سامسونگ در فکر تهیه چیپ‌ست برای ZTE


سامسونگ در فکر تهیه چیپ‌ست برای ZTE

رویترز گزارش داده قرارداده شده است که سامسونگ در حال مذاکره با تعدادی وارد شده سوارد شدهندگان گوشی هوشمند وارد شده جمله کمپانی چینی که این روزها اوضاع جالبی ندارد، یعنی ZTE قرارداده شده است. هدف سامسونگ وارد شده این مذاکرات فروش چیپ ست های اختصاصی اگزینوس ب آنها قرارداده شده است. Inyup Kang مدیر بخش تولید چیپ ست های اگزینوس اعلام کرده قرارداده شده است که سامسونگ با تمام کارخانه های سوارد شدهنده برای عرضه چیپ ست مذاکره کرده قرارداده شده است.

در حالی که هنوز هیچ نشانی وارد شده توافق سامسونگ و ZTE بر سر عرضه چیپ ست های اگزینوس ب کمپانی چینی ب چشم نمی خورد، کانگ اظهار امیدواری کرده قرارداده شده است که تا نیمه ابتدایی سال ۲۰۱۹ متشری جدید چیپ ست های اگزینوس را معرفی خواهند کرد. اخیراً دولت آمریکا فروش محصولاتش را ب ZTE برای هفت سال ممنوع کرده قرارداده شده است و این موضوع تولید گوشی توسط این شرکت را معرض بحران شدیدی قرار داده قرارداده شده است، چرا که دیگر نمی تواند وارد شده تراشه های اسنپدراگون کوالکام و دیگر شرکت های آمریکایی درگیرکننده کند. این در حالیست که طبق آمارهای منتشر شده در حدود ۵۰-۶۵ درصد گوشی های این کمپانی وارد شده تراشه اسنپدراگون درگیرکننده می کنند.

وارد شده زمان اعمال این محدودیت، ZTE فعالیت های اصلی شرکت را متوقف کرده و گزارشات حاکی وارد شده آنست که سهام این کمپانی در چین در حال کاهش قرارداده شده است. در حالیکه ب نظر میرسد دولت آمریکا و علی الخصوص ترامپ تمایل دارد تا این ممنوعیت را لغو کند، سامسونگ وارد شده فرصت پیش آمده نهایت درگیرکننده را کرده قرارداده شده است تا چیپ ست های اگزینوس خود را ب ZTE بفروشد. در سال ۲۰۱۷ سامسونگ بزرگترین تولید کننده تراشه در جهان شد، اگرچه که بیشتر درآمد این کمپانی وارد شده تولید محصولات ذخیره سوارد شدهی  بود. با این حال خط تولید تراشه های اگزینوس ب سرعت در حال افزایش قرارداده شده است و موسسه تحقیقاتی Counterpoint اعلام کرده قرارداده شده است که غول کره ای سریعترین میزان رشد را در صنعت تولید تراشه داشته قرارداده شده است.

یکی وارد شده دلایل این رشد این بوده قرارداده شده است که تعدادی وارد شده دستگاه های محبوب سامسونگ وارد شده این چیپ ست بره می برند. ب عنوان مثال در حالیکه در بوارد شدهار چین، آمریکا، ژاپن و آمریکای جنوبی گلکسی S9 با چیپ ست اسنپدارگون عرضه می شود، باقی نقاط جهان همگی این گوشی را با اگزینوس ۹۸۱۰ موجود دارند. در حال حاضر تنها شرکتی که ب غیر سامسونگ، وارد شده تراشه های آن درگیرکننده می کند میزو قرارداده شده است. Meizu M6S که در اوایل سال ۲۰۱۸ معرفی شد با چیپ ست اگزینوس سری ۵ عرضه شد. پیش وارد شده آن هم چند مدل وارد شده دستگاه های لنوو وارد شده تراشه اگزینوس درگیرکننده کرده بودند. همه اینها نشان وارد شده آن دارد که بوارد شدهار رقابت در میان تولیدکنندگان تراشه روز ب روز داغ تر می شود، جدای وارد شده سامسونگ، هواوی نیز با تولید تراشه های اختصاصی Kirin خودش را تا حد بسیار زیادی بی نیوارد شده وارد شده کمپانی های دیگر کرده قرارداده شده است.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *