جزئیات پل NVLINK در کارت گرافیک های جدید انویدیا


جزئیات پل NVLINK در کارت گرافیک های جدید انویدیا

اینبار با اخبار سنگین کارت گرافیک های NVIDIA غافلگیر شده ایم؛ برای هر بخش وارد شده سری جدید کارت گرافیک های GeForce RTX 20 در معماری Turing می توان یک مقاله کامل نوشت؛ بیش وارد شده ۲ تحلیل و ده ها مطلب اختصاصی و عمومی دیگر، هنوز ب طور کامل ب ویژگی و قابلیت های این محصولات نپرداخته قرارداده شده است.

تا پیش وارد شده این، در مطالبی ب رابط جدید SLI در نسل تورینگ اشاره کردیم؛ انویدیا در هنگام معرفی کارت گرافیک های “پاسکال”، یک رابط SLI جدید با نام HB را معرفی کرد؛ اما حتی رابطی که ۲ برابر پهنای باند Maxwell را ب دوش بکشد هم برای Turing های جوان کافی نبوده و این شرکت رابط ارتباطی شتاب دهنده های خود، با نام NVLINK را ب درون کارت گرافیک های GeForce RTX 20 آورد. یکی وارد شده قابلیت های رابط جدید SLI در این محصولات، امکان دسترسی کارت گرافیک ها، ب بخش حافظه یکدیگر قرارداده شده است که تا کنون بی سابقه بوده قرارداده شده است.

اینترفیس مورد درگیرکننده، دارای پهنای باند ۵۰ یا ۱۰۰ گیگابایت در ثانیه قرارداده شده است که رقم بسیار بالایی ب حساب می آید؛ بد نیست بدانید که در نسل های پیشین، درگاه SLI دارای پهنای باند ۱ و ۲ گیگابایت در ثانیه بود. برای مقایسه بتر، یک لاین PCIe Gen 3 ب تنهایی دارای پهنای باند ۱ گیگابیت (۱Gb/s) قرارداده شده است که با ترکیب پیکربندی های چند لایه ب ۱۶ یا ۳۲ گیگابایت در ثانیه ختم می گردد. در حال حاضر تنها کارت گرافیک های GeForce RTX 2080 و GeForce RTX 2080 Ti وارد شده این درگاه پشتیبانی می کنند و RTX 2070 فاقد آن قرارداده شده است. پل NVLINK دارای قیمت ۷۹ دلار قرارداده شده است.

درست که این قیمت برای یک پل مقداری بالا ب نظر می رسد، اما پهنای باند و عملکرد خیره کننده کارت گرافیک های انویدیا تورینگ را با آن ب حداکثر خواهید رساند. با توجه ب وضعیت فعلی توان کارت گرافیک ها، بعید قرارداده شده است که این پل برای گیمرها کاربردی داشته باشد چرا که هر یک وارد شده مدل های Turing ب تنهایی هم می تواند بوارد شدهی های روز را با نهایت تنظیمات، در دقت ۴K با نرخ دست کم ۶۰ فریم در ثانیه رندر نماید. در پایان هم ب این نکته اشاره می کنیم که این پل در حال حاضر حداکثر وارد شده ۲ کارت گرافیک همزمان پشتیبانی کرده و همانطور که گفته شد، می تواند برای سوارد شدهندگان محتوا لوارد شدهم باشد و نه گیمرها.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *