تماس ویدیویی در واتساپ یک راه نفوذ ب گوشی های هوشمند


تماس ویدیویی در واتساپ یک راه نفوذ ب گوشی های هوشمند

محققان امنیتی Google Analytics Zero یک آسیب پذیری جدید و خطرناکی را در پیام رسان واتساپ پیدا کردند که این راه نفوذ، امکان کنترل وارد شده راه دور دستگاه موردنظر را خواهد داشت. در نتیجه باید ب شما کاربران عزیز بگوییم که درگیرکننده وارد شده تماس ویدویی یا Video Call پیامرسان واتساپ می تواند خطرناک باشد.

اخیرا برخی وارد شده کاربران در طی ارتباط وارد شده طریق یک پیام ویدیویی در واتساپ شاهد ایجاد خطا و خراب شدن گوشی هوشمند خود بوده اند. این آسب پذیری اخیر مشکلاتی را در پروتکل RTP ( پروتکل حمل و نقل) ب وجود آورده و بر روی این پروتکل تاثیر گذاشته قرارداده شده است. این نقص در واتساپ نسخه ی اندروید و iOS دیده شده و آسیبی بر نسخه ی وب وقرارداده شده استاپ نداشته قرارداده شده است.

در واقع هکر ها برای نفوذ ب گوشی هوشمند شما فقط ب شماره تلفنتان نیوارد شده دارند تا پس وارد شده آن ب طور کامل حساب واتساپ شما را کنترل کنند و در مکالماتتان ب جاسوسی بپردوارد شدهند. این آسیب پذیری اخیر در ماه اوت کشف و اخیرا گزارش شده قرارداده شده است. واتساپ در ۲۸ ماه سپتامبر اعلام کرد که در بروزرسانی جدید، این مشکل را برای کاربران اندروید برطرف کرده و در بروزرسانی ۳ اکتبر نیز قرار بود مشکل را برای کاربران آیفون رفع کند. بنابراین اگر هنوز اپلیکیشن واتساپ را ب اخرین نسخه بروزرسانی نکرده اید هر چه زودتر این کار را انجام دهید.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *