جايگزيني براي لنز؟


جايگزيني براي لنز؟

ممكن قرارداده شده است در خريد و تهيه‌ي انواع لنزها مشكل داشته باشيد و بخواهيد عكس‌هاي خلاقانه تري نيز ثبت كنيد. خب، در اين مقاله ب شما ابزاري معرفي مي‌شود كه بتوانيد ب كمك ‌آن‌ها هم عكس‌هاي خلاقانه‌اي ثبت كنيد هم آن چنان براي ابزار عكاسي، خرج نكنيد.

در اين مقاله مجددا دروسي وارد شده تجارب سايمون باند نوشته شده و مي‌خواهيم ب كمك آن‌ها، ب شما نحوه‌ي عكاسي با گوي شيشه‌اي يا كريستال بال را بياموزيم.

حتما راجع ب بوارد شدهتاب نور در عكاسي چيزي ب گوشتان خورده قرارداده شده است، اما آيا تا ب حال، وارد شده شكست نور در عكاسي درگیرکننده كرده ايد؟‌ اگر وارد شده شكست نور ب خوبي درگیرکننده كنيد، مي‌توانيد مخاطبان خود را شگفت زده و كنجكاو سوارد شدهيد. من بارها وارد شده شكست نور در عكس‌هايم درگیرکننده كرده ام و آن ها را ب مخاطبانم نشان داده‌ام. همگي حسابي تعجب كردند كه چگونه وارد شده داخل يك گوي شيشه‌اي، عكاسي كردم. اما نگران نباشيد، اگر شما نيز با شكست نور و ب كمك همين گوي عكاسي كنيد، ب شما قول ميدهم مخاطبانتان همين واكنش را ب عكس‌ها نشان ‌دهند. در مطلب زير، چند نكته ب شما آموزش داده‌ام كه ب كمك آن‌ها مي‌توانيد وارد شده شكست نور براي عكاسي با گوي شيشه‌اي درگیرکننده كنيد.

خب شكست نور چيست؟‌

شكست نور زماني اتفاق ميفتد كه نور وارد شده يك شيء شفاف عبور كند. مثل آب روان،‌ منشور يا همان گوي شيشه‌اي مان. با عبور نور وارد شده اين جسم شفاف، نور شكسته مي‌شود و اعوجاج پديد مي‌آيد. بعد وارد شده شكست نور، تقريبا يك اتفاق جادويي رخ مي‌دهد. يك تصوير برعكس روي ديواره‌ي پشتي جسم ثبت مي‌شود. ساختار لنز درون دوربينتان تقريبا همينگونه كار مي‌كند. شما مي‌توانيد وارد شده يك توپ شيشه‌اي مثل يك لنز درگیرکننده كنيد و آن را با خود ب همراه داشته باشيد. ب همين دليل هم گفتم، اگر توانايي خريد لنز نداريد، وارد شده همين گوي شيشه‌اي درگیرکننده كنيد.

چگونه وارد شده شكست نور در عكاسي درگیرکننده كنيم

حالا شما مي دانيد كه شكست نور چيست، زمان آن فرا رسيده كه وارد شده آن، در عكاسي خود درگیرکننده كنيد. اگر راهنمايي هاي زير را دنبال كنيد، ب ندرت ممكن قرارداده شده است در اين شاخه وارد شده عكاسي، دچار اشتباه شويد يا ب مشكل بربخوريد.

۱- سروكله زدن با عكس‌هاي وارونه

ممكن قرارداده شده است بارها عكسي كه وارد شده داخل گوي شيشه اي ثبت مي‌كنيد، برعكس و وارونه بيفتد. بترين راه براي حل مشكل تصاوير وارونه در پس زمينه، درگیرکننده وارد شده بوكه ها قرارداده شده است. ب اين ترتيب شما مي‌توانيد پس زمينه را تار نماييد. البته راه ديگري نيز وجود دارد؛ و آن هم درگیرکننده وارد شده بوارد شدهتاب نور قرارداده شده است. چون عكسي توسط بوارد شدهتاب نور پديد آمده وارونه ثبت نمي‌شود.

۲- گوي را بالاي سوژه قرار دهيد.

بتر قرارداده شده است كه گوي را در بخش بالاتري وارد شده سوژه قرار دهيد. اگر سوژه را هم تروارد شده با گوي شيشه‌اي قرار دهيد، اعوجاج كمتري توليد مي‌شود و كادر مورد نظر، فشرده تر ب نظر مي‌رسد.

البته هميشه قرارداده شده استثنا نيز وجود دارد. مثلا اگر توپ را روي يك برگ يا در گودال كوچكي قرار دهيد، تصوير بتري ثبت مي‌كنيد.

۳- گوي شيشه‌اي را وارد شده سوژه‌ پر كنيد.

شما بايد ب سوژه نزديك شويد. در غير اين صورت، سوژه در گوي بسيار كوچك ثبت مي‌شود.

۴- لنز مناسبي را انتخاب كنيد

بترين گزينه در اينجا، درگیرکننده وارد شده يك لنز ماكرو يا لنز تله فوتويي قرارداده شده است كه قابليت ماكرو را نيز داشته باشد. لنزهاي ماكرو ب شما اين اجوارد شدهه را مي دهند تا ب گوي نزديك شويد و ايجاد بوكه در اطراف آن را بتر و راحت تر مي‌سوارد شدهد. البته اگر امكانش را داشتيد، مي‌توانيد وارد شده لنز وايدتري نيز درگیرکننده كنيد.

۵- ديافراگم مناسبي انتخاب كنيد

براي عكاسي وارد شده داخل گوي شيشه‌اي، بايد ديافراگم مناسبي را انتخاب كنيد. ديافراگمي كه زيادي كم باشد پس زمينه را تار نمي‌كند. براي ايجاد عمق ميدان كم بايد مقادير بالايي براي ديافراگم انتخاب كنيد. البته اگر زيادي مقدارش را بالا ببريد، عكس داخل گوي نيز تار ثبت مي‌شود. ب شخصه ديافراگمم را روي مقدار f/4 تنظيم مي‌كنم. البته اين ب سوژه و صحنه اي كه وارد شده آن عكاسي مي‌كنيد نيز بستگي دارد.

۶- براي گوي خود، مكان امني پيدا كنيد

اين نكته‌ي بسيار مهمي قرارداده شده است. خصوصا اگر وارد شده نقطه‌ي مرتفعي عكاسي مي‌كنيد. گوي بايد روي يك سطح صاف قرار بگيرد. اگر گوي را در يك تو رفتگي قرار دهيد، بتر قرارداده شده است. وقتي كه مطمئن شديد ديگر نيوارد شدهي نيست كه دستانتان را براي حفاظ، دور گوي قرار دهيد، يعني جاي امني براي آن پيدا كرده ايد.

اگر هيچ جاي امني براي قرار دادن گوي پيدا نكرديد، وارد شده دوستي بخواهيد آن را برايتان نگه دارد. مراقب روزهاي بادي نيز باشيد. يك وزش قوي مي‌تواند گوي را حركت دهد.

۷- نحوه‌ي نوردهي ب سوژه‌ي روب‌روي گوي

شما بايد ب خوبي ب سوژه‌ي روب‌روي گوي نوردهي كنيد. اين نكته حتي وارد شده شكست نور در عكس نيز مهم تر قرارداده شده است. سوژه‌اي كه ب خوبي نوردهي شده باشد، انعكاس كمتري در گوي ايجاد مي‌كند. زماني كه نور وارد شده پشت ب شما مي‌تابد، وارد شده داخل گوي عكاسي كنيد و ب آن نگاه كنيد. در آن زمان مطمئنا  متوجه منظورم خواهيد شد.

۸- عکاسی با شکست نور در مقابل عکاسی قرارداده شده استاندارد

در موارد زیادی، عکاسی وارد شده چشم اندوارد شدهها ب کمک گوی شیشه  ای نیز امکان پذیر قرارداده شده است و وارد شده  طریق آن میتوانید ب عکس های منظره خلاقیت ببخشید. ممکن قرارداده شده است وارد شده خودتان بپرسید که چرا باید وارد شده شکست نور در عکاسی وارد شده منظره درگیرکننده کنم، وقتی میتوانم ب کمک یک لنز واید، وارد شده همان صحنه عکس بگیرم؟ بیایید ب نقاط قوت و ضعف درگیرکننده وارد شده شکست نور در عکاسی نگاهی بیندوارد شدهیم و آن ها را بررسی کنیم.

نقاط قوت عکاسی با شکست نور

  • یک گوی شیشه ای ارزان تر وارد شده لنز واید یا هر لنزی قرارداده شده است که قصد عکاسی با آن را دارید. ضمنا جالب قرارداده شده است بدانید که گوی شیشه ای ، همانند یک لنز فیش آی عمل میکند.
  • شما میتوانید گوی را در هر موقعیتي که میخواهید قرار دهید.
  • اگر ب همراه یک گوی شیشه ای قصد ايجاد بوكه با مقادیر بالای دیافراگم را داشته باشيد، میتوانید عکس های مینیمالیسم خارق العاده ای پدید آورید.
  • عکس هایی که با گوی شیشه ای ثبت میشوند، حس و حال هنری تری دارند.
  • گوی شیشه ای یک کادر طبیعی برای عکس های شما پدید می آورد.

نقاط ضعف درگیرکننده وارد شده شکست نور

  • هر چه گوی شیشه ای بزرگ تر باشد سنگین تر و حمل آن سخت تر میشود. خصوصا که دوربینتان نیز بزرگ و سنگين باشد.
  • برای درگیرکننده وارد شده گوی شیشه ای ، ب لنز ماکرو نیوارد شده دارید. چیزی که عکاسان منظره ب ندرت لوارد شدهمشان می شود.
  • در لب های گوی اعوجاج تشکیل میشود.
  • ب سختی میتوان تصوير شارپی را وارد شده داخل گوی ثبت کرد.
  • عکس داخل گوی برعکس و وارونه قرارداده شده است.

هرچند، با این همه، عکاسی وارد شده داخل گوی تجرب ی جالبی قرارداده شده است و وارد شده شما نیز میخواهم که آن را امتحان کنید.، البته بستگی ب انتخاب خودتان دارد. نقات قوت عکاسی با گوی های شیشه ای، بیشتر وارد شده نقاط منفی اش قرارداده شده است و ب آن ها ارجهیت دارند. البته درگیرکننده وارد شده نکات گفته شده در این مقاله نیز ب شما کمک شایانی خواهد کرد. هرچند باید وزنی که تحملش را داريد بيابيد و يك گوي ب همان سنگینی تهیه کنید. ب شما توصیه میکنم قبل وارد شده عکاسی با گوی، وارد شده مکانی که قصد عکاسی وارد شده آن را دارید دیدن کنید و فاصله را نيز بسنجید.

با یک گوی شیشه ای تجرب کسب کنید

اولین چیزی که برای عکاسی با شکست نور نیوارد شده دارید، یک گوی شیشه ای قرارداده شده است. تهیه ی آن نیز بسیار آسان قرارداده شده است، میتوانید آن را وارد شده سایت های اینترنتی یا فروشگاه های عکاسی، تهیه کنید. البته میتوانید وارد شده لیوان های بستنی خوری و پایه دار نیز درگیرکننده کنید.

حالا ب حد کافی آمادگی لوارد شدهم برای عکاسی با گوی شیشه ای را پیدا کرده اید، پس ب سمت منظره یا چشم اندوارد شدهی راه بیفتید و شروع ب عکاسی و تجرب اندوزی کنید. موضوعاتی که شما میتوانید وارد شده آن ها عکاسی کنید بسیارند. میتوانید وارد شده یک منظره، مسجد، کلیسا یا درختی عکاسی کنید. اگر شما نیز عکسی ثبت کرده اید که در آن شکست نور هویدقرارداده شده است، آن ها را آپلود کرده و وارد شده طریق باکس نظرات زیر با ما در اشتراک بگذارید.

۷ Tips for Doing Crystal Ball Refraction Photography

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *