دوربین پیکسل ۴ بترین نیست: امتیوارد شده نه‌چندان عالی در DxOmark


دوربین پیکسل 4 بترین نیست: امتیوارد شده نه‌چندان عالی در DxOmark

یکی وارد شده مهارت‌های گوگل در چند سالی که گوشی‌های پیکسل خود را روانه بوارد شدهار کرد این بود که با کیفیت عکاسی آنها را تنها با یک سنسور در بالاترین سطح ممکن نگه داشته بود. غول جستجوی جهان ب توارد شدهگی وارد شده نسل جدید این گوشی‌های پرچمدار، یعنی Pixel 4 و Pixel 4 XL این بار با دوربین‌های دوگانه رونمایی کرده قرارداده شده است و DxOMark هم فرصت را غنیمت شمرده تا با بررسی پیکسل ۴ کشف کند که آیا دوربین‌های این گوشی در مقابل رقبا حرفی برای گفتن خواهند داشت یا خیر.

مشخصات کلیدی دوربین پیکسل ۴ گوگل

  • دوربین دوگانه
  • سنسور اصلی ۱۲٫۲ مگاپیکسلی با گشادگی دیافراگم f/1.7 و لرزشگیر اپتیکال تصویر
  • دوربین ثانویه ۱۶ مگاپیکسلی با لنز تله‌فوتو و گشادگی دیافراگم f/2.4 ب همراه لرزشگیر اپتیکال تصویر
  • فوکوس خودکار با تشخیص فوارد شده
  • فلش LED دوگانه
  • فیلمبرداری ۴K، کیفیت ۲۱۶۰p در نرخ ۳۰ فریم و ۱۰۸۰p Full HD

همانطور که انتظار می‌رفت عملکرد دوربین پیکسل ۴ واقعاً خوب بوده. این دوربین نوردهی بسیار دقیقی در شرایط با نور کافی دارد و جزئیات تصاویر را در محیط‌های داخلی و خارجی ب خوبی ثبت می‌کند. نوردهی در محیط‌های کم‌نور هم تقریباً خوب قرارداده شده است. علاوه‌براین DxOMark وارد شده عملکرد دوربین تله‌فوتو در طول روز و محیط داخل خانه تخت تأثیر قرار گرفته قرارداده شده است. ضبط ویدئو هم ب لطف فریم ریت آدپیتو و لرزشگیر بسیار عالی بوده قرارداده شده است.

البته طبیعتاً دوربین‌های پیکسل ۴ بی‌نقص نیستند و اشکالاتی نیز در آنها وجود دارد. در شرایط خاص جزئیات تصویر کمی وارد شده دست می‌رود و تقریباً در همه شرایط نویز دیده می‌شود. در ویدئوهای متحرک و با حرکت‌های افقی لرزشگیر کامل عمل نکرده و حرکت محسوس قرارداده شده است و همچنین در نورهای کم جزئیات تصویر کم قرارداده شده است.امتیوارد شده دوربین پیکسل 4 در DxOmark

ب‌طور کلی عملکرد دوربین گوشی جدید پیکسل گوگل ب نظر خوب می‌آید، اما با بترین تفاوت زیادی دارد. پیکسل ۴ در بخش عکاسی امتیوارد شده ۱۱۷ و در بخش فیلمبرداری امتیوارد شده ۱۰۱ را کسب کرده قرارداده شده است که در مجموع امتیوارد شده آن ب ۱۱۲ رسیده قرارداده شده است. صدرنشین جدول DxO همچنان میت ۳۰ پرو هوآوی قرارداده شده است که با امتیوارد شدهات ۱۳۱ و ۱۰۰ ب‌ترتیب در عکاسی و فیلمبرداری درمجموع امتیوارد شده ۱۲۱ را دارد. پیکسل ۴ با این امتیوارد شده هم امتیوارد شده با میت ۲۰ پرو می‌شود و در جایگاه هشتم قرار می‌گیرد.امتیوارد شده دوربین پیکسل 4 در DxOmark

عملکرد دوربین سلفی این دستگاه هم ب نظر نمیرسد که با نسل قبلی آن تغییر چندانی کرده باشد. چراکه پیکسل ۴ مانند پیکسل ۳ امتیوارد شده ۹۲ را کسب کرده و پس وارد شده پرچمداران سامسونگ، ایسوس و هوآوی در جایگاه ششم قرار گرفته قرارداده شده است.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *