خبر بد برای گیمرها: آیفون‌های جدید نمایشگر با نرخ رفرش ۱۲۰ هرتز ندارند!


خبر بد برای گیمرها: آیفون‌های جدید نمایشگر با نرخ رفرش 120 هرتز ندارند!

اگر مراسم معرفی گوشی های آیفون سال ۲۰۱۸ را دنبال کرده باشید، در جریان هستید که در آن رویداد ب دفعات ب نرخ رفرش ۱۲۰ هرتزی نمایشگرها اشاره شد. این موضوع شاید برای یک کاربر عادی مفهوم خاصی نداشته باشد، اما گیمرها در جریان این موضوع هستند که نرخ نوسوارد شدهی صفحه نمایش می تواند چه تفاوتی در نحوه نمایش داشته باشد. حالا خبر منتشر شده قرارداده شده است که شاید چندان خوشحال کننده ب نظر نرسد: صفحه نمایش های آیفون های جدید در واقع نرخ رفرش ۱۲۰ هرتزی ندارند و در حال حاضر تنها گوشی هوشمندی که این امکان را برای گیمرها فراهم کرده قرارداده شده است، ریزر فون می باشد.

پس اپل وقتی وارد شده ۱۲۰ هرتز صحبت کرد، چه منظوری داشت؟

برای درک این موضوع باید با معیارهای جدید که نرخ ب نمونه برداری تاچ و نرخ تویل تاچ گوشی قرارداده شده است آشنا شوید. سه آیفون جدید اپل،  iPhone XS، XS Max و XR، هر سه دارای نرخ نمونه برداری تاچ ۱۲۰ هرتز هستند، و نرخ ب روزرسانی آنها همچنان ۶۰ باقی مانده قرارداده شده است. اگر این موضوع هنوز برای شما گیج کننده قرارداده شده است، باید درک بتری وارد شده نرخ نوسوارد شدهی براساس واحد هرتز داشته باشید. منظور وارد شده نرخ رفرش (ب روزرسانی- نوسوارد شدهی و..) اینست که بگوییم صفحه نمایش هر چند وقت یک بار ورودی ها را ثبت می کند. در نرخ ۱۲۰ هرتز، فاصله زمانی ۲ برابر سریعتر قرارداده شده است و صفحه نمایش هر ۸٫۳ میلی ثانیه یک بار نوسوارد شدهی می شود، در حالیکه در نرخ ۶۰ هرتز این اتفاق هر ۱۶٫۶ میلی ثانیه یک بار می افتد. بدین ترتیب هر چه نرخ ب روزرسانی سریعتر باشد، نمایشگر دستورات لمسی شما را سریعتر دریافت و پاسخ میدهد.

اگر دستگاه نرخ ردیابی ۶۰ هرتز و نرخ رفرش ۶۰ هرتز داشته باشد، ردیابی و ب روزرسانی در یک زمان ب پایان میرسند. بنابراین رندر واقعی انیمیشن ها بلافاصله بعد آن شروع می شود. آنچه که در آیفون های جدید اتفاق میفتد، اینست که انیمیشن ها سریع تر و روان تر ظاهر می شوند، اما این ب معنی نرخ ب روزرسانی ۱۲۰ هرتز نیست. البته همه اینها باعث می شود تا بار اضافی بر روی چیپ ست گوشی ایجاد شود، اما با در نظر گمیره تراشه قوی A12 Bionic، آیفون های جدید مشکلی نخواهند داشت.

در جدول زیر می توانید مشاهده کنید که  iPhone X در واقع نرخ ردیابی ۱۲۰ هرتز و نرخ ب روزرسانی ۶۰ هرتز دارد و این دقیقاً همان چیزی قرارداده شده است که در آیفون های جدید اپل هم مشاهده می شود و نه بیشتر. اما اینکه چرا اپل قصد داشت در مراسم رونمایی با بزرگنمایی یک قابلیت که در نسل قبلی گوشی ها هم ب همان صورت ارائه شده بود، کاربران گمراه کرده و ب هیجان آورد، سوالیست که تنها خود آنها می توانند ب آن پاسخ دهند.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *