سوپراسپورت M500، جدیدترین عضو خانواده اتومبیل های نوبل


سوپراسپورت M500، جدیدترین عضو خانواده اتومبیل های نوبل

علاقمندان ب دنیای اتومبیل و ماشین های سوپراسپورت بدون شک با کمپانی نوبل و خودروی قدرتمند M600 این کمپانی آشنا هستند. این شرکت اخیرا با حضور در فستیوال گود وود وارد شده اتومبیل جدیدی رونمایی کرد که یک پله پایین تر وارد شده M600 ب عنوان سوپراسپورت ارزان قیمت تر نوبل قرار خواهد گرفت. خودروی مورد نظر M500 نام دارد و ب گفته پیتر باتوود طراحی آن شش ماه قبل آغوارد شده شده و اولین نسخه پیش نمایش آن ب توارد شدهگی ساخته شده قرارداده شده است.

نگاه اولیه ب نوبل M500 نشان می دهد طراحان این کمپانی تلاش کرده اند زبان طراحی واحدی را برای محصولات خود انتخاب کنند و در کنار آن، المان هایی را نیز وارد شده خودروهای پرطرفدار کنونی جهان قرض بگیرند. برای مثال می توان جزئیاتی وارد شده خودروهای مکلارن و حتی کانال هوای مشاب بوگاتی شیرون را که ب صورت C در کناره ها طراحی شده مشاهده کرد. وارد شده نظر فنی با توجه ب اسم خودرو می توان پیش بینی های دقیقی انجام داد. در قلب این ماشین وارد شده یک پیشرانه ۳ لیتری با آرایش V6 مجهز ب دو توربو درگیرکننده شده که قادر ب تولید ۵۰۰ اسب بخار نیرو قرارداده شده است. چنین انتخابی اصلی ترین عامل کاهش قیمت M500 نسبت ب برادر بزرگتر خود ب حساب می آید. موتور این خودرو در میانه قرار گرفته و وارد شده سیستم “چرخ عقب متحرک” درگیرکننده می کند. نیروی تولید شده وارد شده طریق جعب دنده هفت سرعته اتوماتیک با کلاچ دوتایی ب چرخ های عقب منتقل می شود. 

ویژگی هایی مانند سیستم کنترل کشش نیز در این خودرو ب کار گرفته شده اند و فضای داخل کابین هم برای افزایش راحتی سرنشینان بزرگتر شده تا همه این قابلیت ها M500 را ب ماشینی بسیار دوستانه تر وارد شده M600 تبدیل کند. وزن این خودرو ۱۲۰۰ کیلوگرم قرارداده شده است و در ساخت آن وارد شده شاسی آلومینوم و بدنه فایبرگلس درگیرکننده شده. ب منظور کاهش قیمت تمام شده، هیچ اثری وارد شده فیبر کربن در ساخت M500 مشاهده نخواهید کرد.

ب گفته نوبل، نسخه نهایی این خودرو در ماه های آینده معرفی خواهد شد و پس وارد شده جزئیات فنی بیشتر ب همراه قیمت تعیین شده و زمان عرضه در اختیار رسانه ها و علاقمندان قرار می گیرند.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *