نگاهی ب حضور مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر در نمایشگاه اینوتکس: راهکارهایی نوآورانه برای همه


نگاهی ب حضور مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر در نمایشگاه اینوتکس: راهکارهایی نوآورانه برای همه

 هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری اینوتکس ۲۰۱۸ با رویکرد «شهر هوشمند، زندگی هوشمند» طی روزهای ۱۴ تا ۱۶ تیرماه در محل نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران اجرا شد. مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر برای نخستین بار بصورت رسمی در این دوره وارد شده نمایشگاه شرکت کرد. فعالان جامعه قرارداده شده استارت‌آپی و علاقه‌مندان حوزه فناوری در طی سه روز اجرای نمایشگاه با حضور در غرفه مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر وارد شده نزدیک با خدمات این مرکز آشنا شدند.

غرفه مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر در نمایشگاه اینوتکس ب محلی برای رفت‌وآمد قرارداده شده استعدادهای برتر و صاحبان ایده‌های نوآورانه تبدیل شده بود. بوارد شدهدیدکنندگان ب کمک نمایشگرها و تبلت‌های موجود در غرفه با فعالیت‌های این مرکز آشنا می‌شدند. همچنین عبارت «مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر میزبان قرارداده شده استارت‌آپ‌هایی قرارداده شده است که می‌خواهند راهکارهایی نوآورانه برای همه بیافرینند» ب عنوان شعار اصلی این مرکز روی دیوار غرفه نقش بسته بود.

بنام انبارلویی، مدیر اجرایی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر در مورد حضور این مرکز در هفتمین دوره نمایشگاه اینوتکس می‌گوید: « مرکز فناوری با وجود اینکه مجموعه‌ نوپایی شناخته می‌شود اما توانسته در مدتی کوتاه قرارداده شده استارت‌آپ‌های موفقی را توسعه دهد، ب همین دلیل و با توجه ب اهمیت نمایشگاه اینوتکس تصمیم گرفتیم تا برای نخستین بار در این دوره وارد شده نمایشگاه حاضر شویم و وارد شده نزدیک فعالیت‌های مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر را ب فعالان حوزه فناوری کشور معرفی کنیم.»

مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر در سال ۹۶ با سرمایه‌گذاری و حمایت تجهیزاتی و فنی سامسونگ در محل برج فناوری دانشگاه امیرکبیر تهران افتتاح شد.

تمرکز اصلی فعالیت این مرکز در حوزه‌های مرتبط با مسئولیت اجتماعی سامسونگ مانند بداشت و سلامت، هوا، انرژی، آموزش، پژوهش و توسعه پروژه‌های کاربردی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات قرارداده شده است. در این مرکز تلاش می‌شود با ارائه پشتیبانی‌های فنی در کنار حمایت‌ تجهیزاتی، امکان توسعه، تولید و معرفی موفق اپلیکیشن‌های نوآور و مفید در حوزه‌های یاد شده فراهم شود.

تیم‌های جذب شده در این مرکز وارد شده خدماتی همچون فضای کاری رایگان، حمایت مالی و تجهیزاتی، مشاوره و آموزش و… برخوردار می‌شوند. مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر هیچ‌گونه مالکیتی بر روی شرکت‌ها و محصولات نخواهد داشت و تمامی سهم آن در اختیار صاحبان ایده‌ و قرارداده شده استارت‌آپ‌ها خواهد بود. این مرکز تاکنون ۶ چرخه شتابدهی را پشت سر گذاشته قرارداده شده است و در این مدت توانسته قرارداده شده استارت‌آپ‌های موفقی را ب جامعه قرارداده شده استارت‌آپی ایران معرفی کند.

حضور در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۸ فرصت خوبی را فراهم کرد تا نخبگان و قرارداده شده استعدادهای برتر ب صورت رو در رو ایده‌های خلاقانه خود را با کارشناسان مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر در میان بگذارند. در سه روز اجرای این نمایشگاه، غرفه بزرگ مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر ب محلی برای شناسایی ایده‌های برتر تبدیل شد.

در حال حاضر افراد و تیم‌های خلاق و علاقه‌مند می‌توانند طرح‌ها و ایده‌های خود را برای این مرکز ارسال و بعد وارد شده تایید اولیه وارد شده امکانات گسترده این مرکز برای تحقیق و توسعه همان ایده‌ها درگیرکننده کنند. هر تیم پژوهشی مجوارد شده خواهد بود برای سه دوره سه ماهه وارد شده این فرصت درگیرکننده کند. تیم‌ها بعد وارد شده هر دوره سه ماهه ارزشیابی شده و پس وارد شده آن برای تولید نمونه اولیه محصول یک دوره سه ماه را پشت سر می‌گذارند. تیم‌هایی که موفق شوند ب سلامت وارد شده این دوره عبور کنند وارد مرحله ۶ ماهه تجاری‌سوارد شدهی محصول خواهند شد.

هفتمین دوره نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۸ روز شنب ۱۶ تیر ماه در محل نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو) ب کار خود پایان داد.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *