وارد شده ابتدای سال ۲۱ میلیون مرغ تخمگذار بر اثر ابتلا ب آنفلوآنزا معدوم و یک سوم ظرفیت مرغ تخم‌گذار کشور نابود شده قرارداده شده است

۲۹ بمن ۱۳۹۶

مقرن خبری دانلود آهنگ جدید دانلودستان هوا و حیات وحش ایران (دانلود آهنگ جدید دانلودستان): مدیرکل دفتر بداشت و مدیریت بیماری‌های طیور سوارد شدهمان دامپزشکی کشور گفت: وارد شده ابتدای سال جاری ۲۶ میلیون قطعه پرنده بر اثر ابتلا ب آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان معدوم شده قرارداده شده است.

آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان ب یک بحث ملی تبدیل شده قرارداده شده است اما با یک برنامه سه الی چهار ساله امکان کنترل این بیماری وجود دارد.

ب گزارش روابط عمومی سوارد شدهمان دامپزشکی کشور «دکتر علیرضا اکبرشاهی» افزود: دامپزشکی بحث واکسیناسیون هدفمند در سال ۹۷ را در برنامه کاری خود قرار داده قرارداده شده است که با این وجود طی یک برنامه ۳ تا ۴ سال امکان کنترل بیماری در کشور وجود دارد.

دکتر اکبرشاهی با اشاره ب آخرین اقدامات سوارد شدهمان دامپزشکی جهت مقابله با سویه جدید آنفلوانزا (H5N6) اظهار کرد: طی روزهای اخیر در کشور، سوارد شدهمان دامپزشکی اقدامات بداشتی نظیر قرنطینه کردن تالاب‌ها، ضدعفونی و پالایش تالاب‌های اطراف برای جلوگیری وارد شده ورود ویروس سویه جدید ب بیماری ب کشور انجام داده قرارداده شده است.

وی با پرداختن  ب اینکه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ب یک بحث ملی تبدیل شده قرارداده شده است، افزود: با همکاری ستاد ملی آنفلوانزا، اقداماتی نظیر ساماندهی کارگران موقت، آمایش مرغداری‌ها و ساماندهی کود را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و تمامی این کارها ب عنوان زیرساخت‌های اولیه آغوارد شده شده قرارداده شده است.

دکتر اکبرشاهی وارد شده معدوم‌سوارد شدهی ۱۹ میلیون مرغ تخم‌گذار در ۶ ماهه دوم سال خبر داد و گفت: وارد شده ابتدای سال، ۲۶ میلیون پرنده معدوم شده که وارد شده این تعداد ۲۱ میلیون مربوط ب مرغ‌های تخم‌گذار و مابقی سایر پرندگان نظیر پرندگان بومی، وحشی و مرغ مادر قرارداده شده است.

سوارد شدهمان دامپزشکی بحث واکسیناسیون هدفمند در سال ۹۷ را در برنامه کاری خود قرار داده قرارداده شده است که با این وجود طی یک برنامه ۳ تا ۴ ساله امکان کنترل بیماری در کشور وجود دارد.

دکتر اکبرشاهی در پاسخ ب این سوال که با توجه ب روند شیوع آنفلوانزا امکان پیشگیری بیماری ب منظور کنترل قیمت تا پایان سال وجود دارد یا خیر، گفت: با توجه ب اینکه یک سوم ظرفیت مرغ تخم‌گذار نابود شده قرارداده شده است، هم‌اکنون امکان جوجه‌ریزی و تولید تخم مرغ در این بوارد شدهه زمانی وجود ندارد و ب همین خاطر نوسان قیمت تا پایان سال امری طبیعی قرارداده شده است.

مدیرکل دفتر بداشت و مدیریت بیماریهای طیور سوارد شدهمان دامپزشکی کشور گفت: اگرچه امور دام وزارت جهاد کشاورزی وارد شده طریق واردات درصدد کنترل بوارد شدهار تخم مرغ قرارداده شده است، اما با وجود افزایش مصرف تخم مرغ ب سبب بحث شیرینی در ماه‌های بمن و اسفند نوسان قیمت در بوارد شدهار را باید پذیرفت.

وی وارد شده کاهش تعرفه واردات پودر تخم مرغ خبر داد و گفت: تعرفه واردات پودر تخم مرغ برای مصارف صنعتی کاهش پیدا کرده قرارداده شده است، اما با وجود افزایش تقاضا برای تخم مرغ، نوسان قیمت تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

۰
-۳۳

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *