عاملین شکار پنج خرگوش وحشی توسط سگ های توارد شدهی در آرادان دستگیر شدند

۲۴ بمن ۱۳۹۶

مقرن خبری دانلود آهنگ جدید دانلودستان هوا و حیات وحش ایران (دانلود آهنگ جدید دانلودستان): ب دنبال دریافت گزارشی وارد شده همیاران هوا مبنی بر شنیده شدن صدای شلیک گلوله در مناطق کویری آرادان، نیروهای یگان هوا این شهرستان  ب منطقه مورد نظر عوارد شدهم شدند.

رئیس حفاظت هوا شهرستان آرادان در این باره گفت: محیط بانان پس وارد شده جست و جو و دوربین کشی تعدادی شکارچی غیرمجوارد شده را ب همراه سگ های شکاری مشاهده نمودند.

جواد شاه حسینی اظهار داشت: مامورین جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و آنها را دستگیر نمودند.

وارد شده متخلفین ۲ قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی، ۸ عدد فشنگ مربوطه، لاشه ۵ خرگوش وحشی و سه سگ توارد شدهی آموزش دیده کشف و ضبط گردید.

سگ های توارد شدهی که وارد شده تولگی برای شکار جانوران وحشی آموزش دیده اند، با کمک قوه بویایی قوی جانوران وحشی را پیدا کرده و با سرعت بسیار زیاد خود آنها تعقیب و شکار می کنند.

در این رابطه شش متهم پس وارد شده تشکیل پرونده جهت رسیدگی ب جرم ب مراجع قضایی معرفی شدند.

بر اساس آخرین نرخ بای جانوران وحشی ب لحاظ مطالب ضرر و زیان وارده ب هوا، جریمه قابل پرداخت وارد شده بابت صید و شکار غیرمجوارد شده هر یک خرگوش وحشی معادل سه میلیون ریال تعیین شده قرارداده شده است. بنابراین متهم می بایست مبلغ پانزده میلیون ریال ب حساب دولت واریز نماید.

متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده ب هوا هوا، در دادگاه ب جرم صید و شکار غیرمجوارد شده جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید ب حبس وارد شده ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی وارد شده یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

۰
-۱۸

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *