جهرمی: اقدام جدیدی در مقابله با فیلترشکن‌ها آغوارد شده نشده‌قرارداده شده است


جهرمی: اقدام جدیدی در مقابله با فیلترشکن‌ها آغوارد شده نشده‌قرارداده شده است

محمد جواد آذری جهرمی روز گذشته در گفت و گو با خبرنگاران وارد شده اثرات مخرب فیلترشکن ها گفت. او وارد شده نقش شرکت زیرساخت در مسدود کردن فیلترشکن ها تحت دستور رئیس جمهور خبر داد. این موضوع با واکنش تند کاربران در شبکه اجتماعی توئیتر همراه بود. زمانی که کاربری در این شبکه وارد شده وزیر ارتباطات هدف مسدود سوارد شدهی فیلترشکن ها را جویا شد، جهرمی اینگونه ب کاربر مورد نظر پاسخ داد.

جهرمی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام که لینک آن را در انتهای توئیت خود پیوست کرده قرارداده شده است، دلایل اعمال محدودیت ها را این گونه توضیح داده قرارداده شده است:

  1. یکی وارد شده دلایل مخالفت دولت با اعمال محدودیت کلی بر پیام رسان ها فراگیر شدن فیلترشکن ها بود.
  2. اگر ظنی بر ارتباط برخی پیامرسان ها مثل تلگرام با سرویسهای اطلاعاتی وجود داشت، در مورد برخی فیلترشکن ها این ارتباط دیگر ظن نیست بلکه یقین قرارداده شده است و بودجه برخی وارد شده آنها مستقیما وارد شده طرف دولت آمریکا تامین می‌شود. بنابراین اکنون با فراگیر شدن فیلترشکن ها که قابل پیش‌بینی بود، شرایط نامناسبتری رخ داده قرارداده شده است.
  3. در سیقرارداده شده است های اعلامی دولت های متخاصم با مردم ایران، راهکارهایی برای فراگیر شدن فیلترشکن‌ها در ایران مطرح و پیگیری شده قرارداده شده است. عدم تدبیر برای همراهی مردم در تصمیماتی که برای فضای مجوارد شدهی اتخاذ می‌شود، عملا باعث ترویج فیلترشکن‌ها و در نتیجه تقویت برنامه‌های متخاصمین قرارداده شده است.
  4. جدا وارد شده این دسته فیلترشکن ها، دسته‌ای دیگر نیز باج افزار و بدافزار هستند و در زمانیکه زندگی روزمره مردم در فضای مجوارد شدهی شکل گرفته، تهدید بزرگی برای امنیت آنها مطرح می‌شود.
  5. اختلاف نظر در مسئولین و نارضایتی جمعی وارد شده مردم اکنون تهدید بزرگتری را برای امنیت فضای مجوارد شدهی فراهم کرده که نمیتوان وارد شده کنار آن ب راحتی گذشت و باید برای آن چاره جدی اندیشید.

جهرمی امروز در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، ابتدا در خصوص پیام‌رسان‌های داخلی گفت: 

با ارزیابی اظهارات شرکت‌های پیام‌رسان در فروردین ۹۷، ب این نتیجه رسیدیم که مجموع توان پیام‌رسا‌ن‌های داخلی ۱۵ میلیون کاربر فعال قرارداده شده است. اکنون مجموعا حدود ۱۰ میلیون کاربر فعال دارند که برخی مردم هم کاربر چند پیام‌رسان هستند. بنابراین فعلا وارد شده بابت ظرفیت پیام‌رسان‌های داخلی جای نگرانی وجود ندارد و در حال توسعه هستند.

او با اعلام اینکه آمادگی دارد تا با هماهنگی مرکز ملی فضای مجوارد شدهی مستندات امکانات واگذار شده ب سروش را منتشر کند، اظهار داشت که مدیران سروش راه صلاحی را در پیش نگرفته‌اند. مکاتبات آنها برای پوشش ظرفیت ۲۰ میلیونی با همان امکانات در فروردین‌ماه موجود قرارداده شده است.

او در پایان در مورد وضعیت درگیرکننده کاربران ایرانی وارد شده تلگرام بعد وارد شده دستور قضایی برای فیلترینگ این پیام‌رسان گفت:

بنابر شواهد کاربران در مقابل تصمیم قضایی مقاومت نشان داده‌اند و متاسفانه فیلترشکن‌ها در حال ترویج هستند و امنیت فضای مجوارد شدهی با چالش مواجه شده قرارداده شده است. گزارش وضعیت ب طور مرتب برای مرکز ملی فضای مجوارد شدهی ارسال می‌شود. اقدام جدیدی در مقابله با فیلترشکن‌ها آغوارد شده نشده و روال همان قرارداده شده است که وارد شده دی‌ماه وجود داشته قرارداده شده است. مقابله با این حجم درخوقرارداده شده است فیلترشکن‌ها کار ساده‌ای نیست و پیچیدگی بسیار بالایی دارد. حدود یکماه قبل این چالش‌ها را ب مقامات ذیربط منعکس کرده‌ایم.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *