عملکرد فوق‌العاده چیپ Intel Tiger Lake U


عملکرد فوق‌العاده چیپ Intel Tiger Lake U

یک پردوارد شدهنده وارد شده خانواده Intel Tiger Lake با امتیوارد شده قابل توجه در تست ۳DMark Time Spy مشاهده شده قرارداده شده است. چیپ Tiger Lake U که توانسته امتیوارد شده ۱۳۰۰ را در بخش گرافیکی و ۴۴۰۰ را در بخش پردوارد شدهنده کسب کند. یک پردوارد شدهنده وارد شده لاین آپ قدیمی AMD Picasso یعنی Ryzen 7 3780U می‌تواند ب ترتیب ۱۰۰۰ و ۳۱۰۰ امتیوارد شده در این تست‌ها بدست آورد.

TUM_APISAK موفق شده یک نمونه دیگر وارد شده پردوارد شدهنده Tiger Lake U وارد شده اینتل را مشاهده کند که در بنچمارک مشهور دیگری حضور یافته. این بار چیپ کم مصرف موبایل تست Time Spy وارد شده ۳DMark را پشت سر گذاشته که موفق شده امتیوارد شده ۱۳۰۰ در بخش گرافیکی و ۴۴۰۰ در بخش پردوارد شدهنده را کسب کند.

برای مقایسه چیپ AMD Ryzen 7 3780U که در ماه اکتبر ۲۰۱۹ عرضه شد یک مدل چهار هسته‌ای با توان حرارتی ۱۵ وات قرارداده شده است که ۱۰۰۰ امتیوارد شده در بخش گرافیک و ۳۱۰۰ امتیوارد شده در بخش پردوارد شدهنده کسب می‌کند. در اینجا مشخصا مدل Tiger Lake U رقیب خود وارد شده نسل رایزن ۳۰۰۰ موبایل را کاملا کنار می‌زند. Ryzen 7 3780U اشاره شده در یک دستگاه Microsoft Surface درگیرکننده شده قرارداده شده است.

با این حال کمی زود قرارداده شده است که بگوییم اینتل باد در پرچم اینتل و پردوارد شدهنده کم مصرف Tiger Lake می‌وزد، زیرا سری Ryzen 4000 موبایل تیم سرخ چالش بسیار بزرگی برای تیم آبی ایجاد می‌کند. مدل هشت هسته‌ای Ryzen ۷ ۴۸۰۰U با توان حرارتی ۱۵ وات قرارداده شده است که AMD ادعا می‌کند در بنچمارک‌هایی مانند Time Spy کارایی عالی وارد شده خود نشان می‌دهد. یک نمونه وارد شده Ryzen 7 4800H امتیوارد شده فوق العاده ۸۳۵۰ را در بخش پردوارد شدهنده ثبت کرده که البته توان حرارتی آن ۴۵ وات قرارداده شده است.

نام پردوارد شدهنده هسته / رشته کلاک پایه کلاک بوست

واحد محاسباتی / پردوارد شدهنده جریانی

پردوارد شدهنده گرافیکی

توان حرارتی
AMD Ryzen 9 4900H ۸ / ۱۶ نامشخص نامشخص نامشخص ۴۵ وات
AMD Ryzen 7 4800H ۸ / ۱۶ ۲٫۹ گیگاهرتز ۴٫۲ گیگاهرتز ۸ / ۵۱۲ ۴۵ وات
AMD Ryzen 5 4600H ۶ / ۱۲ ۳٫۰ گیگاهرتز ۴٫۰ گیگاهرتز ۶ / ۳۸۴ ۴۵ وات
AMD Ryzen 7 4800U ۸ / ۱۶ ۱٫۸ گیگاهرتز ۴٫۲ گیگاهرتز ۸ / ۵۱۲ ۱۵ وات
AMD Ryzen 7 4700U ۸ / ۸ ۲٫۰ گیگاهرتز ۴٫۱ گیگاهرتز ۷ / ۴۴۸ ۱۵ وات
AMD Ryzen 5 4600U ۶ / ۱۲ ۲٫۱ گیگاهرتز ۴٫۰ گیگاهرتز ۶ / ۳۸۴ ۱۵ وات
AMD Ryzen 5 4500U ۶ / ۶ ۲٫۳ گیگاهرتز ۴٫۰ گیگاهرتز ۶ / ۳۸۴ ۱۵ وات
AMD Ryzen 3 4300U ۴ / ۴ ۲٫۷ گیگاهرتز ۳٫۷ گیگاهرتز ۵ / ۳۲۰ ۱۵ وات

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *