حضور حداقل ده پلنگ مختلف شامل ۶ پلنگ بالغ و ۴ توله در پارک ملی بمو اثبات شد

مقرن خبری دانلود آهنگ جدید دانلودستان هوا و حیات وحش ایران (دانلود آهنگ جدید دانلودستان): در جریان پروژه «برآورد جمعیت پلنگ ایرانی در پارک ملی بمو» که با همکاری موسسه حامیان حیات وحش پارس و اداره پارک ملی بمو انجام شده، تصاویر شگفت انگیز و زیبایی وارد شده پلنگ ایرانی و سایر گونه های جانوری این منطقه ب ثبت رسیده قرارداده شده است.

رییس اداره پاک ملی بمو در این باره گفت: در این پروژه که وارد شده ابتدای مردادماه سال جاری آغوارد شده و در پایان آبان ۱۳۹۶ ب اتمام رسید ۳۲۰ کیلومتر مربع وارد شده مساحت پاک ملی بمو توسط ۲۱ دوربین تله ای پایش شد.

علی آرندی اظهار داشت: در جریان این پروژه تصاویر متعدد و بسیار زیبایی وارد شده پلنگ ایرانی در نقاط مختلف پارک ب ثبت رسید.

بررسی دقیق و مطالعات تکمیلی بر روی تصاویر ثبت شده توسط کارشناسان موسسه حامیان حیات وحش پارس ادامه دارد اما نتایج اولیه بررسی ها نشان می دهد تصاویری وارد شده شش فرد پلنگ بالغ مختلف (شامل دو نر و چهار ماده) و چهار توله پلنگ ب ثبت رسیده قرارداده شده است.

وارد شده چهار ماده پلنگ بالغ شناسایی شده دو ماده پلنگ هر کدام دارای یک توله، یک ماده پلنگ دارای دو توله و یک ماده پلنگ نیز بدون توله بوده قرارداده شده است.

وجود حداقل ده پلنگ مختلف (شش پلنگ بالغ و چهار توله) در محدوده ای ب وسعت ۳۲۰ کیلومتر مربع بیانگر پویایی جمعیت این گونه ارزشمند در این زیستگاه حساس می باشد.

تصاویر زیر بخشی وارد شده عکس های ثبت شده توسط دوربین های تله این در جریان پروزه فوق می باشد:

اما پویایی جمعیت پلنگ در پاک ملی بمو بی دلیل نیست.

حفاظت و امنیت مناسب وارد شده زیستگاه و تنوع زیستی پاک ملی بمو که نتیجه تلاش های بی وقفه و دلسوزانه محیط بانان این منطقه قرارداده شده است، طیف وسیعی وارد شده طعمه ها وارد شدهجمله، کل و بز وحشی، قوچ و میش وحشی، گروارد شده، آهو و تشی را با جمعیت مناسب در اختیار پلنگ و سایر گوشتخواران این منطقه قرار داده قرارداده شده است.

همکاری مدیریت و نیروهای پارک ملی بمو با «موسسه حامیان حیات وحش پارس» منجر ب کسب این نتایج مطلوب شده قرارداده شده است.

در جریان پروژه فوق الذکر علاوه بر پلنگ تصاویر متعددی وارد شده سایر گونه های جانوری پاک ملی بمو نیز ب ثبت رسیده قرارداده شده است که تصاویر منتخبی وارد شده هر یک وارد شده گونه های مذکور را در زیر مشاهده منی کنید.

۰

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *