ب زودی منتظر CPUهای ۱۰ نانومتری اینتل باشید!


ب زودی منتظر CPUهای 10 نانومتری اینتل باشید!

در روزهای اخیر چند اتفاق مهم روی داد؛ نخست صحبت وارد شده CPU های ۷ نانومتری AMD که نشان می داد که این شرکت برنامه ای برای تولید لیتوگرافی ۱۰ نانومتری ندارد؛ و سپس پردوارد شدهنده های ۱۰ نانومتری اینتل که با یک لپ تاپ لنوو پرده وارد شده آنها برداشته شد. اینک، کمپانی اینتل ب طور رسمی اطلاعات یک پردوارد شدهنده موسوم ب Core i3-8121U را در حالی منتشر کرده قرارداده شده است که برخی موارد آن، حاکی وارد شده تاریخ عرضه این پلتفرم دست کم برای نوت بوک ها را ب همراه دارد.

ب گفته اینتل، پردوارد شدهنده های ۱۰ نانومتری این شرکت دست کم برای نوت بوک ها در ۳ ماهه دوم سال ۲۰۱۸ راهی بوارد شدهار خواهند شد. عجله لنوو برای نمایش نخستین لپ تاپ مجهز ب این پلتفرم نیز مهر تائیدی بر این ادعا قرارداده شده است. حداقل در پردوارد شدهنده Core i3-8121U ببود خاصی ب نسبت مدل های ۱۴ نانومتری مشاهده نشده و این مدل نیز دارای ۲ هسته و ۴ رشته پردوارد شدهشی قرارداده شده است.

فرکانس آن در حالت پایه برابر با ۲٫۲ گیگاهرتز و در وضعیت توربو نیز ب ۳٫۲ گیگاهرتز خواهد رسید. ۴ مگابایت حافظه کش هوشمند نیز در کنار آن قرارداده شده است. این پردوارد شدهنده که وارد شده نسل Cannonlake قرارداده شده است، دارای پهنای باند ۴ تراگیگا بر ثانیه قرارداده شده است که بوارد شده هم در این زمینه تفاوت خاصی با مدل های ۱۴ نانومتری دیده نمی شود. خانواده Cannonlake تنها وارد شده رم های DDR4 پشتیبانی کرده و مدل های سری U که وارد شده گونه های کم مصرف ب شمار می روند، وارد شده ۳۲ گیگابایت حافظه رم پشتیبانی می کنند.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *