عاملین شکار یک جبیر در سیرجان ب تحمل سه سال حبس، جزای نقدی و مصادره اسلحه شکاری مجوارد شده ب نفع دولت محکوم شدند

۲۹ دی ۱۳۹۶

مقرن خبری دانلود آهنگ جدید دانلودستان هوا و حیات وحش ایران (دانلود آهنگ جدید دانلودستان): پاییز سال جاری ب دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر حضور گروهی وارد شده شکارچیان غیرمجوارد شده در عرصه های طبیعی سیرجان، نیروهای یگان هوا این شهرستان عوارد شدهم منطقه مورد نظر شدند.

رئیس اداره حفاظت هوا شهرستان سیرجان در این باره گفت: نیروهای هوا متوجه شدند متخلفین بوسیله یک خودروی تویوتا وارد مناطق آزاد شده و در حال بوارد شدهگشت وارد شده منطقه هستند.

محمود علیرضایی اظهار داشت: بنابراین طی هماهنگی با مامورین پاسگاه انتظامی مسیر متخلفین مسدود و خودروی آنان متوقف گردید.

در بوارد شدهرسی وارد شده این خودرو لاشه یک جبیر و یک اسلحه شکاری دارای جووارد شده حمل که جووارد شده آن متعلق ب فرد دیگری بود (متعلق ب پدر یکی وارد شده متهمان) کشف و ضبط و چهار متهم در این رابطه دستگیر شدند.

متهمین پس وارد شده تشکیل پرونده جهت رسیدگی ب جرم ب مراجع قضایی معرفی شدند.

شکارچیان متخلف در جریان بوارد شدهجویی ها سعی کردند اتهامات وارده را انکار کرده و اظهارات ضد و نقیض و خلاف واقعی مطرح کردن مبنی بر این که مثلا لاشه جبیر را خریداری کرده و اینکه دو نفر وارد شده متهمان مسافر هستند و آنها را نمی شناسند.

در جریان رسیدگی ب این پرونده در دادگاه کیفری سیرجان، دادگاه با توجه ب گزارش اداره هوا، اعترافات بلاوجه متخلفین و سایر محتویات پرونده، بزهکاری متهمین را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه هر یک وارد شده متهمان را ب جرم شکار غیرمجوارد شده جانوران وحشی ب تحمل سه سال حبس محکوم نمود.

متهمان ردیف سوم و چهارم ب جرم حمل سلاح غیرمجوارد شده (متعلق ب غیر) ب پرداخت بیست میلیون ریال جزای نقدی محکوم نمود.

همچنین با رای دادگاه مجوز حمل سلاح کشف شده ابطال و اسلحه مربوطه ب نفع دولت (سوارد شدهمان هوا) مصادره گردید.

بر اساس آخرین نرخ بای جانوران وحشی ب لحاظ مطالب  ضرر و زیان وارده ب هوا، جریمه قابل پرداخت وارد شده بابت صید و شکار غیرمجوارد شده هر یک جبیر معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده قرارداده شده است که متهمین می بایست این مبلغ را ب حساب دولت واریز نمایند.

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *