عاملین شکار دو قوچ وحشی بمراه یک سلاح خفیف غیرمجوارد شده در طبس دستگیر شدند

۲۰ بمن ۱۳۹۶

مقرن خبری دانلود آهنگ جدید دانلودستان هوا و حیات وحش ایران (دانلود آهنگ جدید دانلودستان): نیروهای یگان حفاظت هوا طبس حین گشت و کنترل در مناطق آزاد این شهرستان بخش دستگردانمتوجه حضور دو نفر شکارچی متخلف شدند.

فرمانده یگان حفاظت هوا خراسان جنوبی در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و آنها را دستگیر نمودند

مسعود مستقیم اظهار داشت: در بوارد شدهرسی وارد شده متخلفین لاشه دو قوچ وحشی و یک قبضه سلاح شکاری خفیف دست‌سوارد شده غیرمجوارد شده کشف و ضبط شد.

متهمین جهت رسیدگی ب جرم و اعمال قانون تحویل مراجع قضایی بخش دستگردان طبس شدند.

رئیس اداره حفاظت هوا شهرستان طبس با اعلام در این باره گفت: بر اساس آخرین نرخ بای جانوران وحشی ب لحاظ مطالب ضرر و زیان وارده ب هوا، جریمه قابل پرداخت وارد شده بابت صید و شکار غیرمجوارد شده هر یک قوچ یا میش وحشى معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده قرارداده شده است. بنابراین متهمین می بایست مبلغ دویست میلیون ریال ب حساب دولت واریز نمایند.

حاتمی اظهار داشت: بر اساس بند الف ماده ۶ قانون «مجوارد شدهات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجوارد شده» مصوب ۱۳۹۰/۶/۷ ، هر کس بطور غیرمجوارد شده سلاح شکاری و یا مهمات آن را خریداری، نگهداری و یا حمل نماید ب حبس وارد شده ۹۱ روز تا شش ماه و یا جزای نقدی تا سقف بیست میلیون ریال محکوم خواهد شد.

همچنین بر اساس ماده ۱۸ قانون فوق الذکر، کلیه سلاح ها، مهمات، اقلام و مواد کشف شده موضوع این قانون ب موجب حکم دادگاه ب نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط می شود.

 

۰
۰

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *