هدست های واقعیت افزوده مجیک لیپ تا انتهای تابستان وارد بوارد شدهار می شوند


هدست های واقعیت افزوده مجیک لیپ تا انتهای تابستان وارد بوارد شدهار می شوند

در رقابت برای ساخت عینک ها و هدست های واقعیت افزوده، ب جز مایکروسافت، تا حدودی گوگل و چند کمپانی کوچک تر، شرکت کننده قدرتمند بزرگ دیگری دیده نمی شود. اما در همین شرایط هم کمپانی مجیک لیپ چشم های زیادی را ب خود خیره کرده قرارداده شده است. مجیک لیپ چندین سال با پروژه های مفهومی خود انتظاراتی را در میان کاربران ایجاد کرد و پس وارد شده پیش نمایش ها و دموهای متعدد سرانجام سال گذشته اولین نمونه آزمایشی وارد شده هدست واقعیت افزوده اختصاصی خود را معرفی کرد. در زمان معرفی جزئیات بیشتری درباره زمان نهایی عرضه این هدست ب بوارد شدهار ارائه نشده بود اما جدیدترین خبرها نشان می دهند این دستگاه طی ماه های آینده در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

هدست واقعیت افزوده مجیک لیپ Magic Leap One Creator Edition نام دارد و امروز در اطلاعیه ای که ب صورت گزارش زنده ویدیویی توسط این کمپانی پخش شد معلوم شده قرارداده شده است که تا پایان تابستان ب صورت نهایی وارد بوارد شدهار می شود. همچنین چند ساعت قبل وارد شده آن هم مشخص شده بود اپراتور AT&T ب صورت انحصاری برای فروش هدست واقعیت افزوده مجیک لیپ در آمریکا فعالیت خواهد کرد. با این حال نکته نا امید کننده آن قرارداده شده است که هنوز اطلاعات دقیقی درباره زمان دقیق عرضه و قیمت نهایی محصول در اختیار رسانه ها قرار داده نشده. چند ماه قبل مدیرعامل کمپانی مجیک لیپ در پاسخ ب سوالی درباره قیمت هدست AR این شرکت گفته بود چنین دستگاهی حداقل هم قیمت با یک تلفن هوشمند پرچم دار خواهد بود. در نتیجه و در شرایطی که پرچم داران اصلی بوارد شدهار تلفن های هوشمند قیمتی در محدود ۱۰۰۰ دلار دارند می توان پیش بینی کرد Magic Leap One Creator Edition هم با قیمتی بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار راهی بوارد شدهار شود. تا کنون اطلاعاتی نظیر درگیرکننده وارد شده پردوارد شدهنده های تگرا ایکس ۲ انویدیا در این هدست تایید شده اند اما برای جزئیات دیگر باید چند ماه بیشتر منتظر ماند.

Magic Leap Dodge Demo

با وجود برنامه ریزی مجیک لیپ برای عرضه این هدست هنوز تصور عمومی بر آماده نبودن تکنولوژی های مرتبط با واقعیت افزوده برای ورود ب زندگی مردم قرارداده شده است. مایکروسافت ب عنوان یکی وارد شده پیشروترین شرکت ها در حوزه هدست و عینک های واقعیت افزوده چندین سال زمان برای آزمایش همه جانب هولولنز اختصاص داده و حتی نسل اول آن را ب صورت عمومی وارد بوارد شدهار نکرد. گوگل هم پروژه تقریبا شکست خورده Google Glass را در کارنامه خود دارد و همین دو اتفاق که برای دو غول بزرگ دنیای تکنولوژی رخ داده ب خوبی نشان دهنده چالش های موجود در این بخش قرارداده شده است.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *