شکارچیان متخلف در جغتای علاوه بر جزای نقدی ب ساخت فیلم مستند با موضوع حیات وحش و شکار غیرمجوارد شده بدل وارد شده سه ماه حبس محکوم شدند

۲۷ بمن ۱۳۹۶

مقرن خبری دانلود آهنگ جدید دانلودستان هوا و حیات وحش ایران (دانلود آهنگ جدید دانلودستان): اوخر ماه گذشته نیروهای یگان هوا جغتای حین گشت زنی در عرصه های طبیعی این شهرستان با دو شکارچی متخلف مواجه شدند.

رئیس اداره هوا شهرستان جغتای در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و هر دو نفر را دستگیر نمودند.

مصطفی کلاته اظهار داشت: در جریان بوارد شدهرسی وارد شده متخلفین لاشه دو باقرقره، یک اسلحه شکاری غیرمجوارد شده (قاچاق) و یک اسلحه بادی، سه عدد فشنگ ساچمه زنی، یک چاقو و سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد.

متهمین پس وارد شده تشکیل پرونده جهت رسیدگی ب جرم ب مراجع قضایی معرفی شدند.

متخلفین مبلغ دو میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده ب هوا ناشی وارد شده صید غیرمجوارد شده دو باقرقره را ب حساب دولت واریز و فیش مربوطه را ب دادگاه ارائه نمودند.

در جریان رسیدگی ب این پرونده در دادگاه عمومی جغتای، دادگاه با توجه ب گزارش اداره هوا، کشف اسلحه و لاشه شکار وارد شده متخلفین، اعترافات و دفاعیات بلاوجه آنها و سایر محتویات پرونده، بزهکاری متهمین را محرز و مسلم دانسته و هر کدام وارد شده متهمان را ب مجوارد شدهات های زیر محکوم نمود.

متهم ردیف اول:

– پانزده میلیون ریال جزای نقدی ب جرم حمل سلاح غیرمجوارد شده

– ۹۱ روز حبس ب جرم شکار غیرمجوارد شده جانوران وحشی

متهم ردیف دوم:

– ۹۱ روز حبس ب جرم شکار غیرمجوارد شده جانوران وحشی

اما دادگاه با توجه ب عدم سابقه دار بودن متهمان، ابروارد شده ندامت و پشیمانی، جبران ضرر و زیان وارده ب هوا و اثرات سوء زندان متهم ردیف اول را با توجه ب حرفه اش ب انجام ۲۷۰ساعات خدمات رایگان تاسیسات و لوله کشی برای مدارس شهرستان و متهم ردیف دوم را با توجه ب شغلش ب تهیه و تولید یک فیلم مستند ۳۰ دقیقه ای با موضوع حیات وحش شهرستان جغتای و ساخت یک فیلم ۳۰ دقیقه ای با موضوع شکار غیرمجوارد شده و مصاحب با شکارچیان متخلف محکوم نمود.

متهم ردیف دوم موظف قرارداده شده است یک نسخه وارد شده مستندهای ساخته شده را ب معاونت پیشگیری وارد شده وقوع جرم قوه قضاییه ارسال تا نسبت ب پخش آن وارد شده طریق رسانه ملی اقدام شود.

در صورت عدم انجام مجوارد شدهات های جایگزین تعیین شده (خدمات عمومی رایگان و تولید مستند) متهمان برای تحمل حبس روانه زندان خواهند شد.

+۴۵
-۱۷۹

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *