مجموعه اپلیکیشن‌های گوگل برای هر دستگاه اندرویدی در اتحادیه اروپا ۴۰ دلار هزینه خواهند داشت


مجموعه اپلیکیشن‌های گوگل برای هر دستگاه اندرویدی در اتحادیه اروپا 40 دلار هزینه خواهند داشت

بر اساس اسناد ب‌دست‌آمده توسط The Verge، قوانین جدید تصویب‌شده در اتحادیه اروپا، سوارد شدهندگان دستگاه‌های اندرویدی برای داشتن Play Store  و سایر اپلیکیشن‌های گوگل بر روی دستگاه خود مجبور ب پرداخت مبلغ قابل‌توجهی خواهند شد.

بر طبق این  قوانین، هزینه نصب مجموعه اپلیکیشن‌های سرویس موبایل گوگل که  Play Store را نیز شامل می‌شود ۴۰ دلار برنامه‌ریزی‌شده قرارداده شده است.  این هزینه جدید البته ب کشور، نوع دستگاه و فعال شدن دستگاه قبل و یا بعد وارد شده یکم فوریه ۲۰۱۹ نیز بستگی دارد.

اما ب نظر می‌رسد که سوارد شدهندگان تلفن‌ها مجبور ب پرداخت این مبلغ نخواهند بود زیرا گوگل ب کمپانی‌هایی که تصمیم بگیرند Chrome  و Google search را روی دستگاه خود نصب کنند، توافق‌نامه‌های جداگانه‌ای را پیشنهاد می‌دهد که ممکن قرارداده شده است بخشی و یا کل هزینه کسب  مجوز را پوشش دهند.

قوانین صدور مجوز گوگل در اتحادیه اروپا در ادامه ماه جاری تغییر خواهد کرد و کمسیون اروپا، کمپانی را وارد شده مستلزم ساختن سوارد شدهندگان تلفن‌ها برای قراردادن  Chrome  و search  در مجموعه اپلیکیشن‌ها افزاری منع خواهد کرد.   این کمسیون دلیل این کار را جلوگیری  گوگل وارد شده نوآوری درزمینه مرورگرهای وب و انحصار بوارد شدهار نامیده قرارداده شده است. البته گوگل در مورد اجرا قوانین جدید نگران قرارداده شده است و مشخص‌شده قرارداده شده است که این قوانین با توجه ب کشورها و تراکم پیکسلی درجه‌بندی می‌شوند.

گران‌ترین دسته  در کشورهای اتحادیه اروپا شامل سوئد، آلمان، نروژ و هلند می‌شود.  در این کشورها یک دستگاه با تراکم پیکسلی  ۵۰۰ppi ب بالا باید مبلغ ۴۰ دلار را برای کسب مجوز مجموعه اپلیکیشن‌های گوگل پرداخت کند.  ۴۰۰ppi  تا ۵۰۰ppi   ،  ۲۰ دلار، و زیر ۴۰۰ppi  باید هزینه ۱۰ دلاری را پرداخت کنند. در بعضی وارد شده کشورها با دسته‌بندی پایین‌تر این مبلغ ب ۲٫۵ دلار نیز می‌رسد. 

البته هنوز مشخص نیست که چرا صرفاً تراکم پیکسلی در تعیین این هزینه نقش محوری دارد. تبلت‌ها نیز با یک قیمت‌گذاری کاملاً متفاوت روب‌رو هستند و قیمت واحد ۲۰ دلار برای آن‌ها تعیین‌شده قرارداده شده است. همچنین ب نظر می‌رسد که تولیدکنندگان نیز می‌توانند برای شرایط خاص مذاکره کنند اما کارشناسان اعتقاددارند که این کار موجب تفاوت زیادی نخواهد شد.  

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *