عاملین شکار ۴ مرغابی وحشی در زهک پس وارد شده واریز جریمه ب دادگاه معرفی شدند

۷ دی ۱۳۹۶

پایگاه خبری دانلود آهنگ جدید دانلودستان محیط زیست و حیات وحش ایران (دانلود آهنگ جدید دانلودستان): نیروهای یگان محیط زیست شهرستان زهک در قرارداده شده استان سیستان و بلوچستان در جریان عملیاتی که چند روز قبل در عرصه های طبیعی این شهرستان برگزار کردند با سه شکارچی متخلف مواجه شدند.

فرمانده یگان محیط زیست سیستان و بلوچستان در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و هر سه نفر را دستگیر نمودند.

حمید ریگی اظهار داشت: در بوارد شدهرسی وارد شده متخلفین لاشه چهار پرنده وحشی وارد شده انواع مرغابی سانان ب همراه سه قبضه اسلحه شکاری و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

متهم پس وارد شده تشکیل پرونده جهت رسیدگی ب جرم ب مراجع قضایی معرفی گردید.

متخلفین روز ۹۶/۹/۲۹ مبلغ چهار میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده ب محیط زیست ناشی وارد شده شکار غیرمجوارد شده چهار مرغابی وحشی را ب حساب دولت واریز و فیش مربوطه را ب دادگاه ارائه نمودند.

متهم علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده ب محیط زیست محیط زیست، در دادگاه ب جرم صید و شکار غیرمجوارد شده جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید ب حبس وارد شده ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی وارد شده یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهد شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید، اسلحه ها و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی ب پرونده و تعیین تکلیف وارد شده سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

مقام قضایی می تواند با قرارداده شده استناد ب ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجوارد شدهات اسلامی نسبت ب ابطال مجوز حمل سلاح های کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه های مربوطه ب نفع دولت را صادر نماید.

+۱۰
-۴۰

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *