هر مودم ۵G کوالکام برای آیفون‌های اپل چقدر هزینه دارد؟


هر مودم 5G کوالکام برای آیفون‌های اپل چقدر هزینه دارد؟

چند روز پیش بود که اپل و کوالکام سرانجام همه دعواهایی حقوقی خود را کنار گذاشتند و ب یک توافق دست پیدا کردند. ب عنوان بخشی وارد شده این توافق اپل موافقت کرد تا مبلغ نامعلومی ب کوالکام بپردوارد شدهد و با این سوارد شدهنده چیپ یک قرارداد صدور مجوز شش سال (با دو سال بیشتر در صورت تمایل) امضا کند. کوالکام نیز موافقت کرد تا در طول این چند سال چیپ‌های مودم خود را ب اپل بفروشد. وارد شده آنجاییکه یکی وارد شده مسائلی که اپل ب دلیل آن وارد شده کوالکام ناراضی بود، حق امتیوارد شده ۲۰ دلاری بود که در در وارد شدهای هر آیفون دریافت می‌کرد، افرادی بسیاری کنجکاو بودند تا درخصوص معامله جدید این دو غول فناوری اطلاعات کسب کنند.

هزینه‌ای که اپل برای آیفون ب کوالکام خواهد پرداخت

Timothy Arcuri تحلیلگری قرارداده شده است که برآورد کرده اپل ب وارد شدهای هر آیفونی که ب فروش برساند ب کوالکام مبغی معادل ۸ تا ۹ دلار ب عنوان حق امتیوارد شده پرداخت خواهد کرد. البته در نظر داشته باشید که این رقمی قرارداده شده است که تحلیلگران آن را برآورد کرده‌اند و براساس اطلاعات رسمی وارد شده شرکت‎های اپل یا کوالکام نیست. در واقع این دو در کنفرانسی که خبر مورد نظر را اعلام کردند، هیچ اشاره‌ای ب مبلغ توافق شده نکرده‌اند.

در هر حال، جدا وارد شده هزینه‌هایی که اپل برای ب سرانجام رساندن این توافق پرداخت کرده قرارداده شده است، معامله‌ای برد – برد برای هر دو شرکت ب حساب می‌آید. در حال حاضر بسیاری وارد شده تولیدکنندگان دستگاه‌های اندرویدی گوشی‌های ۵G خود را معرفی کرده و ب بوارد شدهار ارائه کرده‌اند. در حالیکه گفته می‌شود اپل اولین گوشی خود با این فناوری را در سال ۲۰۲۰ معرفی خواهد کرد. اما پیش وارد شده این توافق گفته شده بود که کوپرتینویی‌ها نمی‌توانند تا ۲۰۲۱ آیفون ۵Gخود را ب بوارد شدهار عرضه کنند و دلیل آن هم عقب ماندن اینتل وارد شده تکنولوژی مودم‌های ۵G بود. اپل در آن زمام می‌دانست که نمی‌تواند با پرونده‌های بوارد شدهی در دادگاه‌های سراسر جهان با کوالکام دارد، نمی‌تواند روی این شرکت حساب کند. سامسونگ و مدیاتک هم گزینه‌های وارد شده پیش حذف شده‌ای بودند.

اما حالا با صلحی که بین اپل و کوالکام برقرار شد، اینتل نه تنها عجله‌ای برای ساخت مودم ۵G ندارد، بلکه اعلام کرده قرارداده شده است که عملیات ساخت آن را متوقف خواهد کرد.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *