل فراهم شود.

حالا با گذشت ۴ ماه رمضانعلی سبحانی فر، رئیس کارگروه ارتباطات مجلس ضمن اشاره ب پیگیری برای جلوگیری وارد شده تصمیم بانک مرکزی برای قطع کدهای دستوری گفت هفته آینده در جلسه ای با این بانک موضوع مورد نظر پیگیری شده و امیدوارند که تصمیم نهایی گرفته شود و در خصوص تعین تکلیف USSD ب نتیجه برسند.

رئیس کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس اطمینان دارد که این سرویس حذف نخواهد شد. او گفت:

پس وارد شده بررسی جوانب این طرح، برای آن تصمیم گیری نهایی صورت می گیرد. ب هیچ عنوان موافق با حذف کدهای دستوری موبایل نیستیم و جلسه هفته آینده نیز برای مذاکره و تصمیم گیری در مورد ادامه روند اجرای این سرویس در کشور قرارداده شده است.

لوارد شدهم ب ذکر قرارداده شده است که پرداخت وارد شده طریق کدهای USSD روزانه حدود ۷۰ میلیون تراکنش را رقم می زند و حدود ۴۰ میلیون نفر وارد شده طریق این سرویس، تراکنش زیر ۴۰ هزار تومان دارند.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *