Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

مراسم اهدای جوایز محیط بانان برتر در چهارمین دوره جایزه یحیی برگزار شد

۲۵ آذر ۱۳۹۶
بدون نظر

۲۴ آذر ۱۳۹۶

پایگاه خبری پاس کن ! محیط زیست و حیات وحش ایران (پاس کن !): مراسم تقدیر از برگزیدگان چهارمین دوره جایزه یحیی با معرفی سه محیط بان برتر این دوره برگزار شد.

«مدثر تیموری» از شهرستان خواف استان خراسان رضوی، «غلامرضا محمد زاده» از منطقه حفاظت شده گشت رودخان و سیاه مزگی استان گیلان و «محسن دلیر» از منطقه حفاظت شده بینالود خراسان رضوی سه محیط بانی بودند که بیشترین امتیاز را از هیات داوران دریافت کرده و جوایز خود را دریافت نمودند.

به هر کدام از برگزیدگان این دوره مدال یحیی، لوح محیط بان برگزیده و سه نیم سکه بهار آزادی تقدیم گردید.

همچنین در این مراسم لوح تقدیر و یک سلکه تمام بهار آزادی از طرف معصومه ابتکار ریاست پیشین سازمان حفاظت محیط زیست و معاون فعلی رییس جمهور در امور زنان و خانواده به همسر محیط بان شهید علی اکبر قنبری زاده که چهل روز قبل در جریان درگیری با قاچاقچیان مواد مواد مخدر در منطقه ای مابین بهاباد و اردکان به شهادت رسید، تقدیم شد.

در حاشیه این مراسم از محمد درویش مدیرکل پیشین دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست و عضو هیات داوران به پاس تلاش برای شکل گیری این جایزه و فعالیت عملی و رسانه ای در حوزه محیط زیست نیز تجلیل به عمل آمد.

تاریخچه جایزه یحیی

این جایزه به ابتکار و همت دو هنرمند عضو انجمن یوزپلنگ ایرانی، مجتبی رمزی و پریدخت مشگ زاد از سال ۱۳۹۳ شکل گرفت.

در راستای برنامه‌های حمایتی انجمن از محیط بانان، دبیرخانه ای دایمی برای پیگیری روند جایزه یحیی تشکیل شد. حامیان رسانه‌ای و داوران نهایی این جشنواره نیز از فعالان محیط زیست کشور هستند که به صورت داوطلبانه در روند اهدا این جایزه با دبیرخانه همکاری می کنند.

……………اعضای هیات داوران، دبیر اجرایی، بانیان جایزه و محیط بانان برگزیده چهارمین دوره جایزه یحیی

به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره محیط بان شهید، «یحیی شاه کوه محلی» و معنای حیات بخش اسم یحیی، این مراسم «جایزه یحیی» نامگذاری شد و هدف اصلی آن تجلیل از محیط‌بانانی است که تلاش‌های چشم‌گیری در زمینه حفاظت از عرصه‌های تنوع‌زیستی در حوزه‌های محل خدمت خود داشته‌اند.

+۱۴۵
-۱۵۲