تاکسیدرمی دو کل وحشی، یک آهو، مقادیر زیادی گوشت شکار و سه قبضه سلاح وارد شده منزل شکارچی متخلف در کیانضر کشف شد

۳۰ دی ۱۳۹۶

مقرن خبری دانلود آهنگ جدید دانلودستان هوا و حیات وحش ایران (دانلود آهنگ جدید دانلودستان): ب دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر فعالیت های مجرمانه یک شکارچی متخلف ساکن کیان شهر، نیروهای یگان هوا پارک های ملی خجیر و سرخه حصار یک مظنون را در این رابطه شناسایی نمودند.

رئیس اداره پارک های ملی خجیر و سرخه حصار در این باره گفت: نیروهای یگان هوا پس وارد شده کسب اطمینان وارد شده بروز تخلف موضوع را با مقام قضایی درمیان گذاشتند.

امامعلی یگانزاده اظهار داشت: محیط بانان پس وارد شده اخذ حکم ورود ب منزل و نیابت قضایی ضبح روز گذشته (شنب ۹۶/۱۰/۳۰) ب همراه مامورین کلانتری ۱۵ کیان شهر وارد منزل مظنون شده و ب تفتیش این مکان پرداختند.

در جریان بوارد شدهرسی وارد شده این مکان دو عدد تاکسیدرمی کل وحشی و یک عدد آهو، ٣ قبضه سلاح شامل یک اسلحه گلوله زنی برنو، یک اسلحه خفیف و یک اسلحه بادی ۵/۵، تعداد ١۴ تیر فشنگ گلوله زنی ب همراه مقدار زیادی گوشت شکار متعلق ب دو قوچ و میش وحشى کشف و ضبط گردید.

در این رابطه یک متهم پس وارد شده تشکیل پرونده جهت رسیدگی ب جرم ب مراجع قضایی معرفی گردید.

متهم تاکنون مجوزی بابت اسلحه های کشف شده ارائه نکرده و سلاح های مربوطه قاچاق محسوب می شوند.

بر اساس آخرین نرخ بای جانوران وحشی ب لحاظ مطالب ضرر و زیان وارده ب هوا، جریمه قابل پرداخت وارد شده بابت صید و شکار غیرمجوارد شده هر یک کل وحشی، قوچ وحشى یا آهو معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده قرارداده شده است. بنابراین متهمین می بایست مبلغ پانصد میلیون ریال ب حساب دولت واریز نمایند.

همچنین متهم در دادگاه ب جرم شکار غیرمجوارد شده جانوران وحشی در پارک ملی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۳ قانون شکار و صید ب حبس وارد شده ۹۱ روز تا سال و یا جزای نقدی وارد شده یک میلیون و هشتصد هزار ریال تا ۲۰ میلیون ریال محکوم خواهد شد.

در صورتیکه اسلحه های کشف شده غیرمجوارد شده باشند: بر اساس بند الف ماده ۶ قانون «مجوارد شدهات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجوارد شده» مصوب ۱۳۹۰/۶/۷ ، هر کس بطور غیرمجوارد شده سلاح شکاری و یا مهمات آن را خریداری، نگهداری و یا حمل نماید ب حبس وارد شده ۹۱ روز تا شش ماه و یا جزای نقدی تا سقف بیست میلیون ریال محکوم خواهد شد.

همچنین بر اساس ماده ۱۸ قانون فوق الذکر، کلیه سلاح ها، مهمات، اقلام و مواد کشف شده موضوع این قانون ب موجب حکم دادگاه ب نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط می شود.

+۶۸

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *