مراقب مجرمان سایبری در اپلیکیشن های آلوده باشید


مراقب مجرمان سایبری در اپلیکیشن های آلوده باشید

مجرمان سایبری وارد شده اپلیکیشن های آلوده که در فروشگاه گوگل پلی منتشر شده قرارداده شده است برای معدن کاوی ارزهای مجوارد شدهی وارد شده کاربران درگیرکننده می کنند . محققین موسسه ی کسپرسکی که موسسه ای امنیتی می باشد پس وارد شده تحقیق و بررسی فروشگاه گوگل پلی موفق شده اند تا چندین بد افزار را در این فروشگاه کشف کنند که مجرمان سایبری با درگیرکننده وارد شده این بدافزارها وارد شده منابع گجت های کاربران برای معدن کاوی ارز مجوارد شدهی سوء درگیرکننده می کرده اند .براساس گزارشات و بررسی های محققین موسسه ی امنیتی کسپرسکی ، تمامی اپلیکیشن هایی که وارد شده آنها ب عنوان بد افزار برای سوء درگیرکننده وارد شده کاربران توسط مجرمان سایبری مورد درگیرکننده قرار گرفته قرارداده شده است در قالب اپلیکیشن های بوارد شدهی ، اپلیکیشن های پخش مسابقات ورزشی و برنامه های VPN بوده اند ب گونه ای که برخی وارد شده آنها تا ۱۰۰ هزار بار نیز دانلود شده اند .

نکته ی عجیب در زمینه ی این اپلیکیشن ها این قرارداده شده است که این اپلیکیشن ها قانونی هستند در صورتی که در پشت پرده وارد شده همین اپلیکیشن های قانونی برای معدن کاوی ارز مجوارد شدهی و سوء درگیرکننده وارد شده کاربران درگیرکننده شده قرارداده شده است . معدن کاوی ارز مجوارد شدهی و سوء درگیرکننده وارد شده کاربران وارد شده طریق اپلیکیشن های گوگل پلی باعث می شود دستگاه کاربر با افت کارایی رو ب رو شود و علاوه بر این میزان شارژدهی باتری نیز کاهش پیدا کند وارد شده این رو این احتمال وجود دارد که دستگاه کاربر بیش وارد شده حد معمولش گرم شود ، جالب قرارداده شده است بدانید که برخی وارد شده اپلیکیشن ها ب حدی پیشرفته طراحی شده اند که دمای دستگاه کاربر را کنترل می کنند تا در هنگام معدن کاوی وارد شده ارز مجوارد شدهی و سوء درگیرکننده وارد شده کاربر وارد شده طریق اپلیکیشن دستگاه کاربر داغ نشود و کاربر متوجه چنین مسئله ای وارد شده طریق افزایش دمای تلفن همراهش نشود .

براساس تحقیقات بسیاری که در زمینه ی تعداد کاربران لپ تاپ ها ، کامپیوترها و تلفن های همراه صورت گرفته قرارداده شده است ثابت شده قرارداده شده است که تعداد کاربران تلفن های همراه هوشمند وارد شده سایر دستگاه بیشتر قرارداده شده است و همین تعداد کاربران بالا در زمینه ی تلفن های همراه هوشمند با اینکه وارد شده نظر قدرت پردوارد شدهش نسبت ب سایر لپ تاپ ها و کامپیوتر ها خیلی ضعیف تر هستند ، هکرها را ب سمت این گجت ها کشانده قرارداده شده است . علاوه بر تعداد کاربران بالای تلفن های همراه هوشمند ، سادگی آلوده کردن آنها بسیاری وارد شده هکرها را ب سمت این گجت ها کشانده قرارداده شده است . همانطور که اشاره کردیم اکثر اپلیکیشن هایی که وارد شده آنها برای معدن کاوی ارز مجوارد شدهی درگیرکننده شده قرارداده شده است در زمینه ی بوارد شدهی بوده اند ب ویژه بوارد شدهی فوتبال . برای مثال اپلیکیشن Portuguese-language match که در زمینه ی پخش مسابقات فوتبال لیگ کشور پرتغال طراحی و در گوگل پلی عرضه شده بوده قرارداده شده است با داشتن بیشترین تعداد دانلود برای سوء درگیرکننده وارد شده دستگاه های کاربران برای معدن کاوی ارز مجوارد شدهی مورد درگیرکننده قرار گرفته قرارداده شده است . جالب قرارداده شده است بدانید که عملکرد هکرها در زمینه ی معدن کاوی ارز مجوارد شدهی و سوء درگیرکننده وارد شده دستگاه های کاربران ب چه شکل می باشد ، هکرها برای مخفی کردن معدن کاوی ارز مجوارد شدهی کدهای جاوا اسکریپت مرتبط با ابزار معدن کاوی ارز مجوارد شدهی Coinhive را پنهان می کنند و هنگامی که در اپ های آلوده در بخش مسابقات ویدیویی پخش می شود اپلیکیشن یک کد HTML را اجرا می کند که این کد HTML دارای کدهای جاوا اسکریپت می باشد وارد شده این رو معدن کاوی ارز مجوارد شدهی با درگیرکننده وارد شده پردوارد شدهنده ی کاربر آغوارد شده می شود . موسسه ی امنیتی کسپرسکی گوگل را وارد شده این بد افزار ها مطلع کرده قرارداده شده است وارد شده این رو گوگل پلی نیز این اپلیکیشن ها را وارد شده فروشگاه خود حذف کرده قرارداده شده است .

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *