طرح پیشنهادی عجیب ایرباس برای صندلی های هواپیما


طرح پیشنهادی عجیب ایرباس برای صندلی های هواپیما

چینش صندلی های هواپیما، مانند نحوه قرار گمیره صندلی های یک اتوبوس بین شهری و حتی برخی وارد شده قطارها، وارد شده روشی قرارداده شده استاندارد و کلاسیک پیروی می کند. معمولا در هواپیماها با توجه ب ابعاد و عرض آنها، دو یا سه بلوک که هر یک وارد شده دو یا سه ستون و چندین ردیف صندلی تشکیل شده اند ب کار گرفته می شود. اما اخیرا مهندسین کمپانی ایرباس ایده ای بسیار عجیب و البته جالب برای نحوه چینش صندلی ها در یک هواپیما پیشنهاد کرده اند.

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که ممکن قرارداده شده است بتوان وارد شده فضای بالای سر مسافران در یک هواپیما (یا اتوبوس) ب شکلی بتر درگیرکننده کرد. این فضای خالی عموما کاربرد چندانی ندارد و البته راه حلی برای درگیرکننده بینه وارد شده آن هم در دسترس نیست. با این وجود پتنتی که اخیرا توسط کمپانی ایرباس ب ثبت رسیده نشان می دهد می توان وارد شده این فضا برای حمل تعداد بیشتری سرنشین در یک هواپیما درگیرکننده کرد. همان طور که در تصاویر منتشر شده وارد شده این طرح مشاهده می کنید، این بار تنها با ردیف هایی وارد شده صندلی مسافرین روبرو نیستیم، بلکه صندلی ها چندین لایه را تشکیل می دهند که مسافرین می توانند در آنها ساکن شوند. دسترسی ب صندلی های ردیف بالاتر وارد شده طریف پله های کوچکی که بین لایه ها قرار داده شده اند امکان پذیر خواهد بود و برای اینکه سرنشینان ردیف عقب در طول پرووارد شده تنها نظاره گر پای مسافرین بالایی نباشند یک پنل روبروی آنها قرار داده خواهد شد که احتمالا شامل یک نمایشگر و یا تجهیزات صوتی برای اتصال هدفون و هدست و گوش کردن ب موسیقی قرارداده شده است.

ب گفته ایرباس این طرح نه تنها قابلیت اجرا در هواپیماها را دارد، بلکه می توان وارد شده آن در چینش صندلی های اتوبوس یا قطار نیز درگیرکننده کرد. البته توجه ب این نکته نیز ضروری قرارداده شده است که طرح ایرباس تنها برای هواپیماهای پهن پیکر ارائه شده و قرار نیست هواپیماهای کوچک وارد شده آن درگیرکننده کنند (زیرا اصولا فضایی برای این کار وجود ندارد). با این حال شاید بینه سوارد شدهی طرح پیشنهادی با در نظر گمیره توانایی های فنی یک هواپیما بتواند تاثیر بسیار زیادی در قابلیت حمل مسافر در یک پرووارد شده داشته و در نتیجه وارد شده نظر اقتصادی نیز برای خطوط هواپیمایی ب صرفه تر باشد. البته این طرح تنها یک ایده ثبت شده قرارداده شده است و مشخص نیست در آینده شاهد اجرای آن خواهیم بود یا خیر. اما ب نظر می رسد ایرباس راه حل خوبی برای درگیرکننده وارد شده فضای خالی بالای سر مسافرین و در عین حال سود بیشتر ایرلاین ها ب دست آورده قرارداده شده است.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *