هشدار: بوارد شدهی خودکشی جدیدی ب نام Momo درواتساپ ب راه افتاد!


هشدار: بوارد شدهی خودکشی جدیدی ب نام Momo درواتساپ ب راه افتاد!

بر اساس گزارش ها ظاهرا ب توارد شدهگی بوارد شدهی آنلاینی با عنوان چالش مومو (Momo) در واتساپ، یوتیوب و فیسبوک ب راه افتاده که این بوارد شدهی نیز عملکردی شبیه ب بوارد شدهی نهنگ آبی دارد و تاثیر بدی بر جوانان و نوجوانان داشته قرارداده شده است. گفته می شود که این بوارد شدهی تاکنون باعث خودکشی برخی وارد شده نوجوانان شده و وحشتی را در بین یک گروه سنی خاصی ایجاد کرده قرارداده شده است که در ادامه توضیحات بیشتر را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

بوارد شدهی خودکشی جدیدی ب نام Momo

قطعا با بوارد شدهی نهنگ آبی آشنایی داشته اید و ماجرای خودکشی نوجوانان را در مراحل بوارد شدهی می دانید. اکنون بوارد شدهی دیگری ب راه افتاده که چالش مومو نام دارد و در بین نوجوانان دست ب دست می شود. بر اساس گزارش ها این بوارد شدهی بسیار خطرناک تر وارد شده بوارد شدهی نهنگ آبی بوده و بسیار هدفمند طراحی شده قرارداده شده است. باید بگوییم که هدف نهایی این بوارد شدهی خودکشی کاربران قرارداده شده است.

ظاهرا بوارد شدهی مومو نیز مانند بوارد شدهی نهنگ آبی، دستوراتی را ب کاربران می دهد و کاربران که در واقع کودکان و نوجوانان هستند را تهدید ب اجرای دستورات خواهد کرد. تهدید این بوارد شدهی هم ب این صورت خواهد بود که اگر کسی وارد شده دستورات پیروی نکند یا قوانین بوارد شدهی را زیر پا بگذارد، مومو شب ب دیدارشان خواهد آمد و آنها را نفرین و اذیت خواهد کرد. مومو در واقع موجود خیالی زشت و ترسناکی قرارداده شده است ب بزرگسالان هم حس ترس را منتقل می کند چه برسد ب کودکان. چهره مومو در واقع تصویر یک مجسمه ژاپنی قرارداده شده است که گفته می شود مجسمه سوارد شده این اثر هیچ ارتباطی با این بوارد شدهی ندارد. اما دلیل انتخاب این مجسمه این قرارداده شده است که ظاهرا در دقرارداده شده استان های تخیلی ژاپنی، چنین مجسمه ای ب دزدیدن کودکان در گذشته می پرداخت و اکنون وارد شده تصویر این مجسمه برای بوارد شدهی روانی کودکان درگیرکننده شده قرارداده شده است.

گزارش ها نشان می دهد که تاکنون دو جوان در رقرارداده شده استای انجام این بوارد شدهی خودکشی کرده اند. شروع بوارد شدهی با یک تماس ناشناس آغوارد شده خواهد شد و پس وارد شده آن کاربران باید ب آن شماره با مومو چت کنند و دستورات آن را انجام دهند. پیام های مومو اغلب بسیار خشونت آمیز بوده و مومو ادعا می کند که محل زندگی و اطلاعات شخصی افراد را با جزییات کامل در دست دارد در نتیجه نوجوانان همیشه وارد شده حضور مومو در اطراف خود احساس خطر خواهند کرد.

Momo

هنوز هدف این بوارد شدهی خطرناک مشخص نشده و معلوم نیست چه ماجرا و چه گروهی در پشت پرده آن هستند اما این بوارد شدهی خطر جدیدی برای کودکان و نوجوانان قرارداده شده است و باید فرزندانمان را آگاه کنیم. این بوارد شدهی فعلا در کشورهایی چون آلمان، آرژانتین، آمریکا، مکزیک و فرانسه پخش شده و احتمال داده شده که منبع توسعه آن در آمریکای جنوبی باشد. البته شایان ذکر قرارداده شده است که در پی این ماجرا مسئولان واتساپ اعلام کردند که واتساپ وارد شده امنیت کافی برخوردار قرارداده شده است و کاربران می توانند حساب کاربری افراد ناشناس را مسدود نمایند و ب پیام های حسابی ب نام Momo پاسخ ندهند. تحقیقات و بررسی ها در این زمینه همچنان ادامه خواهد داشت و ب زودی جزییات بیشتر را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *