نکات مثبت و منفی آیفون ۱۱ پرو  – نگاهی ب عملکرد اپل در ارائه پرچمدار جدید


نکات مثبت و منفی آیفون 11 پرو  - نگاهی ب عملکرد اپل در ارائه پرچمدار جدید

آیفون ۱۱ پرو و پرو مکس در حال حاضر جذاب‌ترین گوشی‌های پرچمدار بوارد شدهار ب حساب می‌آیند که همه توجهات را ب خود جلب کرده‌اند. این گوشی‌های شب گذشته ب‌طور رسمی توسط اپل معرفی شده‌اند و وارد شده نظر مشخصات تفاوت چندانی با آنچه که پیش‌تر در خبرها لو رفته بودند ندارند. البته با این حال تفاوت‌هایی هم مانند قیمت پایین‌تر وارد شده انتظار آیفون ۱۱ مشاهده شد.

آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس دارای مشخصات جذابی هستند که شاید در مراسم معرفی ب همه آنها اشاره نشد. در طرف مقابل این گوشی‌های کمی و کقرارداده شده استی‌هایی هم دارند که شاید وارد شده دیدگاه اپل موضوعاتی کم اهمیت ب نظر آیند. در ادامه این مطلب قصد داریم نگاهی داشته باشیم ب نقاط قوت و ضعف این دو گوشی با ما همراه باشید.

سطح جدیدی وارد شده مقاومت در برابر آب

باوجود آنکه آیفون ۱۱ پرو و پرو مکس هر دو همچنان دارای گواهینامه IP68 هستند، اما عمق قرارگیری آنها در آب افزایش یافته قرارداده شده است. ب جای ۳۰ دقیقه در عمق ۲ متر حالا می‌توانند مدت ۳۰ دقیقه در عمق ۴ متری آب دوام بیاورند. البته آیفون ۱۱ معمولی همان قرارداده شده استاندارد سابق را دارد.

قاب‌های شفاف رسمینکات مثبت و منفی آیفون 11 پرو

سال گذشته تنها آیفون XR مجهز ب قاب‌های سیلیکونی شفاف بود. امسال اما در کنار آیفون ۱۱ دو نسخه گرانقیمت‌تر هم وارد شده این قاب‌های رسمی بره خواهند برد.

تنظیم خودکار برای سلفی گروهینکات مثبت و منفی آیفون 11 پرو

با وجود دوربین ۱۲ مگاپیکسلی TrueDepth در جلوی گوشی، هر سه آیفون ۱۱ جدید قادر ب فیلمبرداری با کیفیت ۴K در نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه و صحنه آهسته در نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه هستند. اما جالب‌ترین ویژگی این دوربین بوارد شده شدن زوم زمانی قرارداده شده است که شما برای سلفی گمیره گوشی را می‌چرخانید. بدین ترتیب فضای بیشتری برای ثبت سلفی گروهی فراهم می‌شود.

دوربین زوم، لنز جدیدی دارد

دوربین تله‌فوتور آیفون ۱۱ پرو حالا عریض‌تر شده و دیافراگم آن وارد شده f/2.4 ب f/2.0 رسیده قرارداده شده است. این ب معنی دریافت نور بیشتر در زمان عکاسی قرارداده شده است، که طبیعتاً در نتیجه نهایی عکس تأثیر مثبتی خواهد گذاشت. باوجود آنکه اپل مانور ویژه‌ای بر روی دوربین‌های این گوشی داده قرارداده شده است، برخلاف دیگر پرچمداران بوارد شدهار خبری وارد شده سنسور ToF در میان دوربین‌ها نیست. نکته دیگر دسترسی سخت ب تنظیمات دوربین قرارداده شده است که ب جای نرم‌افزار دوربین در بخش تنظیمات گوشی جای گرفته قرارداده شده است.

فوکوس خودکار دوربین اصلی در سطح دوربین سامسونگ

نکات مثبت و منفی آیفون 11 پرو

تا امروز اپل تنها وارد شده ۱۰-۱۵ درصد سنسور دوربین برای فوکوس درگیرکننده می‌کرد، در حالیکه سامسونگ ب لطف تکنولوژی Dual Pixel فضای بیشتری برای فوکوس خودکار در زمان فیلمبرداری در اختیار داشت. حالا گفته شده قرارداده شده است که ۱۰۰ درصد وارد شده محدوده سنسور عریض اصلی دوربین Focus Pixels خواهد بود.

شارژ ۱۸ واتی درون جعب

در نهایت اپل تصمیم گرفت کمی وارد شده موضوع سیقرارداده شده است‌مدارانه خود مبنی بر عرضه گوشی‌ها با شارژر کند و فروش جداگانه شارژرهای سریع کوتاه بیاید و دو گوشی گرانقیمت خود را با شارژر ۱۸ واتی درون جعب عرضه کند. باوجود آنکه یک سمت این شارژر USB-C قرارداده شده است، درصورتیکه پورت گوشی هم ب USB-C تبدیل می‌شد این  تغییر ب معنای واقعی دستاورد بزرگی قلمداد می‌شد.

نداشتن نرخ ریفرش بالاتر نمایشگرنکات مثبت و منفی آیفون 11 پرو

نمایشگر آیفون ۱۱ پرو دارای روشنایی بیشتر و نسبت کنترقرارداده شده است بالاتری در مقایسه با نسل قبلی خود قرارداده شده است. اما انتظار می‌رفت که با وجود پسوند Pro برای گوشی نمایشگر با نرخ ب‌روزرسانی بالاتر در نظر گرفته شود.

نداشتن سنسور اثر انگشت

این روزها پرچمداران اندروید بوارد شدهار با حذف سنسور اثر انگشت وارد شده قاب پشتی و لب پایین نمایشگر، آن را ب زیر نمایشگر منتقل کرده‌اند. قابلیتی که اپل هم می‌توانست آن را حداقل ب پرچمداران پرو خود اضافه کند.

عدم پشتیبانی وارد شده Apple Pencilنکات مثبت و منفی آیفون 11 پرو

باوجود آنکه پیش وارد شده معرفی، خبرهایی مبنی بر پشتیبانی آیفون جدید وارد شده قلم اپل ب گوش می‌رسید، در نهایت این اتفاق نیفتاد و آیفون‌های ۲۰۱۹ هم همچنان وارد شده Apple Pencil پشتیبانی نخواهند کرد.

باوجود آنکه آیفون ۱۱ پرو یک پرچمدار عالی ب‌نظر می‌رسد، همچنان دارای ایراداتی قرارداده شده است که لقب Pro را زیر سوال می‌برد. البته ممکن قرارداده شده است اینها تنها ایرادات سختگیرانه باشد و خریداران این گوشی چندان ب آنها اهمیتی ندهند. دیدگاه شما در این رابطه چیست؟

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *