همه چیز در مورد رنو ساندرو؛ معرفی، قیمت و نقاط قوت و ضعف


همه چیز در مورد رنو ساندرو؛ معرفی، قیمت و نقاط قوت و ضعف

 یکی وارد شده خودروهایی که می‌توان آن را میوه برجام دانست، خودروی رنو ساندرو قرارداده شده استپ وی قرارداده شده است. این خودرو که حاصل همکاری نیسان و پارس خودرو قرارداده شده است، نسخه کراس‌اوور رنو ساندرو معمولی بوده و تنها کمی در ارتفاع و ظاهر با آن تفاوت دارد. رنو ساندرو قرارداده شده استپ وی در ماه‌های ابتدایی سال ۱۳۹۵ وارد خط تولید شده و وارد شده نیمه دوم همان سال نیز راهی جاده‌های کشور شد. کمپانی سوارد شدهنده، ساندرو را با برند داچیا در نمایشگاه ژنو ۲۰۰۸ معرفی کرده و در سال ۲۰۰۹ با نشان کمپانی رنو ب منظور عرضه در بوارد شدهار های هدف برخی کشورها وارد شده جمله ایران، هند، مصر، روسیه، آمریکای جنوبی، مکزیک و آفریقای جنوبی با نشان کمپانی رنو وارد خط تولید کرد. چندی بعد بخش رنو برزیل، با فاصله‌ای ده ماهه وارد شده آغوارد شده فروش و عرضه رنو ساندرو، وارد شده نسخه قرارداده شده استپ وی آن پرده برداشت.

این خودرو ب کمک موتور ۴ سیلندر ۱۶  سوپاپه خود که حجمی برابر با ۱۵۹۸ سی‌سی دارد می‌تواند ۱۰۵ اسب بخار قدرت را در دور موتور ۵۷۵۰ دور در دقیقه و ۱۴۰ نیوتن متر گشتاور را در دور موتور ۳۷۵۰ دور در دقیقه تولید کند. موتور این خودرو همان موتور K4M 696 بکار رفته در تندر ۹۰ قرارداده شده است.

بنا ب انتخاب پارس خودرو ب عنوان شرکت مونتاژکننده ساندرو قرارداده شده استپ وی، خودروی مذکور را ب همراه یکی وارد شده گیربکس‌های ۵ سرعته دستی و یا ۴ سرعته اتوماتیک تحویل خریدار می‌دهد. مصرف سوخت مدل مجهز ب گیربکس دستی ب صورت ترکیبی ۷ تا ۷٫۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر بوده در حالی که این عدد برای مدل اتوماتیک چیزی در حدود ۸٫۳ قرارداده شده است. حداکثر سرعت خودرو در مدل اتوماتیک ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت بوده و شتاب صفر تا صد آن نیز ۱۱٫۵ ثانیه طول می‌کشد. در مدل دستی پارامترهای مذکور ب ترتیب ب اعداد ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت و ۱۰٫۵ ثانیه تغییر میابند.

 

موسسه‌ ایمنی Euro NCAP  وارد شده ۵ ستاره ایمنی ۴ ستاره را ب این خودرو اهدا کرده قرارداده شده است. ب علاوه قرارداده شده استاندارد آلایندگی قرارداده شده استپ وی نیز یورو ۴ می‌باشد.

ترمز جلو دیسکی تهویه شونده و ترمز عقب کاسه‌ای، ABS، کیسه هوا راننده و سرنشین، سیستم تهویه مطبوع با کنترل دستی، چراغ مه‌شکن جلو، آینه‌های جانبی برقی مجهز ب گرمکن، قفل مرکزی ب‌ همراه کنترل وارد شده راه دور و سیستم ضد سرقت، رینگ ۱۵ اینچی آلومینیومی، کنترل سیستم صوتی روی فرمان، USB، قابلیت پخش CD ب همراه ۴  بلندگو وارد شده امکانات و تجهیزات بکار رفته در این خودروی فرانسوی‌ هستند.

وارد شده جمله نکات منفی این خودرو می‌توان ب هندلینگ نه چندان دلچسب آن اشاره کرد که البته درگیرکننده وارد شده تایرهای پهن‌تر ۱۹۵ و ۲۰۵ می‌تواند اندکی این ضعف را جبران کرده و چسبندگی بیشتری را برای خودرو ب ارمغان آورد. صندلی‌های خشک و بسیار غیر ارگونومیک و همچنین شتابگیری نه چندان عالی وارد شده دیگر نقاط ضعف قرارداده شده استپ وی محسوب می‌شوند.

 

شاید جدی‌ترین رقیب این خودرو در بوارد شدهار کشورمان را بتوان چانگان CS35 خودروسوارد شدهی سایپا دانست. وارد شده دیگر رقبای آن می‌توان وارد شده ام وی ام X22 مدیران خودرو، هایما S5 توربو ایران خودرو، برلیانس C3 پارس خودرو، ام جی ۳۶۰ آذویکو، بسترن B30 بمن موتور و جک S3 کرمان موتور نام برد. با وجود تعداد رقبای زیاد این خودرو در بوارد شدهار، اما کماکان رنو ساندرو در مدل معمولی و قرارداده شده استپ وی جزو خوش‌فروش‌ترین‌های بوارد شدهار خودرو قرارداده شده است.

شرکت مونتاژ کننده این خودرو را در رنگ‌های قرمز، سرمه‌ای، مشکی ذغالی، مشکی و سفید عرضه کرده و گارانتی ۲۴ ماهه یا ۴۰ هزار کیلومتری نیز ب همراه آن ارائه می‌دهد.

در سال ۱۳۹۵ یعنی اوایل عرضه رنو ساندرو قرارداده شده استپ وی، قیمت خودرو مذکور در حدود ۵۱ میلیون تومان بود که تقریباً یک سال و نیم بعد در حدود ۱۵ میلیون تومان افزایش یافت. هم زمان با ملتهب شدن بوارد شدهار خودروی کشور، این کراس‌اوور نیز با جهش قیمت مواجه شده و بای نسخه اتوماتیک آن در بوارد شدهار آزاد  وارد شده ۷۰ میلون تومان در اردیبشت ماه ب حدود ۱۲۵ میلیون تومان در مهرماه رسیده قرارداده شده است. نسخه دنده‌ای نیز در حال حاضر قیمتی در حدود ۱۰۵ میلیون تومان دارد.

در حال حاضر و با توجه ب مشکلات ب وجود آمده در مورد ادامه همکاری رنو با کشورمان پیش فروشی برای خودروی مذکور ارائه نشده و قیمت کارخانه‌ای آن مشخص نیست. فعلاً باید منتظر بمانیم و ببینیم که با روند نزولی قیمت دلار، آیا قیمت این خودرو خوش فروش بوارد شدهار ایران نیز کمتر خواهد شد یا خیر؟

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *