تلویزیون های مینی LED سری ۸ تی سی ال راهی بوارد شدهار شدند


تلویزیون های مینی LED سری 8 تی سی ال راهی بوارد شدهار شدند

طی  چند سال گذشته شرکت TCL توانست حضور موفقی در بوارد شدهار ایالات متحده داشته باشد. شرکت چینی که علاوه بر این منطقه، فروش گسترده‌ای در سراسر جهان دارد. این شرکت برای رشد فروش در ایالات متحده ابتدا محصولات اقتصادی خود را در جمعه های سیاه و دیگر روزهای خاص ب فروش رساند. سپس با تلویزیون‌های میان رده سری ۶ سعی کرد جایگاه خود را در این بوارد شدهار مستحکم کند. 

اگرچه TCL را نمی‌توان رقیب هم سطح ال جی، سونی و سامسونگ دانست اما موفق شده عملکرد فراتر وارد شده انتظار داشته باشد. ب توارد شدهگی این شرکت فروش تلویزیون‌های رده بالا سری ۸ را در دو مدل ۶۵ و ۷۵ اینچی با نام ۶۵Q825 و ۷۵Q825 آغوارد شده کرده قرارداده شده است. هر دو تلویزیون وارد شده فناوری mini-LED بره می برند که یک فناوری مابین LED-LCD و OLED محسوب می‌شود. همانطور که وارد شده نام این فناوری مشخص قرارداده شده است، در این نوع فناوری ب دلیل کوچک بودن LEDها، هر اینچ تلویزیونی چون سری ۸ وارد شده ال ای دی‌های بیشتری نسبت ب مدل‌های معمولی برخوردار قرارداده شده است. 

TCL می‌گوید نسخه ۷۵ اینچی بیش وارد شده ۲۵ هزار LED داشته که موجب یکنواخت بودن رنگ و وضوح قابل توجه می‌شود. شاید این مدل‌ها وضوح خوبی ارائه می‌دهند اما کیفیت بالاتر، قیمت بیشتر را دربرمی‌گیرد. برای مثال تلویزیون ۶۵ اینچی ۶۵Q825 با قیمت ۲۰۰۰ دلار و  ۷۵ اینچی ۷۵Q825 با قیمت ۳۰۰۰ دلار قابل تهیه قرارداده شده است.

مینی LED قیمت بیشتری را در پی دارد

برای شرکتی چون TCL که بیشتر روی تلویزیون‌های اقتصادی سرمایه گذاری کرده، عرضه مدل رده بالایی چون سری ۸ نقطه  عطف محسوب می‌شود. مدل ۶۵ اینچی سری ۸ دو برابر قیمت بیشتری نسبت ب مدل مشاب سری ۶ دارد و در مدل ۷۵ اینچی نیز افزایش قیمت ۳ برابری را شاهد هستیم.

TCL نخستین بار در CES 2019 بود که فناوری صفحه نمایش mini-LED را معرفی کرد و برای نخستین بار نیز آن را در تلویزیون‌های هوشمند سری ۸ ب کار گرفت. البته تلویزیون‌های mini-LED تی سی ال ب مراتب قیمت کمتری نسبت ب محصولات microLED سامسونگ دارد.

برای مقایسه باید بیان داشت که تلویزیون ۲۹۲ اینچی وال microLED سامسونگ با قیمت نجومی عرضه می‌شود و نکته جالب اینجقرارداده شده است که در بحث کیفیت عملکرد تقریبا مشابی را می‌توان در هر دو تلویزیون مینی LED تی سی ال و microLED سامسونگ مشاهده کرد. 

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *