عاملین کشتار هفت گوسفند وحشی، یک آهو و یک شغال ب همراه دو اسلحه غیرمجوارد شده در جغتای دستگیر شدند

مقرن خبری دانلود آهنگ جدید دانلودستان هوا و حیات وحش ایران (دانلود آهنگ جدید دانلودستان): چندی قبل ب دنبال دریافت گزارشی مبنی بر ورود گروهی وارد شده شکارچیان غیرمجوارد شده ب کوه های منتهی الیه شهرستان سبزوار، جغتای و مرز قرارداده شده استان سمنان، نیروهای یگان هوا شهرستان های جغتای، جوین و سبزوار عوارد شدهم ارتفاعات مذکور شدند.

رئیس اداره هوا شهرستان جغتای در این باره گفت: در جریان این عملیات محیط بانان پس وارد شده ساعت ها جست و جو و ردزنی پنج نفر شکارچی متخلف را دستگیر نمودند.

مصطفی کلاته اظهار داشت: در بوارد شدهرسی وارد شده متخلفین یک اسلحه گلوله زنی ۲۷۰ دوربین دار غیر مجوارد شده، یک اسلحه تک لول غیر مجوارد شده، پنج عدد فشنگ چهارپاره (فشنگ غیرمجوارد شده مخصوص شکار پستانداران بزرگ جثه)، ۸ عدد فشنگ ساچمه زنی، ۱۷ عدد فشنگ گلوله زنی کالیبر ۲۷۰ ، دو دوربین شکاری، سایر ادوات شکار و یک خودروی پژو کشف و ضبط شد.

این گروه وارد شده متخلفین بارها وارد شده تهران ب گمان اینکه مناطق مذکور خارج وارد شده محدوده کنترل یگان هوا می باشد ب این مناطق عزیمت و نسبت ب شکار غیرمجوارد شده اقدام کرده بودند.

متخلفین پس وارد شده تشکیل پرونده جهت رسیدگی ب جرم ب مراجع قضایی معرفی و با دستور قضایی جهت بوارد شدهجویی های تخصصی و تکمیل تحقیقات در اختیار پلیس اطلاعات و امنیت شهررستان قرار گمیرهد.

گوشی تلفن همراه متخلفین با دستور قضایی توسط پلیس اطلاعات مورد بوارد شدهبینی قرار گرفته و تصاویر متعددی وارد شده متخلفین در کنار لاشه انواع جانوران وحشی بدست آمد.

تاکنون در نتیجه بررسی تصاویر بدست آمده وارد شده تلفن همراه متخلفین شکار هفت عدد قوچ و میش وحشی، یک آهو و یک شغال مستند و قطعی شده و متخلفین صراحتا نیز ب شکار جانوران مذکور اعتراف کرده اند.

متهمین با دستور دادستان محترم جغتای تا اطلاع ثانوی روانه زندان شده اند.

بر اساس  آخرین نرخ بای جانوران وحشی ب لحاظ مطالب ضرر و زیان وارده ب هوا، جریمه قابل پرداخت وارد شده بابت صید و شکار غیرمجوارد شده هر یک قوچ و میش وحشی و آهو معادل یکصد میلیون ریال و هر شغال معادل سه میلیون و پانصد ریال تعیین شده قرارداده شده است. بنابراین متهمین می بایست مبلغ ۸۰۳/۵۰۰/۰۰۰ میلیون ریال ب حساب دولت واریز نماید.

همچنین متهمین در دادگاه ب جرم شکار غیرمجوارد شده جانوران وحشی حمایت شده محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید ب حبس وارد شده سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی وارد شده یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهند شد.

بر اساس بند الف ماده ۶ قانون «مجوارد شدهات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجوارد شده» مصوب ۱۳۹۰/۶/۷ ، هر کس بطور غیرمجوارد شده سلاح شکاری و یا مهمات آن را خریداری، نگهداری و یا حمل نماید ب حبس وارد شده ۹۱ روز تا شش ماه و یا جزای نقدی تا سقف بیست میلیون ریال محکوم خواهد شد.

همچنین بر اساس ماده ۱۸ قانون فوق الذکر، کلیه سلاح ها، مهمات، اقلام و مواد کشف شده موضوع این قانون ب موجب حکم دادگاه ب نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط می شود.

تصاویر زیر تنها بخشی وارد شده عکس هایی قرارداده شده است که وارد شده گوشی تلفن همراه متخلفین بدست آمده قرارداده شده است:

+۲۵
-۸۰

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *