بنچمارکهای تک هسته ای Intel Sunny Cove و شکست AMD در مدل های جدید


بنچمارکهای تک هسته ای Intel Sunny Cove و شکست AMD در مدل های جدید

اینتل ب زودی با هسته های جدیدی با نام Sunny Cove خواهد آمد که در لیتوگرافی ۱۰ نانومتری تولید شده اند؛ ب گفته اینتل، هسته های Sunny Cove انقلابی ترین تغییرات را وارد شده نسل SkyLake تا کنون ب همراه داشته و نسل دهم وارد شده پردوارد شدهنده های این شرکت ب حساب می آیند. ب توارد شدهگی نشست معیارهای CPU-Z وارد شده آزمون تک هسته ای، اطلاعات شگفت انگیز جدیدی را ارائه داده قرارداده شده است؛ ظاهرا اینتل دست کم در تک هسته، ب زودی برای رقیب دیرینه خود، AMD، با پردوارد شدهنده های Ryzen 3000 دردسر سوارد شده می شود!

در این اسلاید حتی می توانید اسامی چند پردوارد شدهنده آتی اینتل را نیز مشاهده نمایید؛ همچنین چند CPU جدید وارد شده AMD Ryzen 3000 نیز در این لیست جای گرفته اند. ب عنوان مثال می توانید پردوارد شدهنده i7-1065G7 با فرکانس پایه ۳٫۷ گیگاهرتز، موفق ب کسب امتیوارد شده ۶۳۹ شده قرارداده شده است. این در حالی قرارداده شده است که پردوارد شدهنده توارد شدهه وارد Ryzen 7 3800X با وجود فرکانس بسیار بالاتر یعنی ۴٫۷ گیگاهرتز، امتیوارد شده کمتر و ۶۳۵ را ب خود اختصاص داده قرارداده شده است.

حتی هسته های AMD Matisse نیز طبق داده ها و اسلاید جدید، شانسی در برابر Sunny Coveها نخواهند داشت چرا که فاصله امتیوارد شده آنها بسیار زیاد قرارداده شده است. یکی دیگر وارد شده پردوارد شدهنده های مشکوک این لیست، Sunny Cove ES قرارداده شده است که با ۶ هسته و ۱۲ رشته پردوارد شدهشی پیکربندی شده قرارداده شده است. این پردوارد شدهنده که مشخصا اینتل نام آن را پنهان کرده قرارداده شده است، با فرکانس ۳٫۶ گیگاهرتز توانسته قرارداده شده است که وارد شده سد Ryzen 7 3700X با فرکانس بالاتر یعنی ۴٫۶ گیگاهرتز عبور نماید.

بنچمارک پردوارد شدهنده های Sunny Cove

پردوارد شدهنده ۶ هسته Sunny Cove ES امتیوارد شده ۶۳۰ و Ryzen 7 3700X نیز امتیوارد شده ۶۲۲ را ب خود اختصاص داده اند. آیا اینتل قصد معرفی یک پلتفرم قدرتمند و تلافی سنگین دارد؟ آیا این شرکت با لیتوگرافی و هسته های جدید Sunny Cove قدرت نمایی جدیدی را ب راه خواهد انداخت؟

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *