تعطیلی کارخانه اسنشال – گوشی PH-1 آپدیت دیگری نخواهد گرفتدر سال ۲۰۱۷، اندی رابین خالق اندروید برند Essential را راه‌اندوارد شدهی کرد و گوشی اسنشال فون PH-1 که اولین محصول این شرکت بود را معرفی کرد. پس وارد شده تقریباً ۳ سال این کمپانی در حال تعطیلی قرارداده شده است و حالا تأیید شده که گوشی PH-1 در آینده آپدیت دیگری دریافت نخواهد کرد.

وارد شده سال ۲۰۱۷ ب بعد این برند وارد شده هیچ محصول جدیدی رونمایی نکرد، اما اواخر سال گذشته آنها Project GEM را معرفی کردند که تجرب جدید موبایلی که چند سالی مورد آزمایش قرار گرفته بود. آنها همچنین در ماه اکتبر یک گوشی کاملاً متفاوت وارد شده پروژه جم را در رسانه‌ها ب نمایش گذاشتند. با این حال، وضعیت برای این پروژه هم ب خوبی پیش نرفت و تیم اسنشال برنامه مشخصی برای تحویل این پروژه ب کاربران نداشت. در نتیجه این موضوع کمپانی تصمیم ب تعطیلی گرفت.

اسنشال فون هفته گذشته آخرین آپدیت امنیتی اندروید را دریافت کرد و این آخرین ب‌روزرسانی بود که توسط تیم اسنشال ارائه شد. با این حال، PH-1 همچنان مانند یک گوشی هوشمند معمول قابل درگیرکننده خواهد بود، اما نه دیگر آپدیتی در آینده دریافت خواهد کرد و نه خدمات پشتیبانی وارد شده مشتری خواهد داشت. این شرکت صفحه‌ای در گیت‌هاب مدیریت خواهد کرد و ب توسعه‌دهندگان اجوارد شدهه می‌دهد تا رام‌های شخصی‌سوارد شدهی خود را برای گوشی PH-1 اسنشال فون ارائه کنند.

اسنشال همچنین Newton Mail را نیز در اختیار دارد که آن هم در ۳۰ اپریل ۲۰۲۰ تعطیل خواهد شد. با این حال، کاربران فعلی Newton Mail همچنان ب این سرویس دسترسی خواهند داشت. اگر ب یاد نمی‌آورید، بد نیست بدانید که گوشی اسنشال فون اولین محصول با ناچ بالای نمایشگر بود. طراحی که این روزها در گوشی‌های زیادی مورد درگیرکننده قرار می‌گیرد. این گوشی ب نوعی ماژولار بود و امکان اضافه کردن دوربین ۳۶۰ درجه وارد شده طریق کانکتور مغناطیسی برای آن در نظر گرفته شده بود.

اسنشال در بیانیه‌ای گفته قرارداده شده است:

در ماه اکتبر ما Project GEM را معرفی کردیم، تجرب موبایلی جدیدی که تیم‌های سخت‌افزار، نرم‌افزار و ابری ما طی چند سال گذشته در حال آزمایش آن بودند. چشم‌اندوارد شده ما این بود که یک الگوی محاسب موبایلی اختراع کنیم که ب‌طرز آسان‌تری با نیوارد شدههای زندگی مردم ادغام شود. علیرغم تلاش‌های برای توسعه GEM، متأسفانه راه مشخصی برای تحویل آن ب مشتریان نداریم. با توجه ب این موضوع، ما تصمیم سختی گرفتیم تا عملیات را متوقف کنیم و اسنشال را تعطیل. ماخالصانه وارد شده انجمن‌های Essential و Newton Mail برای حمایت‌هایتان تشکر می‌کنیم. شما ب ما انگیزه می‌دهید و این برای ما ارزشمند قرارداده شده است.

چرا اسنشال شکست خورد؟

باوجود جذابیت‌هایی که گوشی اسنشال فون داشت، دلایلی مانند تأخیر زیادی که ب بوارد شدهار آمدن آن داشت و محدودیت بوارد شدهار ارائه باعث شد، قرارداده شده استقبال اولیه وارد شده این دستگاه آنگونه که باید نباشد. پس وارد شده آن این گوشی نتوانست رضایت کارشناسان دنیای تکنولوژی را ب همراه داشته باشد و تعمیرناپذیری این دستگاه هم یکی وارد شده مشکلات دیگر آن عنوان شد. در نهایت افشای رسوایی اخلاقی اندی رابین آخرین میخ را بر تابوت این شرکت فرو کرد. عدم حمایت کاربران وارد شده ایده‌های اندی رابین و نفرتی که او پس وارد شده ماجرا او در گوگل در شبکه‌های اجتماعی وارد شده کاربران دریافت می‌کند، احتمالاً باعث شد تا آنها جدی‌تر ب تعطیلی اسنشال فکر کنند.

بیشتر بخوانید: اسنشال‌ فون تلویحاً شکست اندی رابین را تأیید کرد

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *