عاملین شکار یک قوچ وحشی در زرندیه دستگیر و پس از واریز یکصد میلیون ریال جریمه به دادگاه معرفی شدند

۲۱ آذر ۱۳۹۶

پایگاه خبری پاس کن ! محیط زیست و حیات وحش ایران (پاس کن !): صبح روز یکشنبه ۱۹ آذر ۹۶ به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر حضور گروهی از شکارچیان غیرمجاز در کوه های پیرحیدر خرقان، نیروهای یگان محیط زیست زرندیه عازم منطقه مذکور شدند.

رییس اداره محیط زیست زرندیه در این باره گفت: محیط بانان پس از سه ساعت جست و جو و ردزنی، دو شکارچی متخلف را مشاهده و دستگیر نمودند.

سعید معصومی اظهار داشت: در بازرسی از متخلفین یک قبضه اسلحه گلوله زنی و لاشه یک قوچ وحشی کشف و ضبط شد.

متهمین دستگیر شده پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

متخلفین روز دوشنبه مورخ ۹۶/۹/۲۰ مبلغ یکصد میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک قوچ وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.

متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان محیط زیست، از جنبه عمومی جرم نیز محاکمه و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه و به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهند شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید، اسلحه و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل سلاح کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه مربوطه به نفع دولت را صادر نماید.

۰
۰

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *