نوار پیشرفت و یا Progress Bar چیست + ۲۵ نمونه خلاقانه
سلام ب شما دوستان عزیز ،

در این نوشته قصد دارم در مورد نوار پیشرفت و یا Progress Bar صحبت کنم و برای درک بیشتر شما عزیزان ۲۵ نمونه خلاقانه وارد شده این المنت مهم طراحی صفحات وب رو با شما ب اشتراک بگذارم پس با من همراه باشید :

نوار پیشرفت و یا Progress Bar چیست ؟

ما انسان ها در ذات خودمون و ب صورت ناخودآگاه مقداری کنجکاوی داریم . ب عنوان مثال شما برای یک مصاحب کاری ب یک شرکت طراحی وب دعوت میشید . در اونجا مسول مربوطه با شما صحبت هایی انجام میده و شما فرم درخوقرارداده شده است اشتغال رو تکمیل میکنید و ب شما در آخر مصاحب اعلام میشه که فرم شما بررسی و در صورتی که جزء اولویت های ما باشید باهاتون تماس میگیرم !

وارد شده زمانی که شما وارد شده اون شرکت خارج میشید تا زمانی که با شما تماس برقرار بشه برای همکاری بیشتر ، شما مدام وارد شده خودتون سوال میکنید که آیا من مورد پذیرششون هستم ؟ فکر میکنی کی باهام تماس بگیرن ؟ اصلا رزومه منو مطالعه کردند ؟ و سوالات عجیب و غریب دیگه و اگر ب صورت مجوارد شدهی یک نوار نمایشگری بود که روند بررسی رزومه شما رو روز ب روز ب شما اطلاع میداد مسلما شما روزهارو ب راحتی می گذروندید تا زمان نتیجه . در دنیای کامپیوتر و دنیای مجوارد شدهی ، این مسئله حقیقت پیدا کرده و شما با هر عملیات در ویندوز و یا وب با یک نوار پیشرفت و یا Progress Bar رو ب رو میشید که ب شما میزان پیشرفت عملیات و یا اون پروسه رو نشون میده .

progress

یا ب عبارت بتر منظور وارد شده نوار پیشرفت و یا Progress Bar المنتی هست که در وب سایت ها برای ب نمایش گذاشتن مقدار انجام شدن یا نشدن عملیات مربوطه مورد درگیرکننده قرار میگیره .

این مسئله در مرورگرها نیز قبلا وجود داشت و میزان پیشرفت در بوارد شدهشدن وب سایت مربوطه رو ب شما نمایش میداد همینطور در وب سایت هایی که ب صورت Ajax اطلاعات رو بارگزاری میکنند کاربرد بسیار زیادی داره چون اولا شما ب مخاطب احترام گذاشتید که وارد شده روند انجام عملیات اونو هر لحظه مطلع میکنید و اینکه ب مخاطب اطلاع رسانی میکنید که تا چه میزان وارد شده زمان می بایست منتظر باشه تا عملیات مربوطه انجام بشه .

این المنت وارد شده اهمیت بالایی در صفحاتی که قرار هست عملیاتی در اونها و در پشت پرده سایت انجام بشه برخوردار هست که البته ب شکل ها و طرح های متنوعی طراحی و پیاده سوارد شدهی میشن . در زیر میتونید ۲۵ نمونه خلاقانه وارد شده این المنت رو مشاهده و وارد شده طریق سایت های premiumpixels.com و ۳۶۵psd.com برخی وارد شده اونها رو دانلود کنین .لوارد شدهم ب توضیحه که این فایل های PSD ب صورت رایگان در اینترنت توسط طراح ارائه شده و وارد شده لحاظ کپی رایت هیچ ممنوعیتی نداره .

امیدوارم این نوشته هم تونسته باشه اطلاعات مفید و پرکاربردی رو در اختیار شما همراهان عزیز قرار بده . سعی میکنم در نوشته های بعدی همانند نوشته پیشین که در مورد اصول طراحی جستجو در سایت + ۲۲ نمونه جستجو متفاوت صحبت کردیم در مورد سایر المنت های مهم وب سایت نیز اطلاعات خوبی رو در اختیار شما قرار بدم .

همینطور برای اینکه با شیوه طراحی نوار پیشرفت آشنا بشید میتونید فیلم آموزش طراحی گرافیک Progressbar رو هم مشاهده کنین . خوشحال میشم دیدگاه شما رو هم در مورد این المنت بدونم .


مشاهده مطلب قبلی

مشاهده مطلب بعدی >>اگر این آموزش برای شما مفید بود با دوستان خود ب اشتراک بگذاریددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *