تحلیل سخت افزار: وضعیت Intel با اطلاعات جدید جور در نمی‌آید


تحلیل سخت افزار: وضعیت Intel با اطلاعات جدید جور در نمی‌آید

با توجه ب اطلاعات اخیر، می دانیم که پردوارد شدهنده های Comet Lake پاسخ کوتاه مدت “اینتل” ب پردوارد شدهنده های AMD Ryzen 3000 هستند؛ اما این تنها اقدام این شرکت برای دفع حمله رقیب نبوده و حالا با توجه ب اسلاید های درز کرده ب بیرون، می دانیم که اینتل خود را برای یک عملیات بزرگتر آماده خواهد کرد.

پردوارد شدهنده های Ice Lake-S و Comet Lake پاسخ های کوتاه و بلند مدت؛ تحلیل اولیه ما چیست؟

باید با یک تحلیل ابتدایی آغوارد شده کنیم؛ تا آنجایی که می دانستیم، اینتل پردوارد شدهنده های ۱۴++ سری Comet Lake را برای پاسخ سریع ب پردوارد شدهنده های Ryzen 3000 معرفی خواهد کرد که دارای پرچمدار ۱۰ هسته ای خواهد بود؛ تا ب اینجای کار مطمئن هستیم که اینتل با وجود لیتوگرافی ۱۴ نانومتری، ب طور حتم رقابت با پردوارد شدهنده های Comet Lake را در خود دیده قرارداده شده است که اقدام ب چنین عرضه ای می کند.

وارد شده سوی دیگر می دانیم که Comet Lake بر روی یک سوکت جدید موسوم ب LGA 1159 سوار قرارداده شده است که این ب معنی پایه های بیشتر و درگیرکننده وارد شده یک مدار VRM با چیپست های توارد شدهه وارد قرارداده شده است که عملا امکان نصب آنها در مادربردهای LGA 1151 را ناممکن خواهد کرد. در قدم بعدی، می دانیم که Intel با پردوارد شدهنده های کلاس لپ تاپ Ice Lake ثابت کرده قرارداده شده است که ب لیتوگرافی ۱۰ نانومتری دست یافته و وارد شده این رو هر لحظه امکان دارد که آنها در حد دسکتاپ هم توسعه دهد و یا حتی توسعه داده باشد.

در بخش دیگر این تحلیل کوتاه، ب این مسئله می رسیم که اینتل قیمت پردوارد شدهنده های Comet Lake را ب قدری کاهش داده قرارداده شده است که تقریبا در تاریخ این شرکت بی سابقه قرارداده شده است! آن هم مدیون معرفی ZEN2ها خواهیم بود. تمام این موارد ب نفع کاربران قرارداده شده است. در ادامه ب نکته دیگری می رسیم؛ اگر اینتل قصد عرضه پردوارد شدهنده های Comet Lake را دارد، پس در طولانی مدت چه اقدام دیگری را در دستور کار خود قرار داده قرارداده شده است؟

اسلاید های جدید که ب بیرون نشت کرده اند، نشان می دهند که بر خلاف چیزی که تا کنون تصور می شد، پردوارد شدهنده های Comet Lake ممکن قرارداده شده است برای اواخر سال ۲۰۱۹ و یا اوایل سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده باشند. این اطلاعات وارد شده یک سو قابل قبول و وارد شده سوی دیگر غیر قابل باور قرارداده شده است؛ هر چند که اینتل می داند که پردوارد شدهنده های نسل نهم این کمپانی در بوارد شدهی ها وارد شده پردوارد شدهنده های Ryzen 3000 ب مراتب جلوتر هستند، اما دقرارداده شده استان خرید یک CPU تنها ب بوارد شدهی ختم نشده و وارد شده این رو می تواند در برابر حریف کم بیاورد.

این سناریو می تواند حالت دوم دیگری هم داشته باشد؛ اسلاید های جدید که وارد شده سوی منابع هنگ کنگی منتشر شده اند، دست کم در تاریخ عرضه پردوارد شدهنده های Comet Lake اشتباه کرده اند. اما حداقل در تاریخ عرضه پردوارد شدهنده های Ice Lake درست حدس زده اند. ب گفته این منابع اینتل پردوارد شدهنده های ۱۰ نانومتری کلاس دسکتاپ Ice Lake را برای ۳ ماهه سوم سال ۲۰۲۰ وارد بوارد شدهار می کند. پس در صورتی که اینتل پردوارد شدهنده های Comet Lake را تا ماه های آتی وارد بوارد شدهار نکنند، یک دردسر بزرگ برای خود خواهد داشت؛ وارد شده این رو احتمال عرضه آنها در کوتاه مدت، طبق داده های پیشین، احتمال قوی تری دارد.

دقرارداده شده استان پردوارد شدهنده های Ice Lake چیست؟

ب گفته این منابع در داده های جدید، پردوارد شدهنده های Ice Lake با لیتوگرافی ۱۰ نانومتری، برای ۳ ماهه سوم سال ۲۰۲۰ خواهند آمد؛ آنها وارد شده یک سوکت جدید موسوم ب LGA 1200 درگیرکننده می کنند که اولین بار قرارداده شده است نام آن را می شنویم.

ادامه این مطلب و تحلیل را در قسمت دوم برای شما عزیزان شرح خواهیم داد…

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *