سرعت ۱٫۵ برابری نسل آینده تراشه حافظه در گلکسی S10


سرعت 1.5 برابری نسل آینده تراشه حافظه در گلکسی S10

در ماه جولای سال گذشته سامسونگ وارد شده نسل جدید چیپ‌های LPDDR5 DRAM خود رونمایی کرد. این چیپ‌ها ببود قابل توجهی را وارد شده نظر عملکرد در مقایسه با چیپ‌ها فعلی LPDDR4 نشان می‌دادند. اما تا امروز حافظه‌های جدید در درون هیچ گوشی هوشمندی درگیرکننده نشده‌اند. اما حالا ب لطف خبرهای جدید، این روند ب زودی تغییر خواهد کرد و شاهد حضور چیپ‌های نسل بعد در پرچمداران گلکسی S10 خواهیم بود.

زمانیکه نسل فعلی و آینده این تراشه‌ها را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم، قرارداده شده استاندارد LPDDR5 افزایش عملکرد ۱٫۵x را ب ارمغان خواهد آورد که این میزان قابل توجهی قرارداده شده است. افزایش یک و نیم برابری ب معنای انتقال اطلاعات با نرخ ۵۱٫۲ گیگابایت بر ثانیه می‌باشد. البته این در آینده می‌تواند ببود قابلیت‌های نظیر ضبط ویدئو با کیفیت ۴K، ویرایش و بوارد شدهپخش آن خواهد بود. علاوه‌براین با تبدیل شدن هوش مصنوعی ب عنوان یک مشخصه کلیدی در گوشی‌های هوشمند، عملکرد هوش مصنوعی باید حالا سریع‌تر و کارآمدتر وارد شده وارد شده قبل این چیپ باشد. تراشه جدید همچنین نقش مهم دیگر خود را در زمانی بوارد شدهی خواهد کرد که بحث بر سر شبکه ۵G باشد و این شبکه ب طور گسترده در جهان مورد درگیرکننده قرار گیرد، در آن زمان افزایش سرعت انتقال داده‌ها در این تراشه محسوس خواهد بود.

همانند بسیاری دیگر وارد شده تکنولوژی‌های جدید، تراشه LPDDR5 ب عمر باتری هم کمک خواهد کرد. این تراشه‌ها برای کم کردن ولتاژ، زمانیکه داده کمتری مورد نیوارد شده قرارداده شده است، طراحی شده‌اند. علاوه‌براین حالت جدید “deep sleep mode” (خواب عمیق) میزان مصرف باتری را می‌توان ب اندوارد شدهه ۳۰ درصد کاهش دهد.

با توجه ب اینکه ساخت این تراشه هزینه بیشتری برای سامسونگ داشته و قیمت آن بالاتر وارد شده نسل قبل خواهد بود، ممکن قرارداده شده است این کمپانی کره‌ای در نظر داشته باشد تا درگیرکننده وارد شده آن را محدود ب دستگاه‌های پریمیموم خود، یعنی Galaxy S10، Galaxy S10+ و Galaxy S10 5G کند. این یعنی نسخه کوچکتر و ارزان‌قیمت‌تر، Galaxy S10E با چیپ LPDDR4 عرضه خواهد شد. پرچمداران سامسونگ قرار قرارداده شده است که ۲۰ فوریه (اول اسفند) ب صورت رسمی معرفی شوند. با اخبار تکمیلی در آن روز در خدمت شما عزیزان خواهیم بود.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *