قابلیت اسکن رگ های صورت وارد شده طریق فیس آیدی در اپل


قابلیت اسکن رگ های صورت وارد شده طریق فیس آیدی در اپل

قابلیت فیس آیدی (Face ID) اپل قرار قرارداده شده است تا برای امنیت بیشتر، ب همراه امکان اسکن رگ های صورت کاربر ب عنوان یک قابلیت احروارد شده هویت بیومتریک ارائه شود. در نتیجه ب زودی شاهد قابلیت های پیشرفته ای در فیس آیدی خواهیم بود. این ایده اکنون توسط اپل ب ثبت رسیده قرارداده شده است و دوربین جلو اپل وارد شده این پس قادر ب تشخیص رگ های صورت خواهد بود. این اختراع برای اولین بار ساخته خواهد شد و وارد شده طریق مادون قرمز قادر ب دریافت الگوی رگ های سطح پوست خواهد بود.

این سیستم شامل یک فرستنده نوری قرارداده شده است که پالس های متعددی وارد شده نور مادون قرمز را ب سمت یک منطقه وارد شده بدن کاربر مانند یک دست یا چهره منتشر می کند. نور مادون قرمز می تواند وارد شده پوست عبور کند و ب رگ های کاربر منعکس شود. داده های تولید شده توسط نور IR منعکس شده، پردوارد شدهش می شود تا در نهایت یک تصویر وارد شده رگ های خونی منطقه تعریف شده را تولید کند. ب کمک این روش همچنین می توان ب تولید یک نقشه ی سه بعدی وارد شده سطح بدن پرداخت. این قابلیت همچنین برای تشخیص رگ های دست نیز ارائه خواهد شد. قابلیت جدید فیس آیدی عملکرد بتری نسبت ب تشخیص اثر انگشت خواهد داشت و وارد شده نظر بداشتی نیز قابل قبول تر قرارداده شده است.

احتمال خطای این قابلیت جدید یک در میلیون قرارداده شده است اما با این حال در دو قلوهای همسان ممکن قرارداده شده است مشکلاتی وجود داشته باشد زیرا تشاب زیادی در سری افراد دیده می شود. اما ب طور کلی عملکرد این سیستم ب قدری قدرتمند خواهد بود که بروز مشکل برای دو قلوها را نیز ب حداقل خواهد رساند. ارائه ی این قابلیت، تقلب ها را غیر ممکن خواهد کرد در نتیجه نمی توان وارد شده طریق یک ماسک قفل را بوارد شده کرد و رگ ها حتما باید شناسایی شوند.

با توجه ب سیستم فرستنده و گیرنده موجود در آرایه دوربین TrueDepth در آیفون X و اضافه کردن دو سنسور دیگر برای احروارد شده هویت مبتنی بر رگ ها، ب نظر می رسد که شاهد محصولات قابل اعتمادی با امنیت بالا وارد شده اپل خواهیم بود.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *